Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Alara

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Alara, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
16 490 Kč
Hotelový pokoj
17 390 Kč

Turecko - Alara

Letovisko Alara je jedno z mnoha tureckých letovisek ležících mezi městy Alanya a Antalya. Alara je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Turecku. K její oblíbenosti přispívá i to, že leží pouhých 30 kilometrů od Antalye a Side, což jsou skvělé výletní cíle. Pobřeží lemují převážně hotelové komplexy vyšších kategorií, které svým hostům nabízejí veškerý luxus a komfort. Alara je skvělým místem pro milovníky plážového nicnedělání, koupání v čistém moři a pro všechny, co chtějí dovolenou u moře strávit odpočinkem. Pláž je zde široká a moře čisté a vyhřáté, pláž se svažuje do moře pozvolna, a tak si zde bez problémů mohou užívat vodních radovánek také  malé děti. Pláž je udržovaná a poskytuje také zázemí v podobě toalet a převlékáren.  Alara je tedy ideálním místem i pro rodiny s dětmi, které neplánují žádné výlety a nehodlají poznávat turecký život za zdmi hotelového areálu. Ovšem pobřeží v blízkosti letoviska je místy členité, a tak zde najdete mnoho romantickcýh zálivů se soukromými plážičkami, kde je velmi příjemné koupání.

Co v Alaře?

Letovisko Alara  je tedy klidnějším letoviskem s několika restauracemi, obchůdky a bary, ovšem za bujarým tureckým životem musíte vyrazit  do jiných míst Turecké riviéry. Pokud zatoužíte poznat antické památky nebo přírodní krásy Alary a nebo by jste rádi večer poznali ruch pobřežních měst, můžete se po celé Turecké riviéře pohybovat zdejšími veřejnými minibusy tzv. dolmušemi, popřípadě si najmout taxi či zapůjčit auto nebo motorku. Alanya ani Antalya a Side nejsou daleko a jistě doporučujeme tato známá turecká letoviska navštívit.

Doprava do letoviska

Letiště je od Alary vzdáleno asi 90 kilometrů a transfer trvá asi 80 minut.

Tipy na hotel v letovisku Alara

Justiniano Club Park Conti od 12 990 Kč se všemi poplatky

Hotelový areál hotelu Justiniano Club Park Conti je umístěn v rozlehlé zahradě 75.000 m2, přímo u moře, ve vzdálenosti 32 km od města Alanya a 90 km od letiště Antalya.

1.

Buket Resort & Spa od 17 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Aska Buket Resort & Spa se nachází přímo u písčité pláže, 95km od letiště Antalya, 105km od centra města Antalya a 30km od centra města Alanya.

2.

Meryan od 16 490 Kč se všemi poplatky

Velice oblíbený hotel Meryan se nachází v rozlehlé zahradě přímo na pláži ve středisku Alara River Tourism Center, které je vzdáleno 24 km od Manavgatu a 33 km od Alanye. Spojení je zajišťováno dolmušem – minibusem, který vás doveze kamkoliv za předem domluvenou cenu.

3.

Celes Beach Resort

Hotel Celes Beach Resort se nachází přímo na pláži v letovisku Alara River Tourism Center, které je vzdáleno 28 km od Manavgatu a 35 km od známého cíle turistů – Alanye. Letiště v Antalyi  85 km.

4.

Club Gardenia Beach

Klub vyšší kategorie je vzdálen 34 km východně od Side, 32 km od Alanye a 100 km od letiště Antalya. Od pláže Justinino je oddělen pouze zahradou s palmovou alejí. V okolí hotelu se nachází další komplexy hotelů a apartmá, několik supermarketů, bary. Oblast Alara je turistickou zónou nacházející se podél pobřeží na spojnici mezi městy Side a Alanya, se kterými je možné autobusové spojení. Hotelový autobus jezdí za poplatek do Alanye.

5.

Delphin Deluxe Resort od 19 590 Kč se všemi poplatky

Tento luxusní hotel leží v rozlehlé tropické zahradě, přímo u moře, ve vzdálenosti 90 km od letiště v Antalyi a cca 32 km od měst Side a Alanye.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---