Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Güvercinlik

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Güvercinlik, budeme moc vděční za váš názor.

Turecko - Güvercinlik

Güvercinlik je kouzelné místečko v kraji Bodrum v jižní oblasti Egejské riviéry, které spojuje jednotlivé prvky zdejší nekonečně krásné přírody do jedné úchvatné mozaiky – blankytně modré nebe, rozlehlé kopce porostlé zelení, moře hýřící odstíny modře a zlatavé písečné břehy.

Jako vůbec první vesnice regionu, tedy vybudovaná ještě před vznikem samotného města Bodrum, si dnes vydobývá svou pozici jednoho z menších dovolenkových resortů. Její devizou jsou příjemné prostředí a uzavřená zátoka s přilehlým ostrůvkem Salih. 

Pláž/pláže

Kulisou zdejší pláže je mohutná skála šedobílé barvy, zatímco břeh omývají zpěněné vlny Egejského moře. To je čisté, stejně jako samotná pláž. Neutuchající slunce tu láká k příjemnému slunění a teplá mořská voda ke koupání a vodním hrám či sportům, například vodnímu lyžování.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

V resortu Güvercinlik se můžete ubytovat v některém z menších hotelů či v penzionu. Nechybí tu ani restaurace, kde se dá posedět a ochutnat něco z místní kuchyně.

Výlety v okolí Güvercinlik

Güvercinlik je ideální výchozí bod, pokud se během svého pobytu rozhodnete vyrážet na poznávací výlety či za objevováním dalších pláží, historických památek, přírodního bohatství a jiných zajímavostí, kterých je v celém regionu bezpočet.

V nedalekém Bodrumu na Vás čeká hned několik turistických atrakcí – jednak středověký hrad s muzeem, které vystavuje potopené vraky lodi a předměty z nich vyzdvižené, dále větrné mlýny, Ottomanova věž a loděnice, antické divadlo, pozůstatky slavného mauzolea (Mauzoleum v Halikarnassu) nebo starověká brána Myndos, kterou se pokusil pokořit i sám Alexandr Veliký. O trochu vzdálenější je pak starověké město Efesos s monumentálním amfiteátrem a ruinami vzácných budov. A jestliže Vás lákají spíše přírodní skvosty, zajeďte do Pamukkale, kde Vás přivítá nádherná skalní kaskáda připomínající sněhový hrad s rampouchy a malými jezírky. Na chvíli ale můžete i vycestovat z Turecka a podívat se na některý z řeckých ostrovů – Kos nebo Rhodos.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---