Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Majesty Club Kemer Beach

Majesty Club Kemer Beach ****

Turecká riviéra - Kemer. Příjemný prázdninový komplex vystavěný v typické středomořské architektuře se nachází pod pohořím Taurus v rozlehlé piniové a oleandrové zahradě kousek od centra letoviska Göynük. Hostům je k dispozici široká škála sportovních a zábavných aktivit. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií.

TTH Kimeros Hotel Room

TTH Kimeros Hotel Room *****

Příjemný hotelový komplex sestávající se z hlavní budovy a klubové části. Romantickým prostředím v rozlehlé piniové zahradě, panoramatem na pohoří Taurus a polohou přímo na pláži, nabízí komplex pohodlnou dovolenou plnou odpočinku, ale i zábavy.

Park Claros

Park Claros ****

Tento zavedený rodinný hotel leží v letovisku Kiris, 7 km od centra Kemeru a 55 km od letiště v Antalyi. V hotelu je k dispozici bar, bazény, restaurace s terasou, prádelna.

Camyuva

Camyuva ****

Hotel Camyuva se nachází 65 km od letiště, 55 km od Antalye a 6 km od města Kemer, cca 200 m od písečnooblázkové pláže. K dispozici je vstupní hala s recepcí, Wi-Fi v lobby zdarma, hlavní restaurace, lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži, bazén se dvěma skluzavkami (slunečníky a lehátka zdarma), dětský bazén, SPA centrum - zdarma sauna a turecké lázně, za poplatek masáže, fitness, zdarma stolní tenis, plážový volejbal, šipky, kulečník, stolní fotbal, miniklub, konferenční sál.

Ulusoy Kemer Holiday Club

Ulusoy Kemer Holiday Club *****

Hotel Ulusoy Kemer Holiday Club pyšnící se originální architekturou, která se snaží skloubit styl starých tureckých domů a moderní architektury se rozkládá na ploše 42.700m2. Hotel je obklopen nádhernou zahradou, piniovými lesy a pohořím Taurus. Leží přímo na soukromé písečno-oblázkové pláži, 2 km od městské části Göynük, 7 km od města Kemer a vzdálenost na letiště je zhruba 45 km.