Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Ölüdeniz

Letoviska v Turecku: Ölüdeniz

Upravit popis objektu

Turecko - Ölüdeniz

Ölüdeniz, který je znám též jako Blue Lagoon, nebo i Dead sea, díky svým klidným vodám Středozemního moře, je malou vesnicí poblíž známějšího prázdninového letoviska Fethiye, na jihozápadě Turecka.

Pláže

Zdejší laguna s bílou písečnou pláží, jež je zároveň národní přírodní rezervací, je jednou z nejfotografovanějších pláží v Turecku, ale i u Středozemního moře. Moře v této oblasti je vyhlášené svým tyrkysovým zbarvením a pláž je zařazena cestovateli a časopisy zaměřenými na cestovní ruch mezi pět nejkrásnějších pláží z celého světa.

Ölüdeniz – turistická vybavenost, aktivity

Ölüdeniz a jeho přilehlé okolí je považováno za jednu z nejlepších lokalit pro provozování paraglidingu. Blízká hora Mount Babadag s nádherným panoramatickým výhledem na celou oblast přímo vybízí k tomuto adrenalinovému sportu.  Ölüdeniz je znám i díky jedné z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko samotné je výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

 Ölüdeniz má všechny předpoklady k prožití bezchybné a nezapomenutelné dovolené. Krásnou přírodu s jednou z nejhezčích pláží na světě, kvalitní zázemí v příjemných hotelích, kavárny, obchůdky, bary ale i čajovnu na pláži s možností vychutnat si vodní dýmku při pohledu na klidnou mořskou hladinu.

 

Tipy na hotel ve středisku Ölüdeniz

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ölüdeniz. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ölüdeniz.

Sentido Lykia Resort and Spa

Sentido Lykia Resort and Spa *****

Hotel Sentido Lykia Resort and Spa je ideální volbou pro náročnější klienty z řad dospělých. Hotelový resort, který je světem sám pro sebe se nachází uprostřed piniového háje u privátní písčito-oblázkové pláže, od Fethiye je vzdálen 18 km a od Ölüdeniz, se známou a často fotografovanou pláží ve tvaru jazyka, pouhé 3 km.

 

Dorian Club

Dorian Club ***+

Hotel Dorian Club se nachází v menší zahradě ve střední části střediska Ölüdeniz, ve vzdálenosti cca 12 km od městečka Fethiye a cca 60 km od letiště v Dalamanu. V hotelu Dorian Club je k dispozici menší příjemná hala s recepcí, otevřená hotelová restaurace, obchod, 2 bary u bazénů, 2 bazény s dětskou částí, televizní místnost a bezdrátový WI-FI internet v celém hotelu.

Ölüdeniz resort

Ölüdeniz resort ****

Hotel Ölüdeniz resort se nachází 100 m od centra Ölüdeniz. V hotelu je k dispozici 262 pokojů, vnitřní bazén, venkovní bazén, relax bazén, dětský bazén, restaurace, a´la carte restaurace, snack bar, lobby bar, relax bar, Olive garden bar, turecké lázně, sauna, fitness, biliár, šipky, stolní tenis, tenis, miniklub, animační programy, masáže, centrum krásy, kadeřník, půjčovna aut, hlídání dětí, prádelna, lékař, minimarket, zlatnictví, směnárna, WiFi, konferenční místnost.

Pink Palace

Pink Palace ****

Hotel Pink Palace leží cca 8km od Fethiye. V hotelu je k dispozici recepce, restaurace, bar, TV koutek, sluneční terasa, fitness, sauna, stolní tenis, šipky, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, dětský bazén, denní a večerní animační programy.

Yel Holiday Resort

Yel Holiday Resort ***

Hotel Yel Holiday Resort leží v krásné zahradě plné buganvilií, levandulí, jasmínů, palem a 4 km od písečno - oblázkové pláže, na kterou Vás odveze zdarma hotelový autobus. ECKO 4 km od centra Ölüdeniz, 10 km od Fethiye, 60 km od letiště v Dalamánu. Cca 1,5 km od hotelu je městečko Hisaronu-Ovacik, ve kterém naleznete velké množství zábavy.