Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Selimhan

Selimhan ***

Moderní hotel Selimhan se nachází v klidné části letoviska Kemer, přibližně 8 min chůze od centra a cca 55 km od letiště v Antalyi. V hotelu je k dispozici recepce, vstupní hala s posezením, venkovní restaurace, bar, bazén s oddělenou dětskou částí.

Larissa Club Akman Park

Larissa Club Akman Park ****

Velmi příjemný hotel Larissa Club Akman je situovaný v oblíbeném turistickém středisku Kemer a řadí se do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů s programem all - inclusive standard. Hotel s bazénem s oddělenou částí pro děti se skluzavkami a vlastním vstupem na překrásnou písečnou pláž s možností široké nabídky sportovního vyžití a zábavy je vhodnou volbou především pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou i ti, kteří chtějí strávit příjemnou a ničím nerušenou dovolenou.

Fame Göynük

Fame Göynük ****

Hotel Fame Göynük se nachází u Kemeru v oblasti Göynük. V hotelu je k dispozici restaurace, restaurace a la carte, konferenční sál, turecké lázně, sauna, solárium, jacuzzi, animační program, živá hudba, disco, miniklub pro děti od 4-12 let; za poplatek - čistírna, hlídání dětí, lékař, masáže, peeling, telefon, fax, trezor, centrum krásy, foto servis, butik, obchody, kadeřnictví, půjčovna automobilů, parkoviště.

Queen Elizabeth

Queen Elizabeth *****

Hotel Queen Elizabeth se nachází 150 m od písčitě-oblázkové hotelové pláže, 9 km od centra Kemeru a 36 km od města Antalya. Nový hotelový areál z roku 2007 v originálním úžasném architektonickém designu s komfortními službami a řadou rozmanitých aktivit pro dospělé i děti.

Hotel Gural Premier Tekirova

Hotel Gural Premier Tekirova *****

Hotel Gural Premier Tekirova nově otevřený v roce 2010 se nachází v pěstěné zahradě u písečné pláže s drobnými oblázky, se slunečníky a lehátky zdarma v městečku Kemer. Hotel uspokojí především náročnější klientelu, ale i rodiny s dětmi.