Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Fethiye

Letoviska v Turecku: Fethiye

Upravit popis objektu

Turecko - Fethiye

V místech, kde se dříve rozprostíralo starověké město Telmessos, obklopeno borovicovými lesy, se dnes nachází nové, moderní letovisko Fethiye, nazývané též tyrkysové pobřeží, které je nedílnou součástí Egejské riviéry. Nespornou výhodou Fethiye je, že nevzniklo uměle, jako některá prázdninová střediska, ale jde o město, které si žije svým životem i mimo letní sezónu. Díky tomu zde poznáte nefalšovaný kolorit této orientální země, se vším co k ní patří. Tento fakt se kladně odráží mimo jiné i na možnosti ochutnat pravou tureckou kuchyni a to za velmi přívětivé ceny.

Fethiye se může pochlubit krásným přístavem, starobylým městem, velmi pěknou pláží Calis, nepřeberným množstvím restaurací a barů, ale i historií, kterou je město doslova obklopeno. Nedaleko, v kopcích nad Fethiye, se nachází velké množství skalních hrobů, starověké řecké divadlo a další římské památky. Po městě se můžete přesouvat pěšky, taxíkem, ale i místní dolmuší.

Jste-li příznivci delších výlet, doporučujeme prohlídku slavného Pamukkale (cca 200 km), které se řadí mezi hlavní turecké turistické atrakce.

Tipy na hotel ve středisku Fethiye

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Fethiye. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Fethiye.

Artemisia Royal Park Club

Artemisia Royal Park Club ***

Tento hotel s hezkým výhledem na hory leží asi 6 km od písečno - oblázkové pláže, na kterou Vás zdarma odveze hotelový autobus. 5 km od centra Ölüdeniz, 2 km od městečka Hisaron, ve kterém jsou nákupní možnosti, bary, diskotéky, restaurace, 10 km od Fethiye, 60 km od letiště v Dalamánu. K dispozici je venkovní bazén se skluzavkou,restaurace, bar u bazénu, snack bar, TV místnost, fitness, jacuzzi.

Taurus

Taurus ***

Hotel Taurus se nachází 4km od centra Fethiye. V hotelu je k dispozici recepce, trezor na recepci, lobby bar, TV koutek, restaurace s terasou, snach bar, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, stolní tenis, šipky.

Hillside Beach Club

Hillside Beach Club *****

Tento prvotřídní komplex se nachází v soukromém zálivu uprostřed piniového háje o rozloze 120 000 m. V hotelu Hillside Beach Club je k dispozici 350 pokojů, hlavní restaurace, 4 konferenční místnosti, animace, miniklub pro děti, junior klub pro děti, amfiteátr, TV místnost, obchody, bazén, dětský bazén, aerobik, vodní gymnastika, lukostřelba, basketbal, plážový volejbal, boccia, kánoe, šipky, fitness, minifotbal, plachtění, katamarán, step, strečink, stolní tenis, tenis, vodní pólo, windsurfing, lehátka, slunečníky a ručníky k zapůjčení zdarma, trezor na pokoji, internet café zdarma od 09.00 do 24.00 hod. osobám starším 16 let, turecké lázně, sauna, jacuzzi.

Koc Sun

Koc Sun ***

Tento komplex tří budov se nachází 55 km od letiště v Dalamanu, 15 km od Ölüdeniz, 5 km od města Fethiye, 600 m od nejpopulárnější oblasti a pláže Fethiye CALIS. V hotelu Koc Sun je k dispozici bazén, snack bar, buffet, caffe bar, diskotéka.

Perdikia

Perdikia ***

Hotel Perdikia leží 60 km od letiště v Dalamanu, 12 km od centra letoviska Fethiye. V hotelu je k dispozici recepce, restaurace, 2 bary (bar u bazénu, bar na terase), bazén s dětskou částí, internetová kavárna, WiFi na recepci zdarma, sauna, masáže, TV místnost, půjčovna aut, stolní tenis, fitness.