Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kemer

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kemer, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Grand Haber

Hotelový komplex Grand Haber se nachází v letovisku Kemer, které je obklopeno fascinujícím pohořím Taurus. Hotel nabízí velké možnosti sportovního i společenského vyžití. Zároveň hotel nezapomněl ani na nejmladší cestovatele a připravil pro ně bazén se skluzavkami, mini club a rozlehlý dětský park.

1.

Mr Crane

Velice příjemný rodinný hotel, který byl postaven v roce 1994 a naposledy renovován roku 2004, leží uprostřed překrásného přístavního města Kemer přímo na hlavní ulici Atatürk Bulvari. Kvalitní personál, čisté prostředí a útulné ubytování, to jsou hlavní hesla hotelového managementu. Tento hotel doporučujeme zejména mladším párům či seniorům. Hotel leží na úpatí pohoří Taurus přímo v centru Kemeru, 10 km od historického města Phaselis a 55 km od mezinárodního letiště v Antalyi.

2.

Club Boran Mare Beach

Hotelový komplex Club Boran Mare Beach se skládá z několika bungalovů, které jsou umístěny v zahradě a svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, restauraci, několik barů, obchůdky, minimarket, společenskou místnost, kadeřnictví a diskotéku, dále pěkný venkovní bazén, bazén se skluzavkou a tobogánem a bazén pro děti (lehátka, matrace a slunečníky zdarma). 

3.

Fame

Hotel Fame se nachází v měste Kemer, 200 m od pláže, 40 km od centra města Antalya a 50 km od mezinárodního letiště v Antalyi.

4.

Rixos Beldibi

Hotel Rixos Beldibi se nachází v letovisku Beldibi - Kemer, 35 km od letiště, 25 km od centra Kemeru. V blízkosti hotelu je nákupní promenáda, restaurace a bary. Písečnooblázková pláž přímo u hotelu. Hotel oblíbený především pro svou polohu přímo na krásné pláži s nezaměnitelnou atmosférou, kterou místu dodává průzračné moře a vysoké pohoří Taurus na dohled. Velmi kvalitní služby a vstřícný personál jsou pro tento hotel samozřejmostí.

5.

Otium Hotel Blue

Hotel Otium Hotel Blue se nachází 8 km od centra Kemeru a 60 km od letiště v Antalyi. Hotel celkem disponuje 121 pokoji. Dopravu zajišťují minibusy (dolmuše) nebo taxi.

6.