Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kemer

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kemer, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Matiate

Hotel Matiate se nachází v letovisku Kemer - Beldibi, 250 m od písčito-oblázkové pláže, 10 km od centra Kemeru, 35 km od centra Antalye, 40 km od letiště, v blízkosti obchůdků a barů.

1.

Otium Gul Beach

Hotel Otium Gul Beach se nachází 1,5 km od centra města Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 50 km. Příjemný resort Otium Gül Beach je zasazen do krásné přírody s výhledem na hory a nachází se přímo u krásné písečné pláže. Skládá se z hlavní a dvou přilehlých budov, které dohromady nabízí 321 pokojů. Hotel kategorie 4+* poskytuje velmi kvalitní služby a uspokojí i náročnější klientelu. Je vzdálen pouze 40 km od Antalye a v těsné blízkosti centra letoviska Kemer v Turecku.

2.

Gul Beach Resort

Hotel Gul Beach Resort leží přímo u oblázkovo-písečné pláže, cca 150 m od písečné hotelové pláže (u hotelu Grand Gul Beach), cca 1,5 km od centra Kemeru. Jedná se o elegantní hotelový komplex tvořený dvěma budovami, s ochotným personálem a kvalitními službami.

3.

TTH Kiris World

Dalším z hotelů spadajících do oblíbeného řetězce Joy je tento hotel; sestávající se z hlavní budovy a klubové části; rozprostírajícím se na 3 plážích. Komplex se nachází v klidném prostředí oblasti Kiriš a nabízí dovolenou plnou odpočinku. Pokoje prošly během loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí. K dopravě do centra Kemeru; plného noční zábavy; lze využít místní hromadné dopravy; tzv. dolmušů či taxi.

4.

Golden Sun

Hotel Golden Sun se nachází v oblasti Beldibi - Kemer, 35 km od letiště, 40 km od Antalye a 15 km od centra města Kemer, cca 450 m od oblázkovokamenité pláže. Tento velmi příjemný rodinný hotel je umístěn v oblíbeném letovisku Beldibi, v blízkosti nákupních možností s výhledem na překrásné pohoří Taurus.

5.

Reach Hotel

Kemer, cca 1 km od centra letoviska, 900 m od pláže, 45 km od Antalye, 50 km od letiště. Elegantní hotelový areál na klidném místě obklopený udržovanou zelení.

6.