Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Golden Sunset

Golden Sunset **

Hotel Golden Sunset leží v klidném místě na okraji městečka Turgutreis u písečné pláže, od které je oddělen místní komunikací (zřídka používanou), od centra Turgutreis je vzdálen necelé 2 km (promenáda podél moře). K vnitřnímu vybavení patří vstupní prostor s recepcí (možnost pronájmu trezoru), restaurace a minimarket. K vnějšímu vybavení patří bazén s dětským brouzdalištěm. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu i na pláži zdarma.

Bitez Garden Life

Bitez Garden Life ****

Hotel Bitez Garden Life se nachází v klidné oblasti. Od veřejné písečné pláže je vzdálen pouze 150 m. Hotel Bitez Garden Life disponuje 130 pokoji, které jsou rozloženy do dvou podlaží. Dále nabízí hotelhostům přijímací halu s recepcí, hlavní restauraci, a-la-carte restauraci (za poplatek), TV koutek, minimarket a obchod se suvenýry. Ve venkovním areálu se nachází bazén a bar.

Blue Bay

Blue Bay ***+

Hotel Blue Bay je přímo u pláže, 100 metrů u rušného centra střediska Bitez. V hotelu Blue Bay je k dispozici menší pěkná hala s recepcí, bezdrátový internet WI-FI v celém areálu hotelu zdarma, trezory, hlavní bufetová restaurace, restaurace s obsluhou na pláži a bar na pláži nejsou součástí all inclusive, bazén v atriu hotelu s dětskou částí.

Royal Asarlik Beach

Royal Asarlik Beach ****+

Hotel Royal Asarlik Beach se nachází v západní části střediska Gümbet u pláže ve velké zahradě nad mořem, cca 200 metrů od rušného centra, 3 kilometry od střediska Bodrum a 35 kilometrů od letiště Milas. V hotelu Royal Asarlik Beach je hlavní bufetová restaurace, 2 bazény s dětskou částí, krytý bazén, divadlo, lázeňské centrum, dětský klub, 3 restaurace s obsluhou, 6 barů, internetový kout, bezdrátový internet v hale zdarma, řada obchodů a doktor.

Sabbia Bitez Inn

Sabbia Bitez Inn ****

Hotel Sabbia Bitez Inn se nachází v letovisku Bitez, přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. V okolí hotelu naleznete restaurace, bary a obchůdky. Hotel s přátelskou atmosférou postavený v osmanském stylu svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí a směnárnou, dvě restaurace, dva bary, konferenční prostory, pěkný bazén pro dospělé a bazén pro děti.