Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Ölüdeniz

Letoviska v Turecku: Ölüdeniz

Upravit popis objektu

Turecko - Ölüdeniz

Ölüdeniz, který je znám též jako Blue Lagoon, nebo i Dead sea, díky svým klidným vodám Středozemního moře, je malou vesnicí poblíž známějšího prázdninového letoviska Fethiye, na jihozápadě Turecka.

Pláže

Zdejší laguna s bílou písečnou pláží, jež je zároveň národní přírodní rezervací, je jednou z nejfotografovanějších pláží v Turecku, ale i u Středozemního moře. Moře v této oblasti je vyhlášené svým tyrkysovým zbarvením a pláž je zařazena cestovateli a časopisy zaměřenými na cestovní ruch mezi pět nejkrásnějších pláží z celého světa.

Ölüdeniz – turistická vybavenost, aktivity

Ölüdeniz a jeho přilehlé okolí je považováno za jednu z nejlepších lokalit pro provozování paraglidingu. Blízká hora Mount Babadag s nádherným panoramatickým výhledem na celou oblast přímo vybízí k tomuto adrenalinovému sportu.  Ölüdeniz je znám i díky jedné z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko samotné je výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

 Ölüdeniz má všechny předpoklady k prožití bezchybné a nezapomenutelné dovolené. Krásnou přírodu s jednou z nejhezčích pláží na světě, kvalitní zázemí v příjemných hotelích, kavárny, obchůdky, bary ale i čajovnu na pláži s možností vychutnat si vodní dýmku při pohledu na klidnou mořskou hladinu.

 

Tipy na hotel ve středisku Ölüdeniz

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ölüdeniz. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ölüdeniz.

Meri

Meri ***+

Hotel ve výlučné poloze v prudkém svahu nad lagunou; kterou vytváří proslulá pláž Ölüdeniz (na tuto pláž je to cca 800 m). Vlastní pláž s klidnou tyrkysovou vodou a velmi pozvolným vstupem je jen pár kroků od hotelu; stíněna letitými středomořskými jedlemi a olivovníky. Od terasovitě uspořádaných bungalovů a z terasy od restaurace se otevírají překrásné pohledy na celý záliv.

Karbel

Karbel ***

Hotel Karbel je umístěn v tiché části střediska Ölüdeniz a nedaleko krásné písečné pláže. Hotel se nachází ve velké zahradě s banánovníky a palmami. Součástí hotelu je otevřená recepce, restaurace, televizní kout, internet v recepci, velký bazén a dva bary.

Pink Palace

Pink Palace ****

Hotel Pink Palace leží cca 8km od Fethiye. V hotelu je k dispozici recepce, restaurace, bar, TV koutek, sluneční terasa, fitness, sauna, stolní tenis, šipky, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, dětský bazén, denní a večerní animační programy.

Orka Sunlife Resort

Orka Sunlife Resort *****

Moderní pětihvězdičkový Orka Sunlife Resort s překrásným výhledem na pláž a záliv Ölüdeniz je vhodný pro všechny věkové kategorie, počínaje samostatnými páry až po rodiny s dětmi.

 

Sentido Lykia Resort and Spa

Sentido Lykia Resort and Spa *****

Hotel Sentido Lykia Resort and Spa je ideální volbou pro náročnější klienty z řad dospělých. Hotelový resort, který je světem sám pro sebe se nachází uprostřed piniového háje u privátní písčito-oblázkové pláže, od Fethiye je vzdálen 18 km a od Ölüdeniz, se známou a často fotografovanou pláží ve tvaru jazyka, pouhé 3 km.