Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Bodrum

Letoviska v Turecku: Bodrum

Upravit popis objektu

Turecko - Bodrum

Prázdninový resort Bodrum disponuje vším, co potřebuje k tomu, aby byl právem označen za ideální dovolenkové letovisko. Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Stručně řečeno – kouzlu autentické atmosféry a sluncem vybělených vesniček s malebnými příbytky zahalenými v závoji popínavých rostlin s chutí podlehnete. Bodrum je tak perfektní místo k ideální, nejen rodinné dovolené. Bodrum je také hlavním místem celé této oblasti, do které náleží například i letoviska Bitez, Gümbet, Ortakent nebo Turgutreis.

Pláž/pláže

Pláže v oblasti Bodrumu se dají jednoduše přirovnat k zlatým pásům jemného písku táhnoucího se podél pobřeží jižního Turecka. Voda v moři je po celý rok průzračně čistá a příjemně teplá. Pláže samozřejmě nepostrádají klasické vybavení jako slunečníky a lehátka, ale pro aktivnější je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Kromě toho nabízejí zdejší stravovací podniky nekonečné variace vždy čerstvě připravených darů moře.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Centrum Bodrumu je velice živé a rušné místo. Najdete zde mnoho jak starověkých, tak středověkých památek. Za zmínku jistě stojí nedávno kompletně zrestaurovaný římský amfiteátr, stejně jako hrad svatého Petra postavený řádem maltézských rytířů. Resort je plný menších i velkých tržišť, obchůdků a bazarů. V Bodrumu tedy objevíte nejen historii, ale i příležitosti k nákupům a nočnímu povyražení.

Sportovní nátury jistě potěší paleta zařízení umožňujících nejrůznější činnosti – od potápění a šnorchlování přes vodní lyžování až po možnost safari v džípech. Naopak klidnější duše, které chtějí uniknout před shonem moderního světa, zde najdou nekonečná romantická zákoutí i množství výborných restaurací, jež rozjaří všechny smysly. Zkrátka celý kraj je lákadlem všech aktivních jedinců bez rozdílu věku.

Lze tedy shrnout, že díky své mnohostrannosti je letovisko Bodrum vhodné pro všechny typy rekreantů. Ať už ty, kteří hledají klid, relaxaci a odpočinek, tak i ty, které láká aktivní dovolená.

Bodrum a výlety

Oblast Bodrumu je co do kultury jedna z nejbohatších, ne-li nejbohatší v celém Středozemí. Kromě nejrůznějších starověkých více či méně zachovalých památek zde najdete také dokonce jeden ze sedmi slavných divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Není náhodou, že centru Bodrumu se stále Halikarnass přezdívá.

Jen kousek od Bodrumu se nachází ruiny starověkého velkoměsta Efesu, které jako druhé po slavnějších Pompejích se mohou pochlubit ukázkou dokonale zakonzervovaného starořímského života.  Po rušné noci také jistě potěší a povzbudí možnost návštěvy pravých tureckých parních lázní a pro milovníky vodních hrátek byly nedaleko Bodrumu otevřeny dva nové aquaparky.

Při dovolené v této oblasti Turecka lze se můžete vydat třeba i do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem pořádají pravidelně.

Tipy na hotel ve středisku Bodrum

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Bodrum. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Bodrum.

Club Hotel Flora

Club Hotel Flora ***+

Menší hotel s rodinnou atmosférou se nachází na okraji střediska Gümbet, cca 250 metrů od rušného obchodního centra a cca 2 kilometry od střediska Bodrum. V hotelu je menší hala s recepcí, krbem a velkým plazmovým televizorem, bazén s dětskou částí, bar u bazénu, trezory, obchod, bezdrátový internet WI-FI zdarma v celém objektu a hlavní restaurace s televizorem.

Okaliptus

Okaliptus ***

Hotel Okaliptus se nachází v letovisku Bitez, přímo u písčito- oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, od které je oddělen promenádou. V okolí hotelu naleznete restaurace, bary a obchůdky.Hotel Okaliptus se skládá z několika dvoupodlažních budov umístěných v zelené zahradě, která je zastíněna mohutnými eukalypty, a svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí a směnárnou, dvě restaurace, bar a bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu a na pláži zdarma. V hotelové zahradě a na pláži naleznete sedací polštáře, visutá lůžka a houpačky. V prostorách baru a restaurace je možné Wi-Fi připojení na internet zdarma.

Kefaluka Resort

Kefaluka Resort *****

Hotel Kefaluka Resort je situován přímo na malé soukromé oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře. Bodrum je vzdálené 25 km od hotelu. Hotel Kefaluka Resort disponující 384 pokoji na 10 podlažích nabízí svým hostům k využívání přijímací halu s recepcí, 8 výtahů, minimarket, diskotéka, restauraci s terasou, 4 a-la- -carte restaurace pod širým nebem (k dispozici dle počasí, po předchozí rezervaci, za poplatek, italská, turecká, rybí a mexická), 7 barů, internetový koutek, kadeřnictví. Ve venkovním areálu se nachází 3 bazény (1z nich s 5 skluzavkami). Krytý bazén. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu a na pláži zdarma.

Rosso Verde

Rosso Verde ****

Hotel Rosso Verde se nachází na v příjemném letovisku Gümbet cca 40 m od písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Lehátka, slunečníky a osušky (na zálohu) na pláži zdarma. Moderní hotelový komplex Rosso Verde se skládá z hlavní budovy a několika vedlejších budov. Svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, směnárnou, restauraci a à la carte restauraci, tři bary, internetový koutek, diskotéku, konferenční prostory a bazén (lehátka a slunečníky zdarma). V lobby a u bazénu Wi-Fi připojení zdarma.

Rixos Premium Bodrum

Rixos Premium Bodrum *****

Hotel Rixos Premium Bodrum se rozkládá na ploše 187 000 m , tvoří jej 3 sekce – hlavní hotelová budova, bungalovy a vilky. V hotelu je k dispozici recepce, sauna, turecká lázeň, relaxační pokoj, 5 a’la carte restaurací (mexická, italská, rybí, turecká, japonská), 7 barů (lobby, u bazénu, shisha bar, plážový bar, snack bar u bazénu, vitaminový, diskobar), bazén se skluzavkami, vyhřívaný vnitřní bazén, 3 tenisové kurty, stolní tenis, šipky, minifotbal, basketbal, plážový volejbal, lékař, centrum krásy, masáže, kadeřník atd.