Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Kempinski Barbaros Bay Bodrum

Kempinski Barbaros Bay Bodrum *****

Hotel Kempinski Barbaros Bay Bodrum leží v zálivu Barbaros, 20 km od Bodrumu. V hotelu je k dispozici recepce, lobby, restaurace, á la carte restaurace, bary (bar u bazénu, bar na terase a další), bazén, dětský bazén, krytý bazén, TV místnost, spa a wellness centrum, lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma, konferenční místnost, pokojový servis, prádelna, čistírna, půjčovna aut, basketbal, volejbal, plážový volejbal, knihovna, fitness, kadeřnictví, hlídání dětí, směnárna, obchody, WiFi zdarma.

Bodrum Holiday Resort & Spa

Bodrum Holiday Resort & Spa ****+

Hotelový komplex Bodrum Holiday Resort & Spa s krásným výhledem na moře se nachází v kopci pouze cca 4 km od Bodrumu. Hotel Bodrum Holiday Resort & Spa se skládá z hlavní a mnoha vedlejších budov (klubová část). Klientům je k dispozici hlavní restaurace, 3 restaurace a la carte (turecká, italská a mezinárodní), několik barů, menší obchodní arkáda, 3 venkovní bazény (jeden z nich se skluzavkami) a terasa na slunění, dětské brouzdaliště. Lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži (molu) zdarma, osušky oproti vratné kauci.

Comca Manzara

Comca Manzara ***+

Hotel Comca Manzara s centrální polohou leží v živější oblasti cca 500 m od oblázkové pláže, od které ho dělí strmý kopec a ulice. Není vhodný pro invalidy. Obchody, restaurace a bary se nachází cca 200 m od hotelu. Centrum města Bodrum je vzdálené 800 m. Hotel Comca Manzara nabízí ubytování v 96 pokojích, které jsou rozděleny do 2 podlaží. Hostům hotelu je k dispozici přijímací hala s recepcí, minimarket, restaurace s terasou, 2 bary. Dále naleznou hosté v hotelovém areálu 2 venkovní bazény. Lehátka, slunečníky u bazénu zdarma.

Cactus Fleur Beach

Cactus Fleur Beach ****

Zrekonstruovaný hotel Cactus Fleur Beach leží na vyvýšeném místě, je tvořen hlavní budovou a pavilony a leží asi 250 m od pláže. Klienti mohou využívat služeb sousedního hotelu Cactus Mirage Family Club ****. 3 km od městečka Yalikavak, 20 km od Bodrumu. K dispozici je venkovní bazén, venkovní a vnitřní restaurace, restaurace "a la carte", snack bar, bar u bazénu, obchůdek, sauna, fitness, masáže, turecké lázně, kadeřnictví, diskotéka, kino, amfiteátr. Plážový servis na pláži a u bazénu zdarma.

Cactus Mirage Family Club

Cactus Mirage Family Club ****

Tento zrekonstruovaný hotel nabízí ubytování v bungalovech. Hotel leží v přímém sousedství s pláží. K dispozici je venkovní bazén, restaurace s panoramatickým výhledem, restaurace "a la carte", snack bar, bar u bazénu, TV místnost, obchůdek. Plážový servis na pláži a u bazénu zdarma.Sauna, masáže, fitness a turecké lázně se nacházejí v sousedním sesterském hotelu Cactus Fleur Beach, který je vzdálený asi 300 m.