Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Felice Hotel

Felice Hotel **+

Hotel Felice se nachází 600 m od pláže, v centru Kemeru, 33 km od centra Antalye, 55 km od letiště. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, bezpečnostní schránky na recepci (za poplatek), parkoviště, restaurace, bar, společenská místnost s TV, internetová kavárna (za poplatek).

Rixos Labada

Rixos Labada *****

Hotel Rixos Labada se rozkládá na ploše 20.000 m2, 5 minut chůze od centra Çamyuvy a 65 km od letiště v Antalyi. K dispozici je 171 pokojů. V hotelu je k dispozici restaurace, 4 restaurace a la carte, 4 bary, cukrárna, konferenční místnost, turecké lázně, sauna, jacuzzi, amfiteátr, disko (nápoje za poplatek), kino, miniklub, animace, kino, obchody; za poplatek - telefon, fax, internet café, playstation, počítačové hry, trezor, kadeřník, centrum krásy, čistírna, lékařská služba, hlídání dětí, čerstvě vymačkané ovocné džusy, masáže, peeling, foto servis.

Mr Crane

Mr Crane ***

Velice příjemný rodinný hotel, který byl postaven v roce 1994 a naposledy renovován roku 2004, leží uprostřed překrásného přístavního města Kemer přímo na hlavní ulici Atatürk Bulvari. Kvalitní personál, čisté prostředí a útulné ubytování, to jsou hlavní hesla hotelového managementu.

Ünsaphire

Ünsaphire *****

Hotel Ünsaphire se nachází 1 km od Tekirovy, 18 km od Kemeru a 72 km od letiště v Antalyi. Hostům je k dispozici hlavní restaurace Günes, restaurace a la carte (asijská a středomořská kuchyně), disko Jasmine, bar u bazénu, Saphire bar, Anadolu bar, Kleopatra bar, Vitamin bar, disko, lobby, recepce, animace během dne (denně), večerní program, dětské animace, dětské hřiště, živá hudba, speciální večeře během pobytu, sauna; za poplatek - turecké lázně, salón krásy, masáže, peeling, půjčovna automobilů, lékař, kadeřník, směnárna, prádelna, čistírna, obchody s oděvy, pokojový servis, čerstvě vymačkané džusy.

Hollywood

Hollywood ***

Hotel Hollywood se nachází v centru známého letoviska Kemer, zhruba 600 m od písčito-oblázkové pláže. V hotelu je k dispozici recepce s trezory, restaurace, venkovní bazén s dětskou částí, bar u bazénu, TV místnost (TV ovládaná z recepce a pouze 3 programy), terasa na slunění, lehátka a slunečníky u bazénu. Služby za poplatek: trezory na recepci, stolní tenis, lehátka a slunečníky na pláži.