Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Letoviska v Turecku > Ölüdeniz

Letoviska v Turecku: Ölüdeniz

Upravit popis objektu

Turecko - Ölüdeniz

Ölüdeniz, který je znám též jako Blue Lagoon, nebo i Dead sea, díky svým klidným vodám Středozemního moře, je malou vesnicí poblíž známějšího prázdninového letoviska Fethiye, na jihozápadě Turecka.

Pláže

Zdejší laguna s bílou písečnou pláží, jež je zároveň národní přírodní rezervací, je jednou z nejfotografovanějších pláží v Turecku, ale i u Středozemního moře. Moře v této oblasti je vyhlášené svým tyrkysovým zbarvením a pláž je zařazena cestovateli a časopisy zaměřenými na cestovní ruch mezi pět nejkrásnějších pláží z celého světa.

Ölüdeniz – turistická vybavenost, aktivity

Ölüdeniz a jeho přilehlé okolí je považováno za jednu z nejlepších lokalit pro provozování paraglidingu. Blízká hora Mount Babadag s nádherným panoramatickým výhledem na celou oblast přímo vybízí k tomuto adrenalinovému sportu.  Ölüdeniz je znám i díky jedné z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko samotné je výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

 Ölüdeniz má všechny předpoklady k prožití bezchybné a nezapomenutelné dovolené. Krásnou přírodu s jednou z nejhezčích pláží na světě, kvalitní zázemí v příjemných hotelích, kavárny, obchůdky, bary ale i čajovnu na pláži s možností vychutnat si vodní dýmku při pohledu na klidnou mořskou hladinu.

 

Tipy na hotel ve středisku Ölüdeniz

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ölüdeniz. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ölüdeniz.

Green Forest - Holiday Village

Green Forest - Holiday Village ****

Tento hotelový resort je rozdělen do několika 2 - 3 podlažních bloků a leží 3 km od písečno - oblázkové pláže, na kterou Vás zdarma odveze hotelový autobus. V hotelu Green Forest - Holiday Village je k dispozici venkovní bazén, restaurace, restaurace "a la carte", bary, turecké lázně, fitness,sauna, masáže, internet, obchůdek, diskotéka.

Belcekiz Beach

Belcekiz Beach ****+

Komplex hotelu Belcekiz Beach se nachází ve veliké zahradě, přímo u moře. Má atmosféru středomořské vesničky, zahrnující několik vícepatrových budov s pokoji, menší recepci, tři restaurace a kavárnu, internetový kout, možnost bezdrátového internetového připojení WI-FI v hotelové hale. Velký bazén s dětskou částí. K dispozici jsou bary, TV místnost a vlastní parkoviště. Nově postavená část s pokoji ve 4 dvoupatrových budovách s vlastním bazénem je přes tichou ulici.

Karbel

Karbel ***

Hotel Karbel je umístěn v tiché části střediska Ölüdeniz a nedaleko krásné písečné pláže. Hotel se nachází ve velké zahradě s banánovníky a palmami. Součástí hotelu je otevřená recepce, restaurace, televizní kout, internet v recepci, velký bazén a dva bary.

Club Meri

Club Meri ****

Tento hotel leží v hezké zahradě a nedaleko pláže v Ölüdeniz, na kterou se můžete dostat rovněž hotelovým výtahem. K dispozici je venkovní bazén, venkovní a vnitřní restaurace, bar, snack bar, terasa na snídaně s výhledem na moře, TV místnost, sauna, fitness.

Akdeniz Beach Hotel

Akdeniz Beach Hotel ***

Hotel Akdeniz Beach ,s výhodnou polohou nedaleko krásné pláže a s příjemnou atmosférou se nachází nedaleko centra letoviska Ölüdeniz. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie počínaje páry až po rodiny s dětmi.