Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Altinkum Park Hotel

Altinkum Park Hotel ***+

Hotel Altinkum Park, nacházející se téměř v centru historického Side je ideální volbou pro milovníky historie a pro klienty, kteří vyhledávají ubytování nejen blízko pláže, ale i v centru dění s možností procházek do přilehlého okolí.

Sirma

Sirma ****

Hotel Sirma se nachází 1,5 km od centra města Side, oblast Side. Mezinárodní letiště v Antalya je vzdáleno cca 60 km. Hotel Sirma nabízí klientům 24hod recepci, hlavní budovu s možností připojení k internetu (za poplatek), hlavní restauraci, restauraci a´la carte, bar v hotelu, bar na pláži, venkovní bazén, vnitřní bazén, společenskou místnost s TV, minimarket, kadeřníka (za poplatek), lékařskou službu v ordinační dny na hotelu (za poplatek). Hotel nabízí ubytování i apartmánového typu.

Club Verano

Club Verano ***+

Hotel Club Verano se nachází v krásné zahradě v letovisku Kumköy, 4 km od centra Side. Tento hotelový komplex bungalovů v krásné zahradě je vhodný pro všechny generace a pro rodiny s dětmi. Pro své hosty má k dispozici vstupní halu s recepcí a směnárnou, restaurace, snack bar, lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži, konferenční místnost, obchody, internet.

Side Prenses

Side Prenses *****

Hotel Side Prenses se nachází 1,5 km od centra města Side a 5 km od Manavgat. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 60 km od hotelu. Hotel Side Prenses nabízí klientům 24hod recepci, lobby s možností připojení WIFI, hlavní restauraci, 2 restaurace á la carte, bar v hotelu, u bazénu a na pláži, disko bar venkovní bazény, vnitřní bazén, dětský bazén, skluzavky, lehátka a slunečníky zdarma, plně vybavené konferenční prostory, společenskou místnost s TV, směnárnu, hernu, kino, internetovou kavárnu (za poplatek), prádelnu (za poplatek), kadeřníka (za poplatek), fotografa (za poplatek), lékařskou službu (za poplatek), mini market. Možnost pronájmu automobilů.

Club Hotel Nena

Club Hotel Nena *****

Hotel Club Hotel Nena leží v krásně zahradě přímo u pláže. Je vzdálen přibližně 12 km od Manavgatu a asi 15 km od Side. Hotel nabízí vstupní halu s recepcí, 2 hlavní restaurace a další 3 restaurace „a la carte“, kavárnu, mnoho barů, 2 venkovní bazény a 1 vnitřní, wellness centrum a fitness centrum, turecké lázně, saunu a diskotéku.