Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Salmakis Resort & Spa

Salmakis Resort & Spa ****

Hotelový resort Salmakis Resort & Spa postavený ve středomořském stylu se nachází na okraji bodrumské zátoky, v mírném svahu přímo nad písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře, odkud je nádherný výhled na přístav a středověký hrad. Hotel Salmakis Resort & Spa se skládá z několika budov a svým hostům nabízí prostornou vstupní halu s recepcí a směnárnou, hlavní restauraci, dvě restaurace à la carte, tři bary, internetový koutek (za poplatek), obchůdky a mini market, krytý bazén a pěkný venkovní bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou u bazénu a na pláži zdarma. V hotelu je možné Wi-Fi připojení na internet zdarma.

Ersan

Ersan ****

Hotel Ersan leží v klidné oblasti přímo na oblázkové pláži cca 4 km a od města Bodrum a cca 4,5 km od letoviska Icmeler s řadou restaurací, barů a obchodů. Hotel disponuje 395 pokoji v hlavní budově, vedlejší a několika bungalovech. Hosté mohou využívat recepci s lobby, TV místnost, WiFi v lobby, hlavní klimatizovanou restauraci, 4 a-la - -carte restaurace (turecká, italská, mexická, rybí), 5 barů, obchody, kadeřnictví, amfiteátr. Venku naleznete 2 bazény a samostatný dětský bazén se skluzavkami. Slunečníky, lehátka jsou u bazénu i na pláži zdarma.

Grand Levent

Grand Levent ****

Zrekonstruovaný hotel Grand Levent leží v malebném zálivu přímo u písečné pláže. Vzdálenost od Bodrumu je přibližně 15 km (místní doprava – dolmuše), od centra Ortakentu cca 5 km a od letiště asi 45 km. Pečlivě udržovaný hotel je citlivě začleněn do pěstěné zeleně. Skládá se z několika jednopatrových budov, v nichž je celkem 79 pokojů. K vnitřnímu vybavení patří recepce (trezor zdarma), vnitřní restaurace s výhledem na bazén, snack bar, bar u bazénu, bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka, slunečníky a matrace zdarma.

Izer Beach Club Room

Izer Beach Club Room ****

V hotelu Izer Beach Club Room je k dispozici vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - restaurace s obsluhou - snack bar - bar na střeše a u bazénu - minimarket; obchod se suvenýry - kadeřnictví - dětský bazén - bazén s panoramatickým výhledem - bazén se skluzavkami - miniklub - dětské hřiště.

Adakula

Adakula *****

Hotel Adakula se nachází 3 km od centra Kusadasi, 14 km od starověkého města Ephesus. Příjemný hotel má pro své hosty k dispozici vstupní halu s recepcí, restauraci, restauraci a ´la carte, lobby bar, snack bar, bar u bazénu, bar na pláži, konferenční místnost, kadeřnictví, služby lékaře, fotografa, internet, prádelnu, obchod se suvenýry, mini market, cukrárnu.