Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Türkiz Beldibi

Türkiz Beldibi *****

Hotel Türkiz Beldibi se nachází v letovisku Beldibi - Kemer, 35 km od letiště, 25 km od centra Kemeru. V blízkosti hotelu je nákupní promenáda, restaurace a bary. Písečnooblázková pláž přímo u hotelu. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, Wi-Fi v lobby zdarma, internetová kavárna za poplatek, hlavní restaurace, hlavní bazén, bazén se třemi skluzavkami (slunečníky a lehátka zdarma), lobby bar, bar na pláži, vnitřní bazén, SPA centrum - zdarma fitness, turecké lázně a sauna, za poplatek masáže a salon krásy, tenisový kurt (rakety, míčky a osvětlení za poplatek), stolní tenis, aerobik zdarma, kadeřnictví a čistírna za poplatek, obchody.

Solim

Solim ***

Menší hotel Solim nacházející se v oblasti Kemer je vzdálen 65 km od letiště v Antalyi, 250 m od pláže. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, internetový koutek, restaurace, bar u bazénu, bar na pláži, bazén (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén, dětské hřiště, miniklub, občasné animační programy, sauna, turecké lázně, masáže, obchod, kadeřník.

Ozkaymak Marina

Ozkaymak Marina *****

Velmi příjemný hotel Ozkaymak Marina obklopený zelení se nachází 500 m od centra Kemeru, 100 m od soukromé pláže. Hotel hostům nabízí vstupní halu s recepcí, 2 hlavní restaurace, 3 bary, snack bar, obchůdky, konferenční místnost, 2 bazény (lehátka a slunečníky zdarma), připojení k internetu (za poplatek), WiFi v lobby (zdarma), dětský koutek, miniklub, krytý bázen, skluzavky a dětský bazén.

Viking Nona

Viking Nona ****

Hotel Viking Nona se nachází v centru města Kemer, 65 km od letiště, 55 km od Antalye a 9 km od města Göynük, přímo na oblázkovokamenité pláži. K dispozici je vstupní hala s recepcí, Wi-Fi v lobby zdarma, hlavní restaurace, lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži, sauna a turecké lázně zdarma, masáže za poplatek, bazén se dvěma skluzavkami (slunečníky a lehátka zdarma), dětský bazén, fitness, zdarma stolní tenis, plážový volejbal, šipky, kulečník, stolní fotbal, miniklub, konferenční sál.

Türkiz Thalasso Centre & Marina

Türkiz Thalasso Centre & Marina *****

Hotel Türkiz Thalasso Centre & Marina se nachází v oblasti Kemer nedaleko pláže, 55 km od letiště, 45 km od centra Antalye. Součástí hotelu je také Moonlight Park s bazénem s tobogány, který se nachází 250 m od hotelu, dále je hostům k dispozici vstupní hala s recepcí, pokojový servis, Wi-Fi v lobby, hlavní restaurace s venkovní terasou, cukrárna, lobby bar, bar na pláži, bar na terase, kavárna, bazén (lehátka a slunečníky zdarma), vnitřní bazén se slanou vodou, lázeňské centrum (hydromasáže, turecké lázně, masáže, salon krásy, různé terapie), fitness, tenisový kurt atd.