Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Euphoria Hotel Tekirova

Euphoria Hotel Tekirova *****

Euphoria Tekirova hotel se nachází v oblasti Kemer a patří mezi nejvyhledávanější v této lokalitě. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů a zaujme především náročnější hosty, kteří vyhledávají luxusní zázemí a výborné služby.

Güral Premier Tekirova

Güral Premier Tekirova *****

Úžasný pětihvězdičkový resort Güral Premier Tekirova nacházející se uprostřed zeleně, disponující jedním z největších aquaparků na pobřeží, poskytuje svým klientům luxusní ubytování a kvalitní služby. Resort se nachází 17 km od oblíbeného letoviska Kemer.

 

Gelidonya

Gelidonya ****

Hotel Gelidonya se nachází 800 m od centra města Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 60 km. Hotel Gelidonya nabízí klientům 24 hod recepci, lobby s možností připojení k internetu zdarma, hlavní restauraci, restaurace á la carte, bary v hotelu, bar u bazénu, bar na pláži, venkovní bazén, vnitřní bazén, disko, konferenční prostory, společenskou místnost s TV, internetovou kavárnu (za poplatek), kadeřníka (za poplatek), prádelnu (za poplatek), lékařskou službu (za poplatek) a možnost nákupů v hotelu.

Matiate

Matiate ****

Hotel Matiate se nachází v letovisku Kemer - Beldibi, 250 m od písčito-oblázkové pláže. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, Wi-Fi připojení na internet, hlavní restaurace, internetová kavárna (za poplatek), bary, diskotéka, obchody, prádelna (za poplatek), babysitting (za poplatek).

Rixos

Rixos *****

Hotelový komplex se rozkládá na 9,5ha a najdete zde mnoho restaurací, zábavy, sportovního vyžití i relaxu v lázeňském centru. Hned vedle tohoto hotelového komplexu je velký aquapark s delfináriem. Okouzlí Vás i nádherné moře u tohoto resortu, které je smaragdově modré. Komplex podkresluje pohoří Taurus v pozadí a vytváří tak nádherný pohled na kontrast mezi mořem a tímto pohořím. Pro nákupy je možné využít obchodní arkády v přízemí hotelu.