Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Fethiye

Letoviska v Turecku: Fethiye

Upravit popis objektu

Turecko - Fethiye

V místech, kde se dříve rozprostíralo starověké město Telmessos, obklopeno borovicovými lesy, se dnes nachází nové, moderní letovisko Fethiye, nazývané též tyrkysové pobřeží, které je nedílnou součástí Egejské riviéry. Nespornou výhodou Fethiye je, že nevzniklo uměle, jako některá prázdninová střediska, ale jde o město, které si žije svým životem i mimo letní sezónu. Díky tomu zde poznáte nefalšovaný kolorit této orientální země, se vším co k ní patří. Tento fakt se kladně odráží mimo jiné i na možnosti ochutnat pravou tureckou kuchyni a to za velmi přívětivé ceny.

Fethiye se může pochlubit krásným přístavem, starobylým městem, velmi pěknou pláží Calis, nepřeberným množstvím restaurací a barů, ale i historií, kterou je město doslova obklopeno. Nedaleko, v kopcích nad Fethiye, se nachází velké množství skalních hrobů, starověké řecké divadlo a další římské památky. Po městě se můžete přesouvat pěšky, taxíkem, ale i místní dolmuší.

Jste-li příznivci delších výlet, doporučujeme prohlídku slavného Pamukkale (cca 200 km), které se řadí mezi hlavní turecké turistické atrakce.

Tipy na hotel ve středisku Fethiye

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Fethiye. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Fethiye.

Letoonia Club a Hotel - hotel

Letoonia Club a Hotel - hotel *****

Další prázdninová vesnička rozkládající se na ploše 165 000 m2 na zalesněném poloostrově naproti městečku Fethiye. Poskytuje tak dostatek klidu a soukromí všem, kteří dáváte přednost relaxaci v uvolňujícím prostředí čisté přírody. Po celý den je po poloostrově zajišťována doprava elektrickým vozíkem.

Perdikia

Perdikia ***

Hotel Perdikia leží 60 km od letiště v Dalamanu, 12 km od centra letoviska Fethiye. V hotelu je k dispozici recepce, restaurace, 2 bary (bar u bazénu, bar na terase), bazén s dětskou částí, internetová kavárna, WiFi na recepci zdarma, sauna, masáže, TV místnost, půjčovna aut, stolní tenis, fitness.

Seketur

Seketur ***

Hotel Seketur leží 5 km od centra Fethiye v oblasti Čališ, 12 km od města Ölüdeniz a 55 km od letiště v Dalamanu. V hotelu je k dispozici vnitřní restaurace, venkovní restaurace, snack bar, bar u bazénu, restaurace a la carte, televizní místnost, parkoviště; za poplatek - masáže, půjčovna automobilů, trezor na recepci.

Ilkay Hotel

Ilkay Hotel ***

Tento rodinný hotel je situovaný ve vesničce Yaniklar vzdálené 42 km od letiště v Dalamanu a 15 km od centra Fethiye. Hotel leží uprostřed nedotknuté přírody a je vyloženě vhodný pro rodiny s dětmi.

Majesty Club Lykia Botanica

Majesty Club Lykia Botanica ****

Hotel Majesty Club Lykia Botanica ve stylu prázdninové vesničky se nachází uprostřed zeleně, od centra Fethiye je vzdálený 17 km a od letiště v Dalamanu 42 km. Hotel je vhodný zejména pro rodiny s dětmi.