Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Bodrum

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Bodrum, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
12 290 Kč
Hotelový pokoj
12 490 Kč
Hotelový pokoj
27 060 Kč

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel v letovisku Bodrum

Xanadu Island od 27 060 Kč se všemi poplatky

Nevšední nový hotel Xanadu Island (otevřený v roce 2010) v impozantní poloze na malém soukromém poloostrově s výhledem na nedaleký řecký ostrov Kos. Centrum Turgutreis se nachází cca 10 km od hotelu. Transfer z letiště cca 60 minut.

1.

Rexene Beach

Kvalitní hotel Rexene Beach v pěkné poloze v udržované zahradě; svažující se k terase u bazénu a vlastní pláži. Moderní; udržovaný vilkový komplex nabízí krásné pohledy na záliv a moderní příjemné prostředí ke strávení spokojené dovolené. Výhodou také blízkost živého Gümbetu i vlastního Bodrumu.

2.

3S Beach Club

Hotel 3S Beach Club se nachází přímo u krásné písčité pláže, pouhých 200 m od centra letoviska Bitez a 6 km od centra Bodrum. Dopravu zajišťují místní minibusy (dolmuše) nebo taxi.

3.

Ersan

Hotel Ersan leží v klidné oblasti přímo na oblázkové pláži cca 4 km a od města Bodrum a cca 4,5 km od letoviska Icmeler s řadou restaurací, barů a obchodů. Dostupnost minibusy (dolmus).

4.

Salmakis Resort & Spa

Hotelový resort Salmakis Resort & Spa postavený ve středomořském stylu se nachází na okraji bodrumské zátoky, v mírném svahu přímo nad písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře, odkud je nádherný výhled na přístav a středověký hrad. Do centra města Bodrum je to cca 1,5 km (můžete využít např. vodní taxi), do sousedního letoviska Gümbet cca 1 km a na letiště cca 37 km. Nejbližší restaurace, bary a obchůdky jsou vzdáleny cca 500 m.

5.

Wow Bodrum Resort

Moderní hotelový komplex Wow Bodrum Resort se nachází v letovisku Gümbet, přímo u dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Pro relaxaci nebo odpočinek jsou zde 3 mola, z nichž 1 je určeno pro sportovní vyžití. Zdarma na pláži lehátka, slunečníky, matrace a osušky. Do centra letoviska s restauracemi, bary a obchůdky je to cca 500 m. Do města Bodrum jsou to cca 4 km a pravidelné spojení zajišťují místní minibusy. Letiště je cca 35 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---