Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Alanya centrum

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Alanya centrum, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
12 990 Kč

Obecně o městě Alanya

Město Alanya na jižním pobřeží Turecka, tedy na takzvané Turecké riviéře, vyniká v mnoha ohledech. Jednak jde o krásný historický přístav, kudy doslova procházely dějiny, které jsou patrné z mnoha zdejších památek. A ani příroda nebyla k tomuto malebnému místu skoupá. Pobřeží obepíná pohoří Taurus s mnoha údolími a horskými planinami, do moře vtékají průzračné říčky a ve skalách kolem mořských břehů se ukrývají tajuplné jeskyně. Pokud Vás tato oblast zajímá více, můžete se podívat na obecný popis Oblast Alanya

Jednou z hlavních turistických atrakcí, kterou se Alanya může pochlubit, jsou její pláže. Je jich tu dokonce několik, z nichž většina hrdě nosí ocenění Evropské unie za kvalitu v podobě tzv. modré vlajky. Stejně tak je tomu u pláže, která se nazývá Alanya – centrum neboli také Východní pláž, Begonville či Keykubad.

Pláže u letoviska 

Pláž Alanya – centrum se nachází ve východní části letoviska, proto se jí také někdy přezdívá Východní. Měří zhruba 3 kilometry, a tak je dostatečně dlouhá, aby pojala všechny příchozí, ať už rekreanty, milovníky slunění, plavce i neplavce, děti i dospělé. Pokud však hovoříme o délce, je třeba zmínit, že tato pláž vlastně nekončí v samotném letovisku, ale prakticky pokračuje až daleko za město. Táhne se totiž po celé délce jižního tureckého pobřeží až do města Gazipasa, které je vzdáleno asi 40 km.

Alanya – centrum je jednou z pláží, která vyniká takovou čistotou a kvalitou, že jí byla udělena tzv. modrá vlajka EU označující vysoký kvalitativní standard. Její povrch je pokryt pískem, jen v některých částech se mohou objevovat kameny. Oproti druhé hlavní pláži letoviska Alanya, Kleopatřině (často bývá označována jako samostatné letovisko Kleopatra), je Východní pláž alias pláž Alanya – centrum vhodnější i pro méně zkušené plavce a ty nejmenší, protože mořské dno se zde svažuje do hloubky jen velmi zvolna.

Pláž je volně přístupná veřejnosti, jen za slunečníky a lehátka je třeba zaplatit drobný poplatek.

Turistická vybavenost a aktivity

Celé okolí pláže Alanya je pěkně udržované, čisté, s dostatkem zeleně i květů a příjemnou promenádou se spoustou laviček, kde se dá jen tak posedět a odpočinout. V noci je promenáda osvětlena pouličními světly. Při pláži nechybí potřebné občerstvení.

Výlety aneb co zde

 V samotném městě Alanya je možné navštívit celou řadu zajímavých historických památek. Hlavní dominantou je zdejší hrad a tzv. Červená věž. Kolem břehů se pak táhne dlouhé původní opevnění, které chránilo pevninu před loupežnými nájezdníky.

Možnosti v nejbližším okolí

Pokud chcete poznat nejbližší okolí, je ideální vydat se na organizovanou plavbu na člunu či lodi. Ty Vás provezou kolem těch nejzajímavějších míst – podél hradeb, středověké loděnice a tajemných jeskyní. Pěšky pak můžete dojít až na hrad či navštívit některé ze čtyř místních muzeí.

Vzdálenější místa

V širším okolí lze poznávat jednak přírodní krásy – hory, řeky, horské planiny – a jednak spoustu historických skvostů, především rozvaliny starých antických sídel či středověkých staveb.   

Tipy na hotel v letovisku Alanya centrum

Micador

Hotel Micador se nachází v samém centru historického města Alanya, které dnes žije čilým společenských životem. V jeho srdci můžete objevit množství restaurací, barů a kaváren, ale také obchodů, kam se můžete vydat za svými nákupy. Překrásná písčitá pláž Kleopatra Beach je od hotelu vzdálena 150 m, zároveň můžete využít i hotelového bazénu. Hotelové pokoje nabízí výhled na zelenající se pohoří Taurus nebo na historickou pevnost v Alanyi. Doporučujeme mladým lidem vyhledávajícím noční život ve městě.

1.

Best Beach

Hotel Best Beach se nachází 0,5 km od centra města Alanya (Alanya centrum), oblast Alanya. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 130 km.

2.

Moonlight Hotel

Hotel Moonlight se nachází 2,5km od centra města Alanya, oblast Oba. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 125 km.

3.

Sealine

Tříhvězdičkový hotel Sealine nacházející se cca 500 m od centra Alanye na pobřeží Turecké riviéry, známé pro své nádherné pláže a délku slunečního svitu. Hotel nabízí tradiční tureckou pohostinnost, zkušený personál, příjemně a komfortně zařízené pokoje.

4.

Sun Flipper Side

Hotel se nachází cca 150 m od známé Kleopatřiny pláže v centru Alanya. Hotel o kapacitě 100 pokojů doporučujeme zejména klientům, kteří vyhledávají ruch města, noční život a nádhernou pláž. Poblíž hotelu se nachází velký aquapark. Vzdálenost od letiště 140 km.

5.

Kleopatra Develi

Hotel Kleopatra Develi leží ve městě Alanya 150 metrů od Kleopatřiny písečné pláže, od které je oddělena místní komunikací. Jednoduše řešený hotel patří ke skupině hotelů UHgroup, které jsou vedle sebe a mohou využívat některé společné služby. Skupina hotelů slouží jako výborná základna pro výlety do okolí a za zábavou. Nachází se 50 metrů od Aqua parku Alanya, 116 metrů od kulturního centra a 130 metrů od muzea. V okolí je široká škála restaurací barů a obchůdků. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 125 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---