Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Beyazit

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Beyazit, budeme moc vděční za váš názor.

Turecko - Beyazit

Beyazit je starobylá čtvrt Istanbulu s rozlehlým náměstím Beyazıt Square (Náměstí Svobody), hned vedle se nachází hlavní brána Istanbulské university a poblíž je také Grand Bazaar,  Old Book bazar a Süleymanova mešita.

Beyazit je ideálním místem, kde příjemně strávíte celé hodiny procházkami po památkách, nákupy tradičního zboží, prohlídkou mešit, nebo jen posedíte v některé z mnoha restaurací a budete pozorovat všechen ten čilý ruch okolo a nasávat nenapodobitelnou atmosféru tohoto místa, kde se snoubí historie se současností.

Z historie až po současnost Beyazitu

Süleymanova mešita patří mezi největší a nejnavštěvovanější mešity v celém Istanbulu. Byla navrhnuta významným architektem Sinanem na počest ctižádostivého osmanského stavitele sultána Süleymana, po kterém nese jméno a který je zde spolu i se Sinanem pohřben. Impozantní kupoli podpírají čtyři pevné pilíře, na jejichž stavbu spolu s dlažbou byly použity ruiny starověkého fóra.

Istanbulská universita byla založena v roce 1453 sultánem Mehmedem II. a v dnešní době zde existuje již osmnáct fakult, které navštěvuje téměř 70 tisíc studentů.

Grand bazar je největší krytou tureckou tržnicí s množstvím obchůdků, ve kterých prodejci nabízí tradiční zboží, jako jsou výrobky z kůže, keramika, výrobky z mědi, ale také zde naleznete nepřeberné množství restaurací, ve kterých si po únavném nakupovacím maratonu odpočinete u šálku výborné turecké kávy. Návštěvu bazaru vám doporučujeme naplánovat na jakýkoliv jiný den, než je neděle, kdy je zavřeno. Při nákupech je povoleno smlouvání o ceně a v podstatě se to od zákazníků i očekává. Old Book bazar, to je množství antikvariátů, starožitnictví a knihkupectví, kde si přijdou na své milovníci starých knih, map, rytin ale i fotografií. Old Book bazar naleznete mezi tržnicí a mešitou Beyazit, nedaleko náměstí.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---