Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Trendy Palm Beach od 21 490 Kč se všemi poplatky

Přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Město Side cca 4 km. Minibusy (dolmus).

1.

Side Sedef od 17 791 Kč se všemi poplatky

Menší a nově zrenovovaný hotel Side Sedef se nachází v oblasti Side, 60 km od letiště, 4 km od města Manavgat a pouhý 1 km od centra města Side. Písečná pláž je vzdálená cca 60 m. Hotel nedaleko historického centra letoviska Side s pozorným personálem a klidnou atmosférou. Příjemnou procházkou se dostanete do centra města, k historickým památkám i do přístavu, kde si můžete vychutnat atmosféru letních večerů v jedné z tureckých restauarací a ochutnat místní speciality.

2.

Royal Dragon od 23 960 Kč se všemi poplatky

Hotel Royal Dragon se nachází 5 km od města Side, oblast Evrenseki. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 55 km.

3.

Sun Beach I. od 14 690 Kč se všemi poplatky

Velmi příjemný hotel Sun Beach I. ležící přímo na pláži je umístěn cca 1 km od antického centra Side. V antickém centru Side můžete navštívit památky jako je antický amfiteátr, ruiny chrámů Athény a Apollóna. V historické části je k dispozici velké množství obchůdků,barů a restaurací.Od letiště v Antalyi je vzdálen cca 65 km.

4.

Kamelya Fulya od 17 601 Kč se všemi poplatky

Moderní hotel přímo na pláži Colakli v Manavgat, který je součástí hotelového komplexu Kamelya World společně s hotely Selin a Kamelya Holiday Village. Hotel prošel kompletní renovací v roce 2008. Součástí komplexu je i aquapark. Hotel Fulya je vhodný pro všechny věkové kategorie a nabízí skvělé možnosti pro relaxační i aktivní dovolenou. Hotelový komplex se nachází 55 km od mezinárodního letiště v Antalyi a 8 km od turistického a historického centra města Side. Komplex Kamelya World se rozprostírá na celkové ploše 240.000 m2.

5.

Crystal Sunset Luxury Resort & Spa od 28 026 Kč se všemi poplatky

Moderní Crystal Sunset Luxury Resort & Spa Je rájem pro všechny věkové kategorie, ale přímo ideální je pro rodiny s dětmi. Rozkládá se na ploše 25.000 m2 a najdete zde opravdu vše, co si jen přejete - skvělé ubytování, aquapark, nádhernou zahradu, milý personál, Spa a wellness a mnoho jiného. Hotel se nachází v oblíbeném středisku Side, v části Kumköy, jehož centrum je vzdáleno 5 km a pohodlně se tam dostanete taxíkem nebo dolmuši. Od mezinárodního letiště Antalya je vzdálen asi 70 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---