Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

The Maxim Resort

The Maxim Resort *****

Luxusní nově otevřený hotel The Maxim Resort (červenec 2005) se nachází necelý 1 km od centra Kemeru, 40 km od centra Antalye a 50 km od letiště v Antalyi. Hotel disponuje 304 pokoji. Hostům je k dispozici hlavní restaurace Morella, restaurace a la carte (nutná rezervace, poplatek 5 Euro na osobu), bary, konferenční místnost, 3 salónky, kino, sauna , pára , animační program, večerní show, miniklub pro děti ve věku 4-12 let, dětské hřiště atd.

Kami

Kami **+

Třípodlažní hotel je situovaný přímo v Kemeru. Vchod do hotelu z postranní, nepříliš frekventované ulice. Hotel se nachází v blízkosti obchodního centra a ve vzdálenosti cca 50 km od hlavního města Antalya.

Maxim

Maxim ****+

Hotel Maxim se nachází v menší zahradě, přímo u pláže a ve vzdálenosti 35 km od mezinárodního letiště a 40 km od centra města Antalya. Oblázková pláž je přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma. Součástí hotelu je hala s lobby barem, hlavní restaurace, restaurace s obsluhou, velký bazén s dětskou částí, několik barů a obchodů, herna, půjčovna aut a internet v recepci za poplatek.

Visage Luxe Resort

Visage Luxe Resort ****

Prázdninové středisko s celkem 177 pokoji rozdělených na 3 podlaží nabízí svým hostům lobby bar s recepcí a WLAN, hlavní restauraci, 4 bary (některé sezónní), krytý bazén, diskotéku (nápoje za poplatek), konferenční místnost, služby kadeřníka a lékaře, prádelnu, obchody a autopůjčovnu. V rozlehlé zahradě naleznete 3 bazény se skluzavkami, popř. aquapark. Lehátka a slunečníky zdarma.

Sherwood Club Kemer

Sherwood Club Kemer *****

Sherwood Club Kemer se svojí ideální polohou, přímo u pláže, v letovisku Kemer je vhodný zejména pro náročnější klientelu i rodiny s dětmi. Dětem jsou k dispozici dětské bazény, hřiště, minidisko, dětské kluby a dětský bufet v hlavní restauraci.