Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Karaburun

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Karaburun, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Karaburun

Místo s názvem Karaburun, původně Mylome, se nachází na Turecké riviéře, asi 35 kilometrů od letoviska Alanya. Jedná se o malý poloostrůvek západním směrem od zmíněného rekreačního střediska. Tento spíše klidnější resort skýtá mnohá zajímavá zákoutí, ať už v borových lesích a hájích s nízkým křovinatým porostem nebo mezi historickými ruinami uprostřed bujné vegetace.

Pláž

Zdejší pláž leží v oblé zátoce připomínající svým tvarem orientální půlměsíc. Písek se vyznačuje tmavě zlatavou barvou, a tak se tomuto písečnému pásu přezdívá „zlatá pláž”. Moře tu má nádhernou tyrkysovou barvu a je čisté a průzračné. Zahlédnout můžete kotvící loďky a čluny, projít se pěkným okolím nebo jen tak polehávat ve vyhřátém písku a oddávat se prázdninovému lenošení. K dispozici jsou lehátka a slunečníky.

Turistická vybavenost a aktivity

V Karaburunu provozuje ubytovací a pohostinskou činnost široká škála zařízení – od skromnějších hotýlků po luxusní komplexy o čtyřech i pěti hvězdičkách, kde nechybí veškeré vybavení k zajištění maximálního komfortu pro všechny rekreanty. V mnoha hotelích se tak můžete oddávat příjemnému poležení u bazénu či koupání v dokonale čisté a modré vodě, vychutnávat drinky v hotelovém baru či zajít na dobrou večeři do restaurace nebo na zákusek do kavárny. Některé větší hotely mají i svůj vlastní úsek pláže vyhrazený pro hosty.

Výlety

Karaburun je jedním z mnoha míst v provincii Antalya, kudy procházely dějiny, kulturně obohacené řadou národností a jejich panovníků, jež zde zanechali své stopy. Jedním z takových byl římský císař Justinián, který přispěl mnoha uměleckými díly. Svou úlohu sehrálo město také v první světové válce, kdy se od břehu střílelo z kanónu na lodě na otevřeném moři. Palba však byla odražena a kanón potopen v moři. Později byl vyzdvižen a dnes je součástí výstavy v Alanyjském muzeu.

Celé okolí Alanye je protkáno množstvím historických památek, překrásných pláží a rozmanité krajiny od údolí až po masivní hory. Přímo v letovisku Alanya, které je vzdáleno jen asi 20 minut od Karabrunu, lze navštívit středověký hrad, impozantní Červenou věž nebo starou loděnici, která zdobí alanyjské pobřeží. Z přírodních zajímavostí jsou k vidění tajemné jeskyně, horské planiny a několik národních parků.

Tipy na hotel v letovisku Karaburun

Gardenia Beach

Hotel Gardenia Beach se nachází 30 km od centra města Alanya, oblast Karaburun. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 95 km.

1.

Kahya Resort & Aqua od 11 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Kahya Resort & Aqua je od pláže oddělen pouze silnicí, cca 50 m. Pláž je dostupná přes tunel, který vede pod silnicí. Centrum letoviska Alanya cca 20 km.

2.

Ganita Holiday Club

Hotel Ganita Holiday Club se nachází přímo v zátoce Karaburun, hned u hotelu vlastní oblázkovo – písečná pláž. Letoviska AlanyaSide jsou vzdálená cca 30 km.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---