Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Icmeler

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Icmeler, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Icmeler

Icmeler je jedním z malebných letovisek egejského pobřeží jihovýchodního Turecka, kde se setkává Středozemní s Egejským mořem. Resort leží v oblasti Marmaris na poloostrově Datca jen asi 8 kilometrů od většího a známějšího střediska Marmaris a vznikl právě jako jeho komornější a klidnější alternativa. Nebyl však vytvořen zcela uměle na zelené louce. Původně šlo o drobnou tureckou vesničku, kde se lidé živili hlavně rybolovem a sběrem mořské houby. Dnes, zejména po čilém rozvoji posledních dvou desetiletí, je Icmeler již zcela zavedeným a moderním prázdninovým střediskem, jež vyhledávají ti, kteří touží po relaxaci, odpočinku, sluníčku, moři a příjemné letní atmosféře.

Počasí a klimatické podmínky

Resort Icmeler má středomořský ráz, a tak se můžete těšit na zalesněné piniové kopce a blankytně modré moře v kouzelné zátoce, ohraničené písečnými a oblázkovými plážemi. Díky přívětivému a ničím nerušenému prostředí si letovisko oblíbily především rodiny s malými dětmi, páry a všichni ostatní, kteří preferují klasickou plážovou dovolenou s možností sportovních aktivit  a výletů po okolí. Sezona trvá od brzkého jara do sklonku podzimu a teploty se pohybují dle období od 20 až do cca 39 stupňů. Zima je zde mírná, a tak vhodná k pěší turistice a výpravám za památkami. Detaily o podnebí najdete na stránce Turecko - počasí.

Pláže

Pláže v Icmeler a kolem něj jsou pokryty pískem nebo oblázky a některé z nich se dokonce pyšní oceněním Modré vlajky EU za čistotu a kvalitu. Na většině pláží probíhá pravidelná údržba a čištění. Aktivnější rekreanti rádi využijí bohaté nabídky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodních lyžích, vodním skútru či banánu. V teplém písku je možné si zahrát plážový volejbal.

Turistická vybavenost, stravování, noční zábava, aktivity

V letovisku Icmeler fungují bary a restaurace jako v kterémkoliv jiném středisku, nicméně vše probíhá v poklidnějším duchu a například oproti nedalekému Marmarisu je zdejší večerní program mnohem umírněnější, např. živá hudba, vystoupení, tanec, ale zpravidla jen do půlnoci. K mání je jen několik menších nočních podniků, které mají provozní dobu delší (např. EastEnders, Ambiance). Kdo však zatouží po bujarém nočním povyražení, nechť se vydá do již zmíněného letoviska Marmaris, kde je široká škála klubů a diskoték. Mezi středisky funguje hromadná doprava dolmušemi, tedy místními minibusy.

Nabídka icmelerských restaurací se zaměřuje na vybrané jazýčky hostů a dopřává jim jak možnost okusit tradiční tureckou kuchyni, tak pochutnat si na pokrmech známých v Evropě a jiných koutech světa. Najdete tak restaurace čínské, italské, indické, ba dokonce takové, které podávají jídla typicky anglická, protože právě britští turisté jsou častými návštěvníky Icmeleru. Z tureckých lahůdek určitě ochutnejte plněné papriky a vinné listy, kebab, pokrmy z rýže a čerstvé saláty.

Co v Icmeler?

V resortu Icmeler je k dispozici malé nákupní centrum, kde seženete předměty denní potřeby i suvenýry. Pravidelně se také konají trhy s mnoha stánky, které nabízejí nejrůznější laciné zboží. Pokud Vám sortiment místních obchodníků nebude dostačovat, opět doporučujeme navštívit vedlejší Marmaris. Obvyklými předměty, které turisté nejčastěji kupují, jsou šperky, kožené výrobky a koberce. A samozřejmě jako všude jinde v Turecku se očekává, že budete za svou cenu patřičně „bojovat”, tedy smlouvat.

Pokud se nabažíte všech plážových aktivit, sportů, nákupů a romantických procházek či posezení v restauraci, zkuste vyrazit na výlet lodí kolem pobřeží, zátok a ostrůvků, které můžete také navštívit. Milovníky pěší chůze a horské turistiky potěší zdejší zelené kopce, z nichž se jim naskytne nádherný výhled po kraji. O něco dále od letoviska čekají dvě nejnavštěvovanější místa Turecka – bílé kaskády s termální vodou zvané Pamukkale a starověké město Efesos.

Tipy na hotel v letovisku Icmeler

Juniper

Menší městský hotel se nachází přímo v centru poklidného letoviska Icmeler. Krásná 6 km dlouhá pláž, která získala mezinárodní ocenění Modrou vlajku a táhne se podél malebné zátoky, je vzdálena pouhých 350 m. Letovisko Marmaris vzdáleno 8 km, letiště v Dalamanu zhruba 110 km.

1.

La Perla

Hotel La Perla se nachází přímo u písečné pláže v centru letoviska Icmeler, přibližně 7 km od Marmarisu. Tato oblast je ideální pro zájemce o vodní sporty.

2.

Alinda

Hotel Alinda se nachází přímo v centru příjemného turistického letoviska Icmeler s řadou restaurací, barů a kaváren a zároveň v těsné blízkosti nádherné plážové promenády.

3.

Marti Resort De Luxe

Luxusní hotel Marti Resort De Luxe, který svojí architekturou připomíná palác z pohádek tisíce a jedné noci, byl vybudován v okouzlujícím prostředí překrásné Marmarské zátoky a pod svahy okolního piniového háje. Kolem břehu se vine dlážděná promenáda spojující Icmeler s Marmarisem. Nejčistší pláž Icmeleru, u které se hotel nachází, byla oceněna Modrou vlajkou. Marmaris je vzdálen 8 km, letiště v Dalamanu 100 km.

4.

Club Oylum Prestige

Hotel Club Oylum Prestige leží 70 m od pláže v Icmeleru. Hotel je vzdálen 8 km od centra Marmarisu, 200 m od centra Icmeleru a 100 km od mezinárodního letiště v Dalamanu. Dopravu zajišťují místní minibusy, které jezdí každých 5 minut od hotelu do centra Marmarisu.

5.

Munamar

Hotel Munamar se nachází přímo u pláže ve vzdálenosti 8 km od centra městečka Marmaris.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---