Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Hane Beach Side

Hane Beach Side ****

Příjemný tradiční hotel Hane Beach Side, spadající do sítě hotelů Hane, se nachází v pěkně udržované zahradě a leží přímo na vyhlášené písečné pláži. Komplex se sestává z hlavní a vedlejší budovy. V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - restaurace s obsluhou (nutná rezervace; 1x za pobyt) - bar - plážový bar (pouze nealko nápoje) - diskotéka; TV místnost - minimarket; nákupní arkáda - bazén (lehátka a slunečníky zdarma; matrace a osušky za poplatek) - dětský bazén - krytý bazén; miniklub.

Alba Queen

Alba Queen *****

Přímo na krásné hotelové písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Město Side cca 8 km. Spojení minibusy (dolmus). V roce 2008 otevřený komfortní resort patří do hotelového řetězce Alba. Celková ubytovací kapacita skýtá 324 pokojů ve 4 podlažích. Recepce, výtahy, internetový koutek (za poplatek), WLAN (v lobby), restaurace, 2 a-la-carte restaurace, bary, společenská místnost s TV, kadeřnictví, obchody a krytý bazén. Venkovní areál nabízí bazén se skluzavkou a bazén pro děti. Snack bar u bazénu. Lehátka, slunečníky a ručníky zdarma u bazénu i na pláži. Plážový snack bar.

Side Serenis

Side Serenis ****+

Hotel Side Serenis nacházející se pouhé 3km od města Side disponující moderní lobby, restauracemi, bary a bazény je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů. Na písečnou pláž, která je vzdálená 500m zajišťuje hotel pravidelné svozy.

 

Victory Resort

Victory Resort ****

Hotel Victory Resort leží cca 350 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Restaurace, bary a obchody cca 100 m. Centrum Side cca 13 km. Dostupnost minibusy (dolmus). Tento moderní hotel disponuje 312 pokoji na 3 podlažích (výtahy k dispozici). Svým hostům nabízí přijímací halu s recepcí, lobby, hlavní restauraci, a-la-carte restauraci, bary, obchody, amfiteátr, internetovou kavárnu (za poplatek).Venku naleznete bazén (se 2 skluzavkami), opalovací terasu a bar u bazénu. Slunečníky, lehátka, podložky a osušky u bazénu i na pláži zdarma.

Lemas Suite Aparthotel

Lemas Suite Aparthotel ***

Výborná poloha hotelu Lemas Suite, přibližně 2,5 kilometru od krásného historického centra města Side je jistě velkým plus pro méně náročné klienty, kteří nevyhledávají  velké rezorty, avšak přesto touží po pobytu v příjemném hotelu s pohodlným zázemím. Na své si zde přijdou nejen dospělí hosté, pro děti je zde k dispozici hřiště a dětský bazén.