Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Larissa Inn

Larissa Inn ***

Příjemný hotel Larissa Inn postavený v roce 2002 se nachází v letovisku Beldibi, které bude vyhovovat zákazníkům, kteří mají rádi krasnou přírodu a oblázkovo-písečné pláže. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, venkovní i vnitřní restaurace, bar, bazén s oddělenou dětskou částí (lehátka, slunečníky a matrace zdarma).

Ozkaymak Marina

Ozkaymak Marina *****

Velmi příjemný hotel Ozkaymak Marina obklopený zelení se nachází 500 m od centra Kemeru, 100 m od soukromé pláže. Hotel hostům nabízí vstupní halu s recepcí, 2 hlavní restaurace, 3 bary, snack bar, obchůdky, konferenční místnost, 2 bazény (lehátka a slunečníky zdarma), připojení k internetu (za poplatek), WiFi v lobby (zdarma), dětský koutek, miniklub, krytý bázen, skluzavky a dětský bazén.

Limak Limra - rodinný pokoj

Limak Limra - rodinný pokoj *****

Turecko - Antalya - Kemer. Hotel, skládajíci se z hlavní a několika menších budov, spadající do sítě Limak je vyhledávaným cílem širokého okruhu klientů. Svými službami, ale také svojí polohou přímo na pláži spojenou s panoramatickým pohledem na pohoří Taurus nabízí prostředí ideální ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. K dopravě do centra lze využít místních mikrobusů, tzv. dolmušů, nebo taxi.

Rivero Residence

Rivero Residence ****

Útulný hotel Rivero Residence nacházející se v centru Kemeru je jako stvořený ke strávení kouzelné dovolené. Hotel leží 25 km od města Antalye a 55 km od letiště v Antalyi. K dispozici je 118 standardních pokojů, 3 propojené, 4 rodinné pokoje a 1 apart. Hotel celkem disponuje 300 lůžky.

Otium Hotel Blue

Otium Hotel Blue ***+

Hotel Otium Hotel Blue se nachází 8 km od centra Kemeru a 60 km od letiště v Antalyi. Hotel celkem disponuje 121 pokoji. V hotelu je k dispozici restaurace, sauna, turecké lázně, obchody, internet café; za poplatek - prádelna, kadeřník, lékařská služba, foto servis, půjčovna automobilů, směnárna, masáže, peeling.