Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Sueno Beach Side

Sueno Beach Side *****

Hotel Sueno Beach Side leží na písečné pláži, 1 km od historického centra Side v zalesněné části Sorgun, 60 km od letiště v Antalyi a 5 km od Manavgatu. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, internetová kavárna za poplatek, Wi-Fi zdarma (lobby, Ada bar, turecká kavárna, pokoje), hlavní restaurace s terasou, restaurace a la carte (rybí, italská, mexická, turecká, orientální), lobby bar, bar na pláži a u bazénu, kavárna, diskobar, bowling bar, pivnice, bar v lunaparku, bazén (slunečníky a lehátka zdarma), dětský bazén, vnitřní bazén, aquapark se sedmi skluzavkami, SPA centrum - zdarma sauna, pára a turecké lázně, za poplatek masáže, fitness, čtyři tenisové kurty (rakety a míčky zdarma, osvětlení za poplatek), stolní tenis, plážový volejbal, basketbal, vodní volejbal a basketbal, aerobik, stolní fotbal, šipky, lukostřelba, kulečník, střelba vzduchovkou, minifotbal, minigolf, animační programy pro děti i dospělé, bowling, lunapark, amfiteátr, kino, diskotéka, nákupní centrum, konferenční sál, čistírna, výtahy.

Sandy Beach

Sandy Beach ****

Hotel Sandy Beach se nachází 1,5 km od historického města Side. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 40 km. Hotel Sandy Beach nabízí 24 hod recepci, lobby s připojením WIFI zdarma, hlavní restauraci, bar v hotelu a u bazénu, venkovní bazén s dětskou částí, lehátka a slunečníy u bazénu zdarma, zahradu, společenskou místnost s TV, prádelnou (za poplatek), možnost zapůjčení automobilu na recepci.

Oleander

Oleander *****

Hotel Oleander leží přímo u písečné pláže, v okolí se nachází další hotelové komplexy a nákupní centrum s obchody, restauracemi, bary. Hlavní pětipatrová budova "Palma" a dvě vedlejší (2–5patrové) budovy "Flora" a "Rosa" obklopují zahradu s bazény.

Neptun

Neptun **

Hotel Neptun má ideální polohu, rozkládá se přímo na písečné pláži Side, v jednom z neoblíbenějších míst Turecké riviéry, cca 650m od antických památek a místního amfiteátru, v jehož blízkosti je k dispozici nespočet obchůdků, restaurací, barů a stánků se suvenýry. Hotel s příjemnou rodinou atmosférou je tvořen bungalovy.

Corolla

Corolla ****

Hotel Corolla se nachází v oblasti Kumkoy - Side, 4 km od centra letoviska Side s kterým je pravidelně spojen minibusy, 7 km od Manavgatu a 70 km od letiště. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, Wi-Fi v lobby zdarma, internetový koutek za poplatek, hlavní restaurace, dvě a la carte restaurace, lobby a snack bar, bar na pláži, dva bazény (slunečníky a lehátka zdarma), dva dětské bazény, bazén se skluzavkami, SPA centrum - zdarma fitness, sauna, turecké lázně, za poplatek masáže a kosmetika, zdarma stolní tenis, šipky, aerobik, miniklub, dětské hřiště, amfiteátr, diskotéka. Obchody, kadeřnictví, čistírna.