Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Side Premium

Side Premium *****

Luxusní  pětihvězdičkový resort Side Premium s příjemnou atmosférou a kvalitními službami se nachází u krásné písečné pláže, podél které vede nová promenáda v podobě parku, v oblasti Side. Hotel bezesporu uspokojí i náročnější klientelu všech věkových skupin.

Papillon Muna

Papillon Muna ****+

Krásný hotel Papillon Muna se nachází v Kumkoy, 5 km od centra Side a 65 km od mezinárodního letiště v Antalyi. V hotelu je k dispozici celkem 294 pokojů, recepce, hlavní restarace, bar u bazénu, bar na terase, bar na pláži, diskotéka, a´la carte restaurace, TV místnost, herna, amfi teátr, 2 venkovní bazény, dětský bazén, krytý bazén, dětské hřiště, miniklub (4–12 let), junior klub (13–16 let, pouze v červenci a srpnu), animační programy, sauna, turecké lázně, fi tness, kánoe, katamarán, parasailing, 2 konferenční místnosti.

Justiniano Wish Long Beach Side Hotel

Justiniano Wish Long Beach Side Hotel ****+

Moderní hotelový komplex vysoké úrovně je součástí prestižní hotelové sítě Justiniano. Sestává z hlavní a několika menších klubových budov a leží na nádherné písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Hotel je vhodný pro klienty všech věkových kategorií a svými službami uspokojí i náročné klienty.

Luna Blanca

Luna Blanca *****

Pětihvězdičkový, luxusní hotel Luna Blanca se nachází v atraktivní lokalitě, pouhých 6 km od centra oblíbeného Side, v prázdninovém letovisku Kumkoy. Hotel je vhodný zejména pro náročnější klientelu všech věkových kategorií.

 

Nova Beach Bungalow

Nova Beach Bungalow ***

Tento komplex leží v krásné zahradě 500 m od centra Side a 64 km od letiště v Antalyi. Komplex disponuje 48 bungalovy se 144 pokoji o rozloze 21 m2. V hotelu je k dispozici restaurace, restaurace a la carte, bar, zahrada.