Turecko v detailech

Zobrazit
Turecko: vše o Turecku > Katalog objektů > Oblasti a regiony > Turecká riviéra

Oblasti a regiony: Turecká riviéra

Upravit popis objektu

U nás známější a více navštěvovaný region Turecka se nazývá Turecká riviéra. Střediska Alanya, Side, Belek, Antalya a Kemer jsou prázdninové cíle, které se rok od roku těší stále větší přízni turistů z celého světa.  Turecká riviéra lze nejlépe popsat slovy: slunce, dlouhé pláže, azurové moře, historie, pohoří Taurus, pestrý noční život, vodní sporty, krámky se suvenýry, dobré jídlo a pití.

Návštěvníky každoročně láká na Tureckou riviéru stálé slunečné počasí, vyhřáté moře, kvalitní hotelové komplexy s nabídkou nejlepších služeb a v neposlední řadě je to i nepřeberné množství památek s nádechem pro nás tolik exotického orientu. Namátkou antická města (Syedra, Leartis, Iotape, Selinus, Adanda Ad Cragum, Hamaxia, Colybrassus a Nephelis), mešity (Andizli, Süleymanova mešita, mešita sultána Akbese, mešita Kuyularönü a kostel Hidirellez), a mnohá muzea.

Dalšími lákadly jsou přírodní zajímavosti, mystická Chiméra, Národní park Olympos, Národní park Termessos, Kleopatřina pláž, která se řadí mezi nejkrásnější na světě, jeskyně Damlatas, jeskyně milenců a nebo jeskyně, která fosforeskuje.

Turecká riviéra je ideálním místem pro vysněnou dovolenou všech věkových kategorií.

Tipy na hotel ve středisku Turecká riviéra

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Turecká riviéra. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Turecká riviéra.

smartline The Colours West

smartline The Colours West

Nově postavený hotel v barevném provedení smartline The Colours West se nachází na Turecké riviéře a svým hostům nabízí denní i noční animační programy, sportovní aktivity a pro děti dětský bazén a miniklub. Dopravu na písečnou pláž zajišťuje kyvadlová doprava. Hotel doporučujeme všem věkovým kategoriím i rodinám s dětmi.