Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Ölüdeniz

Letoviska v Turecku: Ölüdeniz

Upravit popis objektu

Turecko - Ölüdeniz

Ölüdeniz, který je znám též jako Blue Lagoon, nebo i Dead sea, díky svým klidným vodám Středozemního moře, je malou vesnicí poblíž známějšího prázdninového letoviska Fethiye, na jihozápadě Turecka.

Pláže

Zdejší laguna s bílou písečnou pláží, jež je zároveň národní přírodní rezervací, je jednou z nejfotografovanějších pláží v Turecku, ale i u Středozemního moře. Moře v této oblasti je vyhlášené svým tyrkysovým zbarvením a pláž je zařazena cestovateli a časopisy zaměřenými na cestovní ruch mezi pět nejkrásnějších pláží z celého světa.

Ölüdeniz – turistická vybavenost, aktivity

Ölüdeniz a jeho přilehlé okolí je považováno za jednu z nejlepších lokalit pro provozování paraglidingu. Blízká hora Mount Babadag s nádherným panoramatickým výhledem na celou oblast přímo vybízí k tomuto adrenalinovému sportu.  Ölüdeniz je znám i díky jedné z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko samotné je výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

 Ölüdeniz má všechny předpoklady k prožití bezchybné a nezapomenutelné dovolené. Krásnou přírodu s jednou z nejhezčích pláží na světě, kvalitní zázemí v příjemných hotelích, kavárny, obchůdky, bary ale i čajovnu na pláži s možností vychutnat si vodní dýmku při pohledu na klidnou mořskou hladinu.

 

Tipy na hotel ve středisku Ölüdeniz

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ölüdeniz. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ölüdeniz.

Akdeniz Beach Hotel

Akdeniz Beach Hotel ***

Hotel Akdeniz Beach ,s výhodnou polohou nedaleko krásné pláže a s příjemnou atmosférou se nachází nedaleko centra letoviska Ölüdeniz. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie počínaje páry až po rodiny s dětmi.

 

Lykia World - residence

Lykia World - residence *****

Luxusní hotelový komplex má svůj specifický svět, jedná se doslova o samostatné město v letovisku Ölüdeniz. Nachází se uprostřed piniového háje u privátní písčito-oblázkové pláže, od Fethiye vzdálen 18 km a od Ölüdeniz, se známou a často fotografovanou pláží ve tvaru jazyka, pouhé 3 km.

Green Forest - Holiday Village

Green Forest - Holiday Village ****

Tento hotelový resort je rozdělen do několika 2 - 3 podlažních bloků a leží 3 km od písečno - oblázkové pláže, na kterou Vás zdarma odveze hotelový autobus. V hotelu Green Forest - Holiday Village je k dispozici venkovní bazén, restaurace, restaurace "a la carte", bary, turecké lázně, fitness,sauna, masáže, internet, obchůdek, diskotéka.

Lykia World Liberty Holiday

Lykia World Liberty Holiday *****

Luxusní hotelový komplex Lykia World Liberty Holiday nacházející se poblíž malebného letoviska Ölüdeniz zaujme především náročnější část klientely, která ocení nejen jeho polohu ale také výborné služby. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie, počínaje samostatnými páry, které zde najdou oddělené relaxační zóny, tak pro rodiny s dětmi, kterým učaruje zdejší fantastický dětský ráj.

 

Sentido Lykia Resort and Spa

Sentido Lykia Resort and Spa *****

Hotel Sentido Lykia Resort and Spa je ideální volbou pro náročnější klienty z řad dospělých. Hotelový resort, který je světem sám pro sebe se nachází uprostřed piniového háje u privátní písčito-oblázkové pláže, od Fethiye je vzdálen 18 km a od Ölüdeniz, se známou a často fotografovanou pláží ve tvaru jazyka, pouhé 3 km.