Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Konyaalti

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Konyaalti, budeme moc vděční za váš názor.

Turecko - Konyaalti

Konyaalti, jehož název byl odvozen z faktu, že celá provincie Antálie, pod kterou tato oblast patří, byla v osmanském období ve zprávě státu Konya se nachází západním směrem, přímo pod starým městem Antalya a spadá tak do regionu Turecké riviéry.

Pláž

V Konyaalti naleznete velké množství písčitých i oblázkových pláží s čistou, nicméně poněkud osvěžující vodou. Jelikož se zde do moře vlévá podzemní říčka, voda se v těchto místech ochlazuje. Fakt, že je zde chladnější koupání se uprostřed horkých letních dnů, kdy rtuť teploměru šplhá do závratných výšek stává spíše ceněnou předností. Hlavní a bezmála 6 kilometrů dlouhá písečná pláž skýtá dostatek místa nejen k odpočinku, ke koupání, nebo k procházkám podél pobřeží, ale je zde k dispozici i nepřeberné množství sportovního vyžití. Samozřejmostí jsou lehátka se slunečníky, sprchy a občerstvení v podobě plážových barů.

Konyaalti  – turistická vybavenost, aktivity

Poloha střediska přímo pod starým městem Antalya, které je jako stvořené k příjemným procházkám v malebných uličkách, nebo v přístavu je nespornou výhodou a přidává Konyaalti na jeho oblíbenosti. V samotném letovisku se nachází park, restaurace i menší obchůdky. Příjemným zpestření může být návštěva nedalekého aqvaparku, který se nachází u východní pláže Lara, asi 10 kilometrů od města Antalya. Tento výlet lze bez potíží absolvovat místním autobusem, nebo dolmušemi.

Tipy na hotel v letovisku Konyaalti

Rixos Downtown

Hotel Rixos Downtown se nachází 1 km od centra města Antalya na známé pláži Konyaalti. Je situován v exotické zahradě a nabízí pohled na Středozemní moře a pohoří Taurus. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 18 km.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---