Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Monachus Park

Monachus Park ****

Hotel Monachus Park leží 8 km od centra Side, 10 km od Manavgatu a 55 km od letiště v Antalyi. V hotelu je k dispozici Restaurace v hlavní budově, lobby bar, bar u bazénu, disko bar, vitamin bar, snack bar, restaurace a la carte (italská, rybí), animace, miniklub, dětské hřiště, sauna, 14 hodin denně shuttle bus do Side a Manavgatu, dětské hřiště, animační program pro děti 4–12 let, skluzavky, večerní animační program (turecké tance, živá hudba).

Pegasos World - rodinný pokoj

Pegasos World - rodinný pokoj *****

Luxusní hotelový komplex; patřící do vyhlášené sítě hotelů Joy group; leží v překrásné zahradě v klidné oblasti Sorgun. Komplex nacházející se přímo u písečné pláže je určen náročnější klientele a nabízí široké využití služeb rodinám s dětmi.

Dogan

Dogan ***

Hotel Dogan se nachází na východním konci střediska, v menší zahradě u pláže a v blízkosti obchodního centra a starobylé části městečka Side. V hotelu je k dispozici menší hala s recepcí, televizní kout, bazén pro dospělé a děti, bar u bazénu, hlavní hotelová restaurace a trezory v recepci za poplatek.

Sensi Mar

Sensi Mar *****

Nově otevřený hotel v roce 2009, Sensi Mar, je umístěn v menší zahradě, přímo u pláže. V hotelu je příjemná hala s recepcí, v celém hotelu možnost připojení k bezdrátovému internetu zdarma, hlavní bufetová restaurace, dvě restaurace s obsluhou, velký bazén, 8 barů, internetový kout a dokonale vybavené lázeňské centrum.

Sunlight Garden

Sunlight Garden ***

Hotel Sunlight Garden se nachází v centru města Side, oblast Side. Mezinározdní letiště Antalya je vzdáleno 60 km. Hotel Sunlight Garden nabízí klientům 24 hod recepci, lobby s možností připojení k internetu (za poplatek), hlavní restauraci, bar u bazénu, venkovní bazén, dětský bazén, dětské hřiště, společenskou místnost, možnost nákupu v hotelu, kadeřníka (za poplatek). Hotel nabízí ubytování v bungalovech a vilách.