Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Antalya

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Antalya, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Antalya

Kouzelné letovisko Antalya na jihozápadě Turecka oplývá jedinečnou scenérií, která je pro něj tolik typická – je totiž z jedné strany obklopeno mohutným pohořím Taurus a z druhé Středozemním mořem, jež svými tyrkysovými vodami omývá zlatavé písečné pobřeží. Této dlouhé šňůře písku, modravých mořských vln a barevných letovisek se také říká Turecká riviéra. Středisko Antalya navíc spadá do stejnojmenné provincie (Oblast Antalya) , která je doslova studnicí zajímavostí, přírodních i historických krás a skvělých příležitostí k provozování turistiky a nejrůznějších sportů. Tomu všemu přeje zdejší klima, jež zaručuje slunce minimálně po celou dobu hlavní sezony – od brzkého jara do pozdního podzimu – s teplotami mezi 20 až více jak 30 stupni Celsia, viz. Turecko - počasí.

Přestože je resort zcela uzpůsoben náročným potřebám dnešních rekreantů a řadí se mezi moderní destinace, zachovává si značnou část svého původního rázu, a to například v podobě zvyků, které místní lidé dodržují po staletí. Nechávají tak návštěvníkům nahlédnout do svého způsobu života a stmelují tak zdánlivě neslučitelné do unikátní mozaiky moderního komfortu s nádechem tradice. Antalya je proto určena všem věkovým kategoriím, skupinám, rodinám i jednotlivcům, neboť každý tu najde něco dle svého gusta.

Pláže

Pláží je v Antalyi a jejím okolí několik, takže stačí jen vybrat tu pravou na základě osobních preferencí. Řada z nich nabízí vedle prázdninové relaxace celou škálu vodních i suchozemských sportů. Jistí si můžete být taktéž fantastickou krajinou s horami a lesy v pozadí, a to v bezprostřední blízkosti pláží, které tak získávají dokonalou kulisu. 

Turistická vybavenost a aktivity

Výhodou letoviska Antalya je, že není závislé jen na letní sezoně. Během zimy se totiž otevírá další možnost sportovního vyžití a jedinečných zážitků – kousek od letoviska je totiž možné se oddávat lyžování, zatímco mořská voda je stále poměrně teplá. Během jednoho dne tak stihnete jak lyžovačku, tak lenošení na pláži.

Přímo v místě funguje obrovské množství ubytovacích zařízení a hotelů nejrůznějších kategorií. Nechybí pochopitelně ani velmi luxusní, až pětihvězdičkové komplexy s bazény a veškerým pohodlím. V nich se mimo jiné odehrává antalyjská noční zábava v podobě živých vystoupení a show. V barech a restauracích mimo hotely pak pokračuje výčet dalších aktivit, které pobaví během teplých nocí – břišní tanečnice, disko, živá hudba nebo nekonečné party do ranních hodin.

Klidnější povahy naopak využijí nabídku k posezení nad dobrým pokrmem a sklenkou lahodného nápoje a jistě nepohrdnou ani procházkou městem či po pláži. Vyrazit se dá ale také za nákupy. Hlavně na starém městě najdete spoustu obchůdků se suvenýry a tradičním zbožím, oblečením a šperky. Nechybí ani stánky a trhy otevřené do pozdních nočních hodin. A vězte, že smlouvání je téměř povinností a zavedeným rituálem tureckého obchodu, a proto v žádném případě nepodceňujte jeho význam.

Výlety

Za výlety není třeba vyrážet daleko. Procházka samotným městem je nezapomenutelná. Ať už zavítáte do starého centra s úzkými dlážděnými uličkami, do přístavu s kotvícími jachtami, do mešit s úchvatnou výzdobou či za historickými památkami, všude na Vás čeká nějaká ta zajímavost. V celém širokém okolí města a nakonec i v celé provincii Antalya je k vidění nekonečné množství archeologických nalezišť a antických měst, které Vás doslova ohromí. A to není zdaleka všechno. Milovníky přírody na druhé straně uchvátí vodopády, jeskyně, hory a kaňony.

Tipy na hotel v letovisku Antalya

Delphin Diva Premiere od 16 077 Kč se všemi poplatky

Hotel Delphin Diva Premiere se nachází v oblasti Lara, 15 km od centra Antalye, 10 km od letiště, přímo na široké písečné pláži.

1.

Delphin Palace od 16 980 Kč se všemi poplatky

Hotel Delphin Palace se nachází 17 km od centra Antalye, oblast Lara. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 10 km.

2.

Delphin Diva od 16 880 Kč se všemi poplatky

Hotel Delphin Diva se nachází 17 km od centra Antalye, oblast Lara. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 10 km.

3.

Titanic Beach Resort od 22 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Titanic Beach Resort se nachází 12 km od centra města Antalya, oblast Antalya. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 10 km.

4.

Belconti od 21 046 Kč se všemi poplatky

Kvalitní oblíbený hotel Belconti se nachází 35 km od centra Antalye v městečku Belek. Ten je znám jako golfový ráj a je to jedna z oblastí, kam turisté rádi cestují také během zimních měsíců. Hotel se sestává z hlavní budovy a několika 2-3podlažních vilek, které jsou obklopeny piniovými a eukalyptovými lesy. Nabízí spoustu sportovního vyžití a krásné moře.

5.

Delphin Imperial od 22 980 Kč se všemi poplatky

Hotel Delphin Imperial se nachází 15 km od centra Antalye, oblast Lara. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 10 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---