Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Acacia

Acacia ***

Hotel Acacia se nachází na skalnatém pobřeží, přímo u moře s uměle vybudovanou pláží (vstup do moře z mola). Na písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře je to cca 150 m. Příjemný hotel Acacia s terasovitě upravenou zahradou se skládá z hlavní budovy a vedlejší budovy, která je od hlavní budovy vzdálena cca 200 m. Svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, směnárnou, restauraci, tři bary, internetový koutek, mini market a pěkný bazén s oddělenou částí pro děti a se sluneční terasou. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu a na pláži zdarma.

Forever

Forever ***+

Hotel leží na svahu s panoramatickým výhledem na moře cca 20 m od oblázkovo-písečné pláže dostupné podchodem. Centrum města Bodrum s restauracemi, bary a obchody cca 1,5 km. Kyvadlová doprava (zastávka na hlavní silnici). Letiště Bodrum cca 35 km. Resort nabízí 214 pokojů, recepci, výtahy, TV místnost, WiFi zdarma v jednom z barů (Monacus bar), restauraci, 3 a-la-carte restaurace (italská, rybí, tradiční), 3 bary (Monacus bar, bar u bazénu a snack bar), diskotéku (všechny nápoje za poplatek), minimarket. Ve venkovním areálu se nachází bazén s vestavěným bazénem pro děti, bar u bazénu a opalovací terasa. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu i na pláži zdarma.

Izer Beach Club Room

Izer Beach Club Room ****

V hotelu Izer Beach Club Room je k dispozici vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - restaurace s obsluhou - snack bar - bar na střeše a u bazénu - minimarket; obchod se suvenýry - kadeřnictví - dětský bazén - bazén s panoramatickým výhledem - bazén se skluzavkami - miniklub - dětské hřiště.

Calienta Bodrum Resort

Calienta Bodrum Resort

Toto letovisko na břehu Egejského moře nabízí klimatizované pokoje s vlastním balkonem. K dispozici je venkovní bazén a lázně s tureckým hammam. Bodrum centrum je vzdáleno 5 km.

Parilti

Parilti ***

Architektonicky zajímavý hotel Parilti zasazený do zahrady leží necelých 300 m od písečné pláže, 2 km od centra Ortakentu a 12 km od Bodrumu. K vnitřnímu vybavení hotelu patří recepce (možnost pronájmu trezoru), TV koutek, hotelová restaurace. K vnějšímu vybavení patří bazén s dětským brouzdalištěm, bar u bazénu, lehátka a podložky zdarma.