Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Calypso Beach

Calypso Beach ***

Hotel Calypso Beach se nachází prímo na písecné pláži, cca 40 km od centra Side, 20 km od letište. Velkou cást hotelové zahrady zakrývají tropické palmy, zelené trávníky, kvety a vonavé oleandry.

Seher Resort & Spa

Seher Resort & Spa *****

Hotel Seher Resort & Spa se nachází přímo u písečné pláže. Hotel nabízí hostům vstupní halu s recepcí, 3 restaurace, 7 barů, obchůdky, kadeřnictví, saunu a turecké lázně, bazén se 2 skluzavkami.

Miramar Queen

Miramar Queen ****

Tento velmi příjemně zařízený hotel se nachází v prázdninové vesničce Kumköy, 6 km od historického centra Side a 55 km od letiště v Antalyi. Miramare Queen leží hned vedle hotelu Miramare Beach a disponuje celkem 318 pokoji. 210 pokojů je v hlavní pěti patrové budově (z toho 32 propojených pokojů použitelných jako rodinné pokoje) a 108 pokojů v 9 vedlejších tří patrových vilkách.

Club Voyage Sorgun Select

Club Voyage Sorgun Select ****

Hotel s celkovou kapacitou 730 pokojů, recepce, 2 hlavní restaurace, 8 a la carte restaurací, 12 barů, 4 venkovní bazén, 2 dětské bazény se skluzavkami, aquapark se 4 skluzavkami, vnitřní bazén, dětský klub, animace, amfiteátr, plážový volejbal, stolní tenis, 2 tenisové kurty, šipky, spa a fitness, možnost vodních sportů (za poplatek), obchody. Slunečníky a lehátka zdarma.

Leda Beach

Leda Beach ***

Hotel Leda Beach se nachází u moře, ve velmi klidné části Side, jen pár minut chůze od nákupního centra. Hotel je obklopen starověkými zříceninami. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, soukromá pláž, parkoviště, internetová kavárna, obchody a mnoho dalšího.