Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Beyazit

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Beyazit, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Beyazit

Beyazit je starobylá čtvrt Istanbulu s rozlehlým náměstím Beyazıt Square (Náměstí Svobody), hned vedle se nachází hlavní brána Istanbulské university a poblíž je také Grand Bazaar,  Old Book bazar a Süleymanova mešita.

Beyazit je ideálním místem, kde příjemně strávíte celé hodiny procházkami po památkách, nákupy tradičního zboží, prohlídkou mešit, nebo jen posedíte v některé z mnoha restaurací a budete pozorovat všechen ten čilý ruch okolo a nasávat nenapodobitelnou atmosféru tohoto místa, kde se snoubí historie se současností.

Z historie až po současnost Beyazitu

Süleymanova mešita patří mezi největší a nejnavštěvovanější mešity v celém Istanbulu. Byla navrhnuta významným architektem Sinanem na počest ctižádostivého osmanského stavitele sultána Süleymana, po kterém nese jméno a který je zde spolu i se Sinanem pohřben. Impozantní kupoli podpírají čtyři pevné pilíře, na jejichž stavbu spolu s dlažbou byly použity ruiny starověkého fóra.

Istanbulská universita byla založena v roce 1453 sultánem Mehmedem II. a v dnešní době zde existuje již osmnáct fakult, které navštěvuje téměř 70 tisíc studentů.

Grand bazar je největší krytou tureckou tržnicí s množstvím obchůdků, ve kterých prodejci nabízí tradiční zboží, jako jsou výrobky z kůže, keramika, výrobky z mědi, ale také zde naleznete nepřeberné množství restaurací, ve kterých si po únavném nakupovacím maratonu odpočinete u šálku výborné turecké kávy. Návštěvu bazaru vám doporučujeme naplánovat na jakýkoliv jiný den, než je neděle, kdy je zavřeno. Při nákupech je povoleno smlouvání o ceně a v podstatě se to od zákazníků i očekává. Old Book bazar, to je množství antikvariátů, starožitnictví a knihkupectví, kde si přijdou na své milovníci starých knih, map, rytin ale i fotografií. Old Book bazar naleznete mezi tržnicí a mešitou Beyazit, nedaleko náměstí.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---