Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Side Lilyum od 21 990 Kč se všemi poplatky

Útulný a sympatický rodinný hotel Side Lilyum se nachází v letovisku Evrenseki, asi 8 km od centra města Side, kam se dostanete místní dopravou. Písečná pláž je od hotelu vzdálena 200 m. Vzdálenost od letiště 60 km.

1.

Villa Side Residence od 16 490 Kč se všemi poplatky

Hotel Villa Side Residence se nachazi cca 4 km od centra Side a cca 10 km od Manavgatu. Vzdalenost od letiště v Antalyi cca 60 km.

2.

Paloma Oceana Resort od 15 175 Kč se všemi poplatky

Hotel Paloma Oceana Resort se nachází přímo na krásné široké písečné pláži v Kumköy. Pozvolný vstup do moře. Centrum města Side je vzdáleno přibližně 5 km, Manavgat cca 10 km. Dobré spojení minibusy (dolmus).

3.

Sun Beach Park od 14 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Sun Beach Park s rodinnou atmosférou je situován 1 km od historického centra Side, kam se dostanete procházkou po pobřežní promenádě. Přímo u hotelu se nacházejí obchůdky a kavárny s příjemným posezením. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálena 100 m.

4.

Dream World Hill od 15 190 Kč se všemi poplatky

Hotel Dream World Hill se nachází v moderní rekreační oblasti zvané Kumköy. Hotel se nachází pouze 350 m od písečné pláže s plážovým barem. Hotel byl postaven v roce 2017 a celkově nabízí 300 pokojů v 7-mi patrech v moderním designu. Historické centrum města Side je vzdálené od hotelu pouze 5 km a letiště Antalya je vzdálené 60 km.

5.

Side Star Park od 17 590 Kč se všemi poplatky

Hotel Side Star Park se nachází 1 km od centra města Side. Mezinárodní letiště je vzdáleno 65 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---