Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Kemer

Upravit popis objektu

Turecko - Kemer

Letovisko Kemer leží na pobřeží Středozemního moře (dovolenková oblast Turecká riviéra) cca 40 kilometrů od města Antalya a 53 kilometrů od pohoří Taurus. Resort je ideálním místem pro náročnější turisty, kteří ocení moderní, hezké a udržované prostředí, kvalitní služby a v porovnání s ostatními turistickými lokalitami Turecka nesrovnatelně více klidu a soukromí. Také doprava probíhá pokojně, a proto je středisko zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Příjemnou letní pohodu si kromě pláží lze v Kemeru užít také v krásně udržovaných zelených parcích, v údolí na severním okraji města nebo při procházkách po kopcích porostlých borovicemi, jež poskytují příjemný stín v prosluněných dnech. 

Pláže

V Kemeru můžete navštívit dvě pláže oddělené přístavem jachet a parkovým poloostrovem. Obě pláže jsou dlouhé, čisté a do moře se svažují velmi pozvolna. Písek na nich je tak jemný, že se ho nebudete moci nabažit a Vaše děti si dosytosti užijí stavění tolik oblíbených hradů. Čistota samotného moře dovoluje spatřit v moři i plankton, který za vlahých večerů při západu slunce překrásně světélkuje. Ti šťastnější mohou dokonce zpozorovat i mořské želvy.

Turistické vybavení a aktivity

Hlavně rodiny s dětmi jistě ocení fakt, že v Kemeru není příliš rušný, typicky turecký život. Není zde příliš mnoho (často poněkud dotěrných) pouličních prodavačů ani hlučných Turků spěchajících do zaměstnání. Můžete tak v klidu zavítat do některé z mnoha restaurací s kontinentálními či typicky tureckými pokrmy, do samoobsluhy se základními potravinami nebo do kavárny s přístupem na internet. Obchodníci mluví anglicky, německy či rusky, takže domluvit se určitě nebude problém.

Kdo chce poznat i jiná místa ke koupání v okolí resortu, může vyzkoušet oblázkovou pláž u zříceniny Olympos nebo místní aquapark Kemer. Najdete zde také delfinárium.

Výlety

Možností výletů je v okolí Kemeru opravdu požehnaně. Obdivovat můžete národní park Olympos, obrovské vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, starověká města Phaselis a Olympos, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Mladé páry nebo skupinky mohou navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích.

Tipy na hotel ve středisku Kemer

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kemer. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kemer.

Club Boran Mare Beach

Club Boran Mare Beach *****

Hotel Club Boran Mare Beach skládající se z několika bungalovů umístněných v zahradě s vlastní písčitou, místy oblázkovou  pláží  se nachází na klidném místě oblíbeného města Kemer, poblíž nákupních i kulturních možností. Hotel doporučujeme nejen rodinám s dětmi, pro které je k dispozici bazén se skluzavkami a animační programy.

Reach Hotel

Reach Hotel *****

Elegantní hotelový areál na klidném místě obklopený udržovanou zelení. V hotelu Reach Hotel je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, disco bar, společenská místnost s televizí, kadeřnictví, mini market, konferenční sál, venkovní bazén se skluzavkou, brouzaliště, lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži zdarma, mini club, dětské hřiště, stolní tenis, kulečník, lukostřelba, aerobic, sauna atd.

Rivero Residence

Rivero Residence ****

Útulný hotel Rivero Residence nacházející se v centru Kemeru je jako stvořený ke strávení kouzelné dovolené. Hotel leží 25 km od města Antalye a 55 km od letiště v Antalyi. K dispozici je 118 standardních pokojů, 3 propojené, 4 rodinné pokoje a 1 apart. Hotel celkem disponuje 300 lůžky.

Fantasia De Luxe

Fantasia De Luxe *****

Hotel Fantasia De Luxe se nachází ve vzdálenosti přibližně 70 km od letiště v Antalyi a 10 km od střediska Kemer, v nádherné zahradě, přímo u pláže. V hotelu je hala s recepcí, hlavní restaurace, 3 restaurace s obsluhou, kavárna, bar na terase, bar u bazénu a v nočním klubu s diskotékou, koutek s velkoplošnou TV, internetová kavárna, wellness centrum, kosmetický salón, obchody, půjčovna automobilů, krytý vyhřívaný a velký venkovní bazén.

Palmet Resort

Palmet Resort *****

Hotel Palmet Resort se nachází 0,5 km od centra města Kemer, oblast Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 60 km. Hotel Palmet Resort nabízí klientům 24 hod recepci, lobby s WIFI připojením na internet zdarma, hlavní restauraci, 2 restaurace a la carte, lobby bar, snack bar, bar u bazénu, venkovní bazén, vnitřní bazén, dětský bazén, společenskou místnost s TV, konferenční prostory, zahrady, prádelnu (za poplatek), internetovou kavárnu (za poplatek), doktora (za poplatek), směnárnu, možnost nákupů v hotelu. Trezor na recepci k dispozici za poplatek.