Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Club Hotel Flora

Club Hotel Flora ***+

Menší hotel s rodinnou atmosférou se nachází na okraji střediska Gümbet, cca 250 metrů od rušného obchodního centra a cca 2 kilometry od střediska Bodrum. V hotelu je menší hala s recepcí, krbem a velkým plazmovým televizorem, bazén s dětskou částí, bar u bazénu, trezory, obchod, bezdrátový internet WI-FI zdarma v celém objektu a hlavní restaurace s televizorem.

Kadikale Resort & Spa

Kadikale Resort & Spa *****

Luxusní hotelový komplex Kadikale Resort & Spa se nachází přímo u pláže. Hotel má vybudovanou vlastní pláž na dřevěné platformě a do moře se vstupuje buď z mola nebo přilehlé písčité pláže. Hotel Kadikale Resort & Spa svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí a směnárnou, restaurace, bary, konferenční místnost, mini market, dva dětské bazény dva bazény pro dospělé. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu a na pláži zdarma. V lobby je možné Wi-Fi připojení na internet zdarma.

Safir

Safir ***

Hotel Safir se nachází v letovisku Bitez, cca 40 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, od které je oddělen místní komunikací. Cca 100 m hotelu naleznete restaurace, bary a obchody, do centra letoviska je to cca 500 m. Menší hotel Safir se skládá z pěti budov postavených kolem bazénu a je obklopen zahradou. Svým hostům nabízí recepci se směnárnou, restaurace, bar a bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu a na pláži zdarma.

Kervansaray Hotel

Kervansaray Hotel *****

Hotel Kervansaray Hotel se nachází na kopci v Zeytinlikahve Torba, přímo u moře. Architektura hotelu je unikátní a interiér byl vyzdoben pečlivě vybranými barvami a vzory. To zahrnuje celkem 468 pokojů, z toho 420 arů v hlavní budově a 48 jsou ve vedlejší budově. Zařízení v plně klimatizovaném hotelu patří: 24-hodinová recepce, směnárna, výtah přístup, obchod a bar, stejně jako jídelní, konferenční a parkoviště. K dispozici je také noční klub, sál, dětský klub a dětské hřiště. Pokoj a praní prádla jsou také k dispozici (za poplatek).

Vera Club TMT

Vera Club TMT ****

Hotel Vera Club TMT leží přímo na oblázkovo-písečné pláži (s vlastním molem a koupací plošinou) v zátoce Icmeler. Centrum letoviska Bodrum s restauracemi, bary a obchody cca 1,5 km. Pravidelné spojení minibusy v blízkosti hotelu. Hotel Vera Club TMT, který disponuje 374 pokoji (v 6 budovách) a rozlehlou zahradou, nabízí svým hostům přijímací halu s recepcí, posezení, lobby bar, minimarket, WiFi na recepci (zdarma), internetový koutek (za poplatek), kadeřnictví, krytý bazén, hlavní restauraci s terasou, 1 a-la-carte restauraci (v nabídce rybí a italské menu), 5 barů. Ve venkovním areálu se nachází 5 sladkovodních bazénů s tobogány (z toho 1 bazén s mořskou vodou a 1 se dvěma skluzavkami), opalovací terasa s lehátky, matracemi, slunečníky u bazénu a na pláži zdarma a osuškami na kauci, bar u bazénu, v létě pod širým nebem diskotéka (dle počasí), malý amfiteátr, plážový bar.