Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kumkoy (Kilyos)

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kumkoy (Kilyos), budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
17 649 Kč
Hotelový pokoj
20 990 Kč

Turecko - Kilyos

Půvabné městečko Kilyos, nebo také Kumkoy, v turečtině „Písečná vesnice“, leží na pobřeží Černého moře. Je to jedno z nejsevernějších předměstí Istanbulu, velmi oblíbené jak turisty ze zahraničí, tak místními občany, kteří sem často jezdí o víkendech relaxovat a užívat vzácných chvil volna s rodinami. Vody Černého moře jsou o něco chladnější než vody středozemské, a tak je Kumkoy hojně navštěvováno především v parných létech, kdy je velmi nesnadné najít v Turecku chladnější kout k osvěžení. Hlavní cesty ke Kumkoy jsou proto lemovány piknikovými místečky a tábořícími rodinami.

Pláže

Písečné pláže v Kumkoy jsou krásné a velmi populární. Najdete tu vše, čeho si relaxace- a zábavychtivé turistovo srdce žádá: širokou škálu vodních sportů (kitesurfing, windsurfing, vodní lyžování, rybaření), zářivě zlatý písek, spoustu úchvatných zákoutí, včetně romantických jeskyní, stylové plážové bary a dokonce živé koncerty. Při silnějším větru si můžete užívat dovádění v divokých vlnách; vždy je však třeba dbát na svou bezpečnost a respektovat příslušná opatření. Za koupáním lze také vyrazit do blízkých letovisek Uskumruköy a Kisikkaya.

Turistická vybavenost a aktivity v Kilyos

Místní služby nabízejí vše, co jen můžete na své dovolené potřebovat, ať už to jsou restaurace, kavárny, bary, vinárny nebo kluby. Posledně jmenované jsou doménou především mládeže, která zde každým rokem užívá prázdnin plnými doušky a vytváří tak veselou a živou atmosféru. Především mladým jsou určeny také další radovánky, jako je například paintball nebo motokáry.

Výlety

Milovníci turistiky si rovněž přijdou na své, neboť v okolí Kumkoy se rozkládají velmi krásné přírodní scenérie a spousta jiných zajímavých míst. Prohlédnout si můžete například hrad ze 14. století, na jehož pozemku stojí 26 metrů vysoký monumentální platan, dále les zvaný Belgrad, blízká města Sariyer, Taksim nebo Galata Bridge a samozřejmě také Istanbul, jehož nádhera Vás jistojistě uchvátí.

Tipy na hotel v letovisku Kumkoy (Kilyos)

Narcia Resort

Hotel Narcia Resort se nachází 5 km od centra města Side, oblast Kumkoy, Mezinárodní letiště je vzdáleno 55 km.

1.

Terrace Beach od 20 990 Kč se všemi poplatky

Tento krásný pěti hvězdičkový hotel Terrace Beach se nachází přímo na dlouhé písčité pláži. Nedaleko od hotelu se nachází centrum Kumköy, kde je množství obchůdků, restaurací, barů a dalších služeb. Hotel Terrace Beach má 4 patra, mezi kterými můžete pohodlně jezdit výtahy a celkem 270 komfortně zařízených pokojů. Hotel se nachází přibližně 65 km od letiště (cca 1 hodina jízdy), 4 km od centra Side a přímo před hotelem je zastávka minibusu a taxi.

2.

Sentido Perissia od 17 649 Kč se všemi poplatky

Stylový hotel Sentido Perissia se nachází přímo na dlouhé písečné pláži. Do města Side se dostanete příjemnou procházkou po cca 3 km. Rovněž dobré spojení minibusy (dolmus) a taxíky.

3.

Asteria Side

Hotel Asteria Side se nachází 3 km od města Side, oblast Kumköy. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 70 km.

4.

Aydinbey King's Palace od 20 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Aydinbey King's Palace se nachází 5 km od města KumkoySide vzdáleno 15 km. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 60 km.

5.

Desire Beach

Hotel Desire Beach se nachází cca 6 km od centra Side a cca 200 m od centra Kumkoy. Vzdálenost od letiště v Antalyi cca 60 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---