Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Turgutreis

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Turgutreis, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Turgutreis

Turgutreis, město vzdálené asi 20 kilometrů od Bodrumu a nesoucí jméno jednoho z Ottomanových admirálů z doby 15. století, je druhým největším na Bodrumském poloostrově (Oblast Bodrum) a současně jakýmsi obchodním centrem západní části regionu. A jako takové může svým návštěvníkům poskytnout kompletní služby, pohodlí a vše, co mohou při svém pobytu potřebovat nebo po čem mohou zatoužit.

Městečko se rozkládá v malebném údolí plném zeleně, při kouzelném modrém pobřeží Egejského moře (Egejská riviéra), v pozadí se strmými skalami a s dech beroucím západem slunce nad horizontem. A právě i díky těmto přednostem se řadí mezi oblíbené turistické destinace Turecka.

Pláž

Zdejší pláž, i když je poměrně úzká, je písčitým lemem egejských břehů, který vyniká svou délkou 5 kilometrů. V blízkosti čekají na své hosty plážové bary a restaurace, které se snaží uspokojit všechny mlsné jazyky. Dobré povětrnostní podmínky vybízejí k řádění ve vlnách, ať už při windsurfingu nebo dalších vodních sportech. Jachtařům pak dobře poslouží velký přístav s dostatkem místa pro všechny mořské cestovatele. Samozřejmostí je příjemné koupání a ničím nerušený odpočinek na lehátku a pod slunečníkem, které jsou zdarma, pokud konzumujete v podniku, k němuž náleží.

Turistická vybavenost, aktivity v Turgutreis

Podél pobřeží a v celém letovisku se nachází řada hotelů, nejčastěji tří- až čtyřhvězdičkových, ale najde se i kvalita na úrovni pěti hvězd. Většina ubytovacích zařízení má své udržované bazény s čistou vodou a možností občerstvení v baru přímo u bazénu. Mnohé hotelové pokoje jsou navíc situovány tak, aby poskytly co nejlepší výhled na nedaleký řecký ostrov Kos.

Jestliže máte rádi nákupy, zajděte na pravidelné sobotní trhy se spoustou stánků nabízejících nejrůznější artikly nebo do větších obchodů s širokou nabídkou spotřebního zboží. K dispozici jsou samozřejmě i další služby, například lékařská péče nebo kadeřnictví. Často se setkáte s možností platit v různých měnách, tradičně v tureckých lirách, ale také eurech nebo librách. Zejména u stánků je však třeba dávat pozor na padělky výrobků známých značek a nebát se smlouvání, které patří k místní kultuře.

Turgutreis - výlety

Přímo z Turgutreis vyrážejí trajekty do blízkých míst. Oblíbený je výlet na řecký ostrov Kos, kam trvá cesta jen zhruba 45 minut. Nemusíte ale hned opouštět turecké území, neboť to je doslova pokladnicí zajímavých míst, která stojí za vidění. Zkuste třeba nedaleké letovisko Bodrum s mohutným hradem, muzeem lodních vraků a pozůstatky mauzolea, jednoho ze sedmi divů světa, případně se vydejte na delší výlet do Efesu. Jde totiž o jednu z nejnavštěvovanějších pamětihodností světového významu, stejně jako Pamukkale, které je ale z trochu jiného soudku. Matka příroda tu vykouzlila unikátní skalní útvar připomínající zasněžené či bavlněné kaskády dokonale bílé barvy, dekorované nádhernými krápníky a vodními jezírky.

Tipy na hotel v letovisku Turgutreis

Armonia Holiday Village od 14 526 Kč se všemi poplatky

Turecko - Bodrum - Turgutreis. Oblíbený prázdninový komplex s dobrými službami a bohatým programem leží přímo na pěkné široké pláži. Hotel, jenž v nedávné době prošel rozsáhlou rekonstrukcí, nabízí hostům nejrůznější aktivity a možnosti, jak strávit volný čas.

1.

Yelken Beach

Turecko - Bodrum - Turgutreis. Luxusní hotel Yelken Beach se nachází přímo u písečné pláže; k dispozici molo; a sestává se ze dvou částí – hlavní budova a club. Hotel vysoké kvality nabízí širokou škálu služeb pro náročnější klientelu. Do centra Bodrumu; vzdáleného 22 km; je k dispozici taxi či místní minibusy; tzv. dolmuše (zastávka v Turgutreis).

2.

Golden Beach

Příjemný hotel se nachází přímo u písečné pláže, od níž je oddělen pouze místní komunikací. Od centra Turgutreis je vzdálen cca 4 km (pravidelné spojení místními minibusy – dolmuši).

3.

Malama Beach

Hotel Malama Beach se nachází přímo u písečné pláže přibližně 7 km od centra Turgutreis a 24 km od Bodrumu. Vzdálenost od letiště cca 55 km.

4.

Yelken Mandalinci Spa & Wellness od 11 866 Kč se všemi poplatky

Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, Wi-Fi na recepci (zdarma), snack bar, kadeřnictví, venkovní bazén (lehátka a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci

5.

Feye Pinara

Hotel Feye Pinara je zasazen v menším kopci s nádherným výhledem na okolní ostrovy včetně řeckého ostrova Kos v blízkosti pláže. Vzdálenost od centra městečka Turgutreis cca 5 km, od Bodrumu 25 km, spojení dolmuši.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 15. 9. 2019 Ano,moc se nám tam líbilo

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---