Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Asdem Park

Asdem Park ****

Hotel Asdem Park se nachází poblíž centra Kemeru, 55 km od letiště v Antalyi a zhruba 100 m od pláže. V hotelu je recepce, 2 oddělené budovy, každá o 4 patrech s výtahem, hlavní restaurace, bar, bar u bazénu, bar na terase, a´la carte restaurace, venkovní bazén, dětský bazén, konferenční místnost, sauna, turecké  lázně, fi tness, butik, kadeřnictví, internet, dětské hřiště, lékař, TV místnost, slunečníky, lehátka, stolní tenis, šipky, šachy, animace, plážový volejbal, stolní fotbal.

Club Victoria

Club Victoria ***

Správný poměr mezi kvalitou služeb a jejich cenou vždy zásadně přispívá k oblíbenosti jednotlivých hotelů. Hotel Club Victoria nabízí příjemně zařízené pokoje s balkony do zahrady, stravování formou bufetových stolů, včetně nápojů, ale i sladkovodní bazén se slunečníky a lehátky. Hotel Club Victoria je vzdálený cca 400 m od pláže, kde za celodenní pronájem lehátka se slunečníkem zaplatíte za osobu 1,- USD/den. Kromě krásných pláží, křišťálově čistého moře a kouzelné promenády podél pobřeží se můžete vypravit i za výhodnými nákupy, koženého zboží, módního oblečení, šperků nebo upomínkových předmětů.

Sherwood Club Kemer

Sherwood Club Kemer *****

Sherwood Club Kemer se svojí ideální polohou, přímo u pláže, v letovisku Kemer je vhodný zejména pro náročnější klientelu i rodiny s dětmi. Dětem jsou k dispozici dětské bazény, hřiště, minidisko, dětské kluby a dětský bufet v hlavní restauraci.

 

Grand Gül Beach

Grand Gül Beach ****

Tento nově vybudovaný hotelový komplex leží 1 km východně od Kemeru a 55 km od letiště v Antalyi. V hotelu Grand Gül Beach je k dispozici restaurace s terasou, disco, bar u bazénu a na pláži, sluneční terasa, televizní místnost, panoramatický výtah, dětské hřiště, miniklub pro děti 4-12 let ve vedlejším hotelu Gül Resort.

Astoria

Astoria ***

Oblíbený hotel Astoria se nachází ve středisku Kemer, nedaleko pláže, v blízkosti obchodního centra a ve vzdálenosti cca 50 km od města Antalya. V hotelu je k dispozici obchod, televizní kout v recepci, bazén s dětskou částí, krytý bazén, bar u bazénu, hlavní restaurace a internet ze poplatek.