Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Grand Gül Beach

Grand Gül Beach ****

Tento nově vybudovaný hotelový komplex leží 1 km východně od Kemeru a 55 km od letiště v Antalyi. V hotelu Grand Gül Beach je k dispozici restaurace s terasou, disco, bar u bazénu a na pláži, sluneční terasa, televizní místnost, panoramatický výtah, dětské hřiště, miniklub pro děti 4-12 let ve vedlejším hotelu Gül Resort.

Free Green

Free Green ***+

Hotel Free Green se nachází v oblíbeném prázdninovém letovisku Beldibi, v blízkosti hotelu najdete nákupní promenádu, restaurace a bary. V hotelu je k dispozici recepce, hlavní restaurace, 2 venkovní bazény s dětskou částí, bar u bazénu, TV místnost, lehátka a slunečníky u bazénu. Služby za poplatek: trezory, stolní tenis, lehátka a slunečníky na pláži.

Crystal De Luxe

Crystal De Luxe *****

Hotel Crystal De Luxe se nachází 1 km od centra města Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 56 km. Hotel Crystal De Luxe nabízí 24hod recepci, lobby s možností WIFI zdarma, hlavní restauraci, 3 restaurace á la carte, bary v hotelu, bar u bazénu, bar na pláži, venkovní bazén, vnitřní bazén, dětský bazén, skluzavky, lehátka a slunečníky zdarma, společenskou místnost s TV, konferenční prostory, internetovou kavárnu (za poplatek), disko, kino, zahradu, možnost nákupu v hotelu, kadeřníka (za poplatek), prádelnu (za poplatek), lékařskou službu (za poplatek), směnárnu, možnost pronájmu auta. Trezor na recepci (za poplatek).

Garden Resort Bergamot

Garden Resort Bergamot ****

Hotel Garden Resort Bergamot se nachází 1 km od centra města Kemer, oblast Yenimahalle. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 55 km. Hotel Garden Resort Bergamot nabízí klientům 24 hod recepci, lobby s WIFI připojením na internet zdarma, hlavní restauraci, bary v hotelu, bar u bazénu a na pláži, venkovní bazén, vnitřní bazén, relaxační bazén, dětský bazén, skluzavky, společenskou místnost s TV, zahrady, disko, internetovou kavárnu (za poplatek), prádelnu (za poplatek), doktora (za poplatek), směnárnu, možnost nákupů a pronájmu dopravních prostředků v hotelu. Trezor na recepci k dispozici za poplatek.

Fame Residence Park

Fame Residence Park ****

Hotel Fame Residence Park se nachází 1 km od centra města Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 50 km. Hotel Fame Residence Park nabízí klientům 24 hod recepci, lobby s možností WIFI připojení na internet zdarma, hlavní restauraci s venkovní terasou, 3 restaurace a´la carte, lobby bar, bar u bazénu a na pláži, disko bar, venkovní bazén, vnitřní bazén, dětský bazén, skluzavky, společenskou místnost s TV, internetovou kavárnu (za poplatek), kadeřnictví (za poplatek), prádelnu (za poplatek), doktora (za poplatek), směnárnu, možnost nákupů a pronájmu dopravních prostředků v hotelu. Trezor na recepci k dispozici za poplatek.