Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Istanbul - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Istanbul - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Istanbul

Moderní metropole dvou kontinentů s neuvěřitelnou koncentrací pamětihodností, v historii známá jako Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad je jedním z největších měst Turecka a je považována za velmi významnou obchodní křižovatku a současně za bránu Orientu. Oba kontinenty jsou zde spojeny a zároveň i rozděleny úžinou Bospor, přičemž na památky z dob byzantské i římské říše je bohatá právě evropská část tohoto města. Město samotné je rozděleno na 39 samostatných správních obvodů.

Historie Istanbulu sahá až do antiky, kdy tato malá osada s názvem Byzantion byla až teprve Konstantinem l. Velikým přebudována na slibně rozvíjející se metropoli východořímské říše. V prvopočátku byla pojmenována názvem Nova Roma – Nový Řím, nicméně následně si ji Konstantin l. přejmenoval po sobě na Konsantinopol – Konstantinopolis.  Město se stalo centrem řecké kultury a pravoslavné církve a začaly zde vznikat první křesťanské budovy. Nejznámější a v té době největší stavbou tohoto druhu byla Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti. Další významné pamětihodnosti jsou: Modrá mešita, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Konstantinův sloup, Palác Topkapi, Palác Dolmahabance, Jerebanské cisterny a Bazary. Za návštěvu zcela jistě stojí i i Archeologické muzeum se sbírkou antického umění.

Tipy na hotel v letovisku Istanbul - město

Asur

Hotel na historickém poloostrově – nedaleko světoznámých historických památek - ideální výchozí bod pro poznání osmanského Turecka. Starobylá čtvrť Sirkeci – blízko mj. Gulhana Parki (Zahrada Paláce Topkapi), více než 700 let starý Galatský most.

1.

Sunlight

Hotel Sunlight je umístěn v centru starého Instanbulu ve čtvrti Sultanahmet, několik minut chůze od Modré mešity (400 m), od mešity Hagia Sophia (500 m), paláce Topkapi (600 m) a Velkého Bazaru (500 m). Mezinárodní letiště Atatürk je od hotelu vzdáleno 15 km.

2.

Best Western The President

Hezký kvalitní hotel Best Western The President se nachází v historickém centru Istanbulu, 200 m od Velkého bazaru, 700 m od Modré mešity a St.Sophia.

3.

Baron

Čtyřhvězdičkový hotel Baron s rodinnou atmosférou, vhodný pro všechny věkové kategorie je vhodný nejen pro milovníky nákupů a historie, která na Vás dýchne na každém kroku. Poznejte vyhlášenou tureckou pohostinnost a ochutnejte pravou silnou tureckou kávu a čaj.

4.

Riva

Hotel Riva je umístěn v centru moderního Istanbulu. V dosahu metra, náměstí Taksim a nejznámější pěší zóny lemované obchody, restauracemi a kavárnami.

5.

Crowne Plaza Istanbul Old City Hotel

Vítejte v luxusním hotelu Crowne Plaza Istanbul Old City, renovovaném v červnu 2008. Hotel leží v srdci historické části Istanbulu a je jen kousek od Velkého bazaru, Modré mešity, Hagia Sophia nebo paláce Topkapı.Tramvajová zastávka je přímo před hotelem. Náměstí Taksim, nákupní možnosti- Nisantasi, Osmanbey- nejluxusnější obchody v Istanbulu jsou nedaleko.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---