Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Toulky starobylou Lýkií

Osmi denní poznávací zájezd s odletem z Prahy, s trasou : Antalya - Myra – Dalaman - Efes – Afrodisias – Pamukkale - Hierapolis – Laodýkie – Antalya

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Toulky starobylou Lýkií, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Toulky starobylou Lýkií

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy

Trasa zájezdu:

Antalya - Myra – Dalaman - Efes – Afrodisias – Pamukkale - Hierapolis – Laodýkie – Antalya

Program zájezdu:

1. den - Antalya

  • Odlet z České republiky; přílet do Antalye. Ubytování v oblasti Antalye. V závislosti na letovém řádu volno v letovisku.

2. den – Myra – Dalaman

  • Po snídani odjezd do Myry – místa narození sv. Mikuláše a jednoho z 6 hlavních měst Lýkie; prohlídka kostela sv. Mikuláše s freskami a mozaikami; prohlídka lýkijských hrobů; které jsou vytesány do skály; pozůstatky římského divadla. Večeře a nocleh v Dalamanu.

3. den

  • Volný den. Večeře a ubytování ve Fethiyi nebo Dalamanu. Fakultativně možnost lodního výletu po řece Dalyan a koupání na pláži Iztuzu; kde želvy karety obrovské kladou vajíčka. Během plavby po řece uvidíte rozvaliny města Kaunus a lýkijské hrobky vytesané do skály.

4. denEfes

  • Dnes Vás čeká prohlídka nejzachovalejšího antického města Efes; kde budete obdivovat mramorové ulice; dochované chrámy a latríny; lázně; známou Celsiovu knihovnu či také největší antické divadlo v Turecku. V Efesu strávila své poslední dny Panna Marie pod opatrovnictvím sv. Jana. Ubytování a večeře v Selçuku nebo Kuşadasi.

5. den – Afrodisias – Pamukkale

  • Cesta do antického města Afrodisias; zasvěceného bohyni Afroditě; se slavnou sochařskou školou; odkud se dovážela sochařská díla až do Říma. Ubytování a večeře v Pamukkale

6. den – Pamukkale – Hierapolis – Laodýkie

  • Během dopoledne Vás oslní bělost travertinových teras známého „bavlníkového hradu“ Pamukkale a přilehlé ruiny města Hierapolis; které bylo založeno ve 2. stolení před naším letopočtem. Projdete se po kolonádové třídě; jenž je zakončena trojitým obloukem; minete římské lázně a prohlédnete si dochované divadlo s freskami. Odpoledne prohlídka antického města Laodýkie. Nocleh v Pamukkale.

7. den – Antalya

  • Přejezd do oblasti Antalye; ubytování.

8. den – Antalya – Praha

  • Transfer na letiště v Antalyi; odlet do České republiky.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programu vyhrazena

V ceně je zahrnuto:

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; 7x ubytování v hotelu na úrovni *** s polopenzí / plnou penzí; vstupy v rámci popsaného programu; česky či slovensky hovořící průvodce; místní odborní průvodci; transfery klimatizovaným autokarem; transfery n/z letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.