Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Holiday Point Spa

Holiday Point Spa ****

Hotelový areál o rozloze 1200 m2 se nachází 200 m od oblíbené pláže Kumköy v letovisku Side. V hotelu Holiday Point Spa je vstupní hala s recepcí, 2 výtahy, TV-místnost, internetový koutek (za poplatek), vnitřní a venkovní restaurace, lobby bar, bazénový bar, venkovní bazén se skluzavkami, dětský bazén, vnitřní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, dětské hřiště, miniclub, diskoclub, denní animační programy u bazénu, turecké lázně, fitness, stolní tenis.

Nova Beach Bungalow

Nova Beach Bungalow ***

Tento komplex leží v krásné zahradě 500 m od centra Side a 64 km od letiště v Antalyi. Komplex disponuje 48 bungalovy se 144 pokoji o rozloze 21 m2. V hotelu je k dispozici restaurace, restaurace a la carte, bar, zahrada.

Paradise Side Beach - family room B1

Paradise Side Beach - family room B1 *****

Turecko - Side - Titreyengöl. Kvalitní prázdninový komplex rozkládající se na ploše 85 000 m2 se nachází přímo u dlouhé oblázkovo- -písčité pláže. 2–3 patrové budovy jsou rozmístěné v pěkné rozlehlé zahradě a jsou skvělou volbou pro rodinnou dovolenou. Doporučujeme procházku k jezeru Titreyengöl, které dalo název této oblasti, nebo projížďku dolmuší do antického městečka Side.

Seven Seas Imperial

Seven Seas Imperial *****

Hotelový komplex je postavený přímo u nádherné pláže, uprostřed subtropické zahrady. Tvoří ho hlavní budova a 9 vilek, hlavní restaurace Magico, Zázračný bar (otevřený 24 hodin), bar u bazénu, bar na pláži, disco bar, turecká kavárna. Hosté mají k dispozici plavecký, relaxační a dětský bazén, tureckou koupel, saunu, sport v areálu hotelu (3 tenisové kurty, stolní tenis, plážový volejbal, basketbal, mini fotbal, šipky), na pláži sportovní aktivity (vodní pólo, windsurřng, vodní lyže, banán, kanoe, škola potápění, katamarán).

Side Star Beach

Side Star Beach *****

Hotel Side Star Beach se nachází přímo u písečné pláže přibližně 1 km od centra Side. Menší pětipatrový hotel nabízí svým hostům vstupní halu s recepcí a lobby barem, 2 výtahy, TV koutek, diskotéku, restauraci, menší obchůdky, saunu a turecké lázně, bazén, dětský bazén, bar u bazénu i na pláži.