Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Istanbul - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Istanbul - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Istanbul

Moderní metropole dvou kontinentů s neuvěřitelnou koncentrací pamětihodností, v historii známá jako Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad je jedním z největších měst Turecka a je považována za velmi významnou obchodní křižovatku a současně za bránu Orientu. Oba kontinenty jsou zde spojeny a zároveň i rozděleny úžinou Bospor, přičemž na památky z dob byzantské i římské říše je bohatá právě evropská část tohoto města. Město samotné je rozděleno na 39 samostatných správních obvodů.

Historie Istanbulu sahá až do antiky, kdy tato malá osada s názvem Byzantion byla až teprve Konstantinem l. Velikým přebudována na slibně rozvíjející se metropoli východořímské říše. V prvopočátku byla pojmenována názvem Nova Roma – Nový Řím, nicméně následně si ji Konstantin l. přejmenoval po sobě na Konsantinopol – Konstantinopolis.  Město se stalo centrem řecké kultury a pravoslavné církve a začaly zde vznikat první křesťanské budovy. Nejznámější a v té době největší stavbou tohoto druhu byla Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti. Další významné pamětihodnosti jsou: Modrá mešita, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Konstantinův sloup, Palác Topkapi, Palác Dolmahabance, Jerebanské cisterny a Bazary. Za návštěvu zcela jistě stojí i i Archeologické muzeum se sbírkou antického umění.

Tipy na hotel v letovisku Istanbul - město

Marmaray

Kvalitní, vyhledávaný a oblíbený hotel Marmaray leží nedaleko moře ve čtvrti Yenikapi. Nabízí spojení komfortu a vysokého standardu služeb s tradiční místní pohostinností. Doporučujeme prožít nádherný západ slunce na pozadí Marmarského moře – při posezení v hotelové restauraci. Oblíbené, návštěvníky vyhledávané památky jsou dosažitelné i pěší chůzí (10-20 minut) – Velký Bazar, Modrá mešita, Palác Topkapi. Pouhé 3 minuty pěšky od hotelu je zastávka veřejné dopravy. nedaleko moře v čtvrti Yenikapi,

1.

Olimpiyat

Ebussuud Cad. Erdogan SK.No.6, Sirkeci / Tramvaj: Gulhane bal, hotel v centru města poblíž míst jako jsou Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi, Hipodrom a Grand Bazaar.

2.

Asur

Hotel na historickém poloostrově – nedaleko světoznámých historických památek - ideální výchozí bod pro poznání osmanského Turecka. Starobylá čtvrť Sirkeci – blízko mj. Gulhana Parki (Zahrada Paláce Topkapi), více než 700 let starý Galatský most.

3.

Benler

Hotel Benler se nachází v okrese Yenikapi a je jedním z nejznámějších historických a turistických míst Istanbulu, které nabízí moderní služby a klasickou tureckou pohostinnost, kterou můžete zažít v restauraci na střeše hotelu společně s výhledem na moře a se západem slunce.

4.

Grand Öztanik

Hotel Grand Öztanik se nachází v centru moderního Istanbulu. V dosahu metra, náměstí Taksim a nejznámější pěší zóny lemované obchody, restauracemi a kavárnami.

5.

Baron

Čtyřhvězdičkový hotel Baron s rodinnou atmosférou, vhodný pro všechny věkové kategorie je vhodný nejen pro milovníky nákupů a historie, která na Vás dýchne na každém kroku. Poznejte vyhlášenou tureckou pohostinnost a ochutnejte pravou silnou tureckou kávu a čaj.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---