Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Alva Donna Beach Resort Comfor od 17 190 Kč se všemi poplatky

Alva Donna Beach Resort Comfort je situovaný mezi starověkým městem Side a divadlem Aspendos. Do centra Side je vzdálenost 10 km; 20 km do města Manavgat, mezinárodní letiště v Antalyi je vzádlené 55 km. V docházkové vzdálenosti od hotelu se nachází turistické středisko GÜNDOGDU. Hotel se nachází přímo na písečné pláži, která je oceněna Modrou vlajkou. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie.

1.

Süral Resort od 17 490 Kč se všemi poplatky

Hotel Süral Resort se nachází v oblasti Colakli, 9 km od centra letoviska Side, 12 km od Manavgatu a 55 km od letiště a na dlouhé písečné pláži. Nákupní možnosti v centru města Colakli vzdáleném 2 km. Úžasný hotelový komplex u krásné písečné pláže, vynikající servis, krásná zahrada, příjemné prostory pro chvíle odpočinku, zábavný aquapark s několika skluzavkami a tobogany, výborná kuchyně a prvotřídní kvalita služeb – to vše a ještě mnohem více nabízí tento vysoce kvalitní hotel přímo u rozlehlé písečné pláže. Přidáme-li navíc české animační programy pro děti i dospělé, stává se z dovolené v tomto hotelu nezapomenutelný zážitek.

2.

Trendy Verbena Beach od 17 852 Kč se všemi poplatky

Zcela nově postavený komfortní hotel Trendy Verbena Beach leží přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Centrum Side s mnoha obchody, bary a restauracemi cca 7 km.

3.

Trendy Aspendos Beach od 18 217 Kč se všemi poplatky

Hotel Trendy Aspendos Beach leží přímo na písečné pláži Gündogdu s pozvolným vstupem do moře. Město Side cca 12 km. Dopravu zabezpečí minibusy (dolmus).

4.

Merve Sun od 11 890 Kč se všemi poplatky

Merve Sun Hotel se nachází v oblasti Side, cca 4 km od starého města Side. Cca 7 km je vzdálen Manavgat a letiště Antalya je daleko 65 km.

5.

Nerton od 15 313 Kč se všemi poplatky

Hotel vyšší kategorie přímo na krásné písčité pláži s převahou německé klientely se nachází v nejoblíbenějším letovisku Turecké riviéry Side, je umístěn v blízkosti antických památek jako jsou ruiny chrámů Athény a Apollóna a také krásného přístavu. Dominantou centra Side je působivý amfiteátr. Do historické části Side, která je vzdálena od hotelu cca 800m, se dostanete po kolonádě na pláži. Hotel je složen ze dvou budov. Vzdálenost od letiště v Antalyi je cca 62 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---