Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Istanbul - orientální příběh

Istanbul - orientální příběh je poutavý poznávací zájezd, jehož cílem je návštěva nejznámějších památek města Istanbul a plavba po Bosporu.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Istanbul - orientální příběh , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka zájezdů

Termín
Dní
Stravování
Doprava
Odjezd / Odlet
Ubytování
Cena s poplatky od
4
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
12 090 Kč
5
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
10 790 Kč
4
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
9 490 Kč

Istanbul - orientální příběh

Istanbul - orientální příběh je 4 denní zájezd za poznáním historie Istanbulu.

Program zájezdu Istanbul - orientální příběh

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně do Istanbulu, města ležícího na hranici mezi Evropou a Asií a sídla kdysi dvou mocných říší. Po příletu transfer do hotelu, volný program, nocleh.

2. den:

Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka památek v historickém centru. Seznámíme se s typickými byzantskými stavbami a tureckou architekturou různých období. Uvidíme Hipodrom, kde se kdysi konaly jezdecké turnaje. Okouzlí vás impozantní palácový komplex Topkapi, bývalé sídlo tureckých sultánů, dnes unikátní muzeum vzácných maleb, sbírek porcelánu a drahocenných klenotů. Nevynecháme ani slavnou mešitu - muzeum Hagia Sofia (původně Chrám Boží moudrosti) ze 6.století s mozaikami a křesťanskými obrazy a Modrou mešitu se šesti unikátními minarety postavenými na počest sultána Ahmeta. Při prohlídce města nezapomeneme ani na Egyptský Obelisk, Hadí sloup a kašnu Williama II. Na závěr ještě budeme moci navštívit Yerebatskou vodní cisternu, velkolepý podzemní chrám, který sloužil jako zásobárna vody. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den:

Po snídani fakultativně plavba po Bosporu s vyhlídkou na historické i moderní části města na obou březích. Poté budeme moci navštívit Galatskou věž (1348), ze které je úžasný výhled na město. V Istanbulu byste neměli vynechat návštěvu zastřešeného Velkého bazaru, labyrintu uliček, které ukrývají cca 4 500 obchůdků, dílniček, kaváren a restaurací a který rozlohou patří k největším na světě. Ve spleti barev a množství různorodého zboží se vás určitě zmocní touha po nákupech. Nocleh v hotelu.

4. den:

Snídaně v hotelu, volný program. Transfer na letiště, odlet z Istanbulu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenku • letištní poplatky • transfer letiště - hotel - letiště • dopravu dle programu • 3x ubytování ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji ve 3* nebo 4* hotelu se snídaní • služby slovenského průvodce • DPH • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

Vstupné do muzeí a historických objektů • fakultativní program - plavbu po Bosporu • cestovní pojištění

Změna programu, odletových míst a časů vyhrazena.

Aktuální popis od CK

Turecko / Istanbul. Turecko – pověstmi opředená země, kde se tradice snoubí s moderními západními vlivy. Země, ležící na rozhraní Evropy a Asie – nejen...

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---

Aktuální nabídka zájezdů

Termín
Dní
Stravování
Doprava
Odjezd / Odlet
Ubytování
Cena s poplatky od
4
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
12 090 Kč
5
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
10 790 Kč
4
Jen snídaně
Praha
Hotelový pokoj
9 490 Kč
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.