Turecko v detailech

Zobrazit

Letoviska v Turecku: Side

Upravit popis objektu

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel ve středisku Side

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Side. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Side.

Altinkum Park Hotel

Altinkum Park Hotel ***+

Hotel Altinkum Park, nacházející se téměř v centru historického Side je ideální volbou pro milovníky historie a pro klienty, kteří vyhledávají ubytování nejen blízko pláže, ale i v centru dění s možností procházek do přilehlého okolí.

Altinkum Bungalow

Altinkum Bungalow ***

Hotel s příjemnou rodinnou a romantickou atmosférou, složený z bungalovů rozprostřených v rozsáhlé kvetoucí zahradě se nachází na krásné písčité pláži v nejoblíbenějším letovisku Turecké riviéry Side, je umístěn v blízkosti antických památek jako jsou ruiny chrámů Athény a Apollóna a také krásného přístavu. V hotelu je recepce (možnost pronájmu sejfu za poplatek) pool bar, restaurace s venkovní terasou, a la carte restaurace, lobby bar,TV koutek, bazén (lehátka a slunečníky bezplatně) s oddělenou dětskou částí, vnitřní bazén, turecké lázně, miniklub a hřiště pro děti, občasné animační programy.

Elis Beach

Elis Beach ***

Turecká riviéra - Side. Menší hotel leží v oblasti Side a je vzdálen pouhých 500 m od samotného centra Side, kam se můžete vydat za možností zábavy a nákupů příjemnou procházkou či využít taxi nebo místní hromadné dopravy, tzv. dolmuší. Krásná písečná pláž se nachází 100 m od hotelu.

Terrace

Terrace *****

Pěkný hotel u pláže v zahradě, v blízkosti řady obchůdků a restaurací, ve vzdálenosti 4 km od historického centra městečka Side a 60 km od mezinárodního letiště. V hotelu Terrace je lobby bar, televizní kout, lázeňské centrum, velký bazén, s dětskou částí, hlavní restaurace, restaurace s obsluhou, bar u bazénu, bar na pláži, několik obchodů a konf. místnost.

Amara Beach Resort

Amara Beach Resort *****

Luxusní hotel tvoří malý elegantní komplex přímo u pláže; s mnoha službami; kde si i náročný klient může vybrat ze široké nabídky aktivit; včetně specializovaného Thalasso Centra; které je zaměřené na relaxaci a péči o tělo. V hotelu Amara Beach Resort je vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - 2 restaurace s obsluhou; italská a rybí; po rezervaci jedenkrát za pobyt - bary - snack bar - diskotéka - minimarket - obchod se suvenýry - kadeřnictví - konferenční místnost - připojení k internetu za poplatek - bazén (lehátka; slunečníky a ručníky zdarma) - krytý bazén - skluzavky - miniklub