Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Marmaris

Letoviska v Turecku: Marmaris

Upravit popis objektu

Turecko - Marmaris

Marmaris je příjemné letovisko v jižní části Turecka. Nachází se v pohádkové laguně obklopené rozlehlými zelenými kopci, lemováno zlatavými plážemi a omýváno tyrkysovými vodami Středozemního moře. Těší se výborným klimatickým podmínkám s horkými a vlhkými léty. V tomto období teplých až parných dní, tj. od května do října, probíhá hlavní turistická sezona. Během ní bývá obloha bez mráčku, srážky jsou minimální a lidé se mohou zcela bezstarostně oddávat letním radovánkám.

Marmaris, které je součástí Turecké riviéry (ještě je Egejská riviéra), však není jen krásná příroda, moře a pláže, ale také bohatý noční život, sport, památky v okolí a spousta zajímavých aktivit, které lze během pobytu provozovat. Nudit se tedy nikdo rozhodně nebude.

Marmaris - pláž

Denní život je převážně soustředěn kolem pláže, která má své neopakovatelné kouzlo. Proto je často úplně prvním místem ve městě, kam většina návštěvníků zamíří hned po složení zavazadel a ubytování v hotelu. Vedle procházek se mezi hlavní plážové aktivity řadí slunění a relaxace na lehátkách, která jsou neustále k dispozici, a samozřejmě plavání a celá řádka vodních sportů, např. jachting, jízda na vodních lyžích či šlapadlech, parasailing nebo potápění (k dispozici jsou kurzy s instruktory).

Pláž je velmi dlouhá a lze po ní dojít až do sousedního letoviska Icmeler. Tato procházka je vskutku nádherná sama o sobě a hlavně romantické duše si ji patřičně vychutnají. Nedaleko pobřeží jsou rozmístěny kavárny, restaurace a bary, kde si každý může dát něco dobrého na zub a osvěžit se.

Turistická vybavenost Marmaris

Marmaris je jedním z nejatraktivnějších letovisek a láká tak k letní dovolené návštěvníky všech věkových kategorií i národností. Malebné okolí je vhodnou kulisou k procházkám starších hostů a nebo zamilovaných párů, možnosti sportovního vyžití zase přivítají aktivní jedinci, děti se budou těšit z řádění ve vlnách a teenageři vyrazí za zábavou do četných nočních podniků. Dnes by si jen málokdo pomyslel, že Marmaris bývalo ještě před necelými 20 lety ospalou rybářskou vesničkou s pár obyvateli. Současný počet místních se pohybuje kolem 30 tisíc, ovšem během sezony se populace zvyšuje právě o turisty, a to až na neuvěřitelných 400 tisíc. Ubytovacích míst je v Marmarisu díky živému turistického ruchu dostatek, stačí si jen vybrat mezi levnějšími a dražšími variantami. Stejně tak naleznete dostatek obchodů a dalších příležitostí k nákupům.

Nejbližší letiště, které odbavuje pravidelné lety z Evropy, je Dalaman a nachází se asi 90 km od letoviska.

Aktivity aneb co zde

Jednou z nejvyhledávanějších aktivit střediska Marmaris je plavba. Jinými slovy – jachting a plavba všeho druhu jsou téměř synonymem tohoto resortu. Oblíbené jsou velké výletní lodě a okružní jízdy po pestrém okolí či na řecký ostrov Rhodos.

Samozřejmostí jsou v Marmaris veškeré vodní a plážové záležitosti od plavání přes potápění až po plážový volejbal. A nechybí ani akvapark nazvaný Aqua Dream se spoustou vzrušujících atrakcí (viz Akvaparky v Turecku). K vidění je též show s delfíny. A pokud by někdo postrádal dobrodružství, je možné využít zdejší nabídky na safari projížďku džípem, na čtyřkolce nebo na koni.

Výlety

Přímo v Marmaris mohou zájemci o historii navštívit zdejší osmanský hrad, který je využíván jako muzeum. Celý je zasazen do bujné zeleně palem a keřů, na nádvoří jsou vysázeny květiny a uvnitř se nachází několik výstavních sálů.

Na delší výlet po tureckých památkách a přírodních skvostech se dá z Marmarisu vyrazit například do Pamukkale, kde můžete obdivovat známou geologickou raritu v podobě kaskádovitých „zamrzlých” jezírek, a nebo žasnout nad tvořivostí předešlých generací ve starověkém městě Efezu. Obě zajímavosti jsou vzdáleny asi 200 km od Marmaris. Celodenní vyjížďkou se může stát návštěva Kleopatřina ostrova se zlatavou písčitou pláží. Pořádány jsou také výlety po okolních vesničkách. Kdo by chtěl vyjet mimo Turecko, nechť zamíří na nedaleký řecký ostrov Rhodos, kam vyrážejí pravidelné lodní linky.

Tipy na hotel ve středisku Marmaris

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Marmaris. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Marmaris.

Art Marmaris

Art Marmaris ****

Stylový hotel kousek od pláže je vzdálen od centra letoviska Marmaris půlhodinovou procházkou kolem pobřežní promenády. V hotelu Art Marmaris je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, výtah, vnitřní a venkovní bazén s oddělenou dětskou částí (lehátka a slunečníky zdarma), snack bar, pool bar, minimarket, služba lékaře, prádelna, TV místnost, trezor k pronájmu na recepci.

Karen

Karen ***

Hotel Karen se nachází v tiché části střediska, cca 2 km od historického a obchodního centra městečka Marmaris. Je zde menší hala s recepcí, lobby bar, bazén, bar u bazénu, restaurace, kout s velkoplošnou televizí, internet a konferenční místnost, bezdrátový internet WIFI v celém hotelu včetně pokojů zdarma.

Begonville

Begonville ***

Hotel Begonville se nachází 100 km od letiště v Dalamanu, 1 km od centra Marmarisu. Hotel Begonville má celkem 104 pokojů, rozdělených do dvou budov, recepci, lobby, restauraci, snack bar, bar u bazénu, lobby bar, hernu, venkovní bazén, WiFi v lobby a na pokoji, lékaře, prádelnu, saunu, posilovnu, tureckou lázeň, lehátka, slunečníky u bazénu, stolní tenis, biliár, šipky.

Green Nature Resort Marmaris

Green Nature Resort Marmaris *****

Pětihvězdičkový hotel Green Nature Resort se nachází 3 kilometry od oblíbeného města Marmaris a 90 kilometrů od letiště v Dalamanu. Hotel zaujme především náročnější klientelu a to nejen z řad samostatných párů, ale je vhodný i pro rodiny s dětmi.

 

Magic Life Marmaris

Magic Life Marmaris *****

Hotelový komplex Magic Life Marmaris je vzdálený 100 km od letiště v Dalamanu a 10 km od historického centra Marmarisu. Hotelový komplex je postavený přímo u nádherné pláže, v krásném piniovém lesíku s množstvím subtropické zeleně, areál tvoří 2 hlavní budovy a 5 budov s bungalovy, hlavní restaurace Magico, dvě a la carte restaurace (italská, turecká), Zázračný bar (otevřený 24 hod.), baru bazénu, bar na pláži, disco bar a turecká kavárna.