Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Trendy Aspendos Beach

Trendy Aspendos Beach *****

Hotel Trendy Aspendos Beach leží přímo na písečné pláži Gündogdu s pozvolným vstupem do moře. Město Side cca 12 km. Dopravu zabezpečí minibusy (dolmus). Komfortní hotelový komplex Trendy Aspendos Beach disponuje 442 pokoji, jež jsou rozděleny v 6 budovách. Nabízí Vám přijímací prostor s recepcí, výtahy, místnost s TV, internetovou kavárnu a WiFi v lobby (za poplatek), hlavní a rodinnou restauraci, 4 restaurace a-la-carte, bary, vinárnu, cukrárnu, vinárna, pivnice, amfiteátr, kadeřnictví, obchody. V zahradě naleznete bazénový komplex s tobogány, bar u bazénu. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu i na pláži zdarma (výměna osušek za poplatek). Plážový bar.

Grand Hotel Artside

Grand Hotel Artside *****

Výborně vybavený komplex Grand Hotel Artside tvořený hlavní budovou a 3 dalšími bloky oddělený od pláže pouze promenádou se nachází nedaleko městečka Side; které nabízí jak historické zajímavosti; tak nákupní možnosti. V hotelu naleznte širokou škálu sportovního vyžití pro všechny věkové skupiny, tak i animační programy a další nabídku kvalitních služeb.

Evren Beach Resort & Spa

Evren Beach Resort & Spa *****

Nový hotel Evren Beach Resort & Spa leží na pozemku 16 000 m2 u krásné a široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. 5* hotel (2009) má 292 pokojů ve 4 budovách, loby s recepcí, hlavní a 3 a la carte restaurace, 5 barů, disco, amfiteátr, 3 bazény (1260 m2), 4 skluzavky, 2 vnitřní bazény, mini klub, beach volejbal, středisko vodních sportů, stolní tenis, kulečník, šipky, internet, fitness, lázně, obchody i půjčovnu aut.

Side - Sedef

Side - Sedef ***+

Menší a nově zrenovovaný hotel Side - Sedef se nachází v oblasti Side, 60 km od letiště, 4 km od města Manavgat a pouhý 1 km od centra města Side. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, trezor v recepci za poplatek, Wi-Fi v lobby zdarma, restaurace, bar u bazénu, bazén se s skluzavkou (slunečníky a lehátka zdarma), dětský bazén, za poplatek stolní tenis a masáže.

Sweet

Sweet ***

Nově otevřený hotel v roce 2011 je umístěn nedaleko historického centra Side ve vzdálenosti 60 kilometrů od letiště ve městě Antalya a 65 kilometrů od města Alanya. Písečná pláž je vzdálená cca 250 metrů od hotelu po klidné komunikaci. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zdarma, matrace za poplatek. Menší hala s recepcí, hlavní hotelová restaurace, menší bazén s dětskou částí, lobby bar, bar u bazénu a obchod.