Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gümbet

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gümbet, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Gümbet

Turistický a dovolenkový resort Gümbet, který se vyčlenil jako samostatná čtvrť z okraje města Bodrum, patří dnes k velmi lákavým a mezi návštěvníky Turecka, hlavně pak mezi mladými, k jedněm z vůbec nejoblíbenějších, a to jak na úrovni kraje, tak v zemi jako celku. I když je rozlohou nevelký, přivádí rekreanty z celé oblasti kolem Bodrumu, aby zde mohli zažít jedinečnou atmosféru a temperament tohoto živého letoviska. 

Od centra Bodrumu je pláž a rekreační oblast Gümbet vzdálena asi 3 kilometry, takže všude se dá pohodlně dojít po svých.

Pláž/pláže

Pláž Gümbet je dlouhá asi jeden kilometr, snadno přístupná a pokrytá převážně pískem, voda je čistá, průzračná a teplá, slunce a party téměř nekonečné. To dělá z této pláže společně s linií hotelů, restaurací a barů doslova turistickou atrakci. K maximálnímu pohodlí rekreantů je zajištěna obsluha přímo na pláži, a samozřejmě nechybí ani slunečníky a lehátka, a to zdarma v případě, že konzumujete nápoje či pokrmy z přilehlého občerstvení. 

Dno Egejského moře je při březích letoviska Gümbet jen mírně svažité, a tak se rodiče nemusejí obávat o své potomky a málo zkušení plavci či neplavci o svůj život ani bezpečí. Zkrátka se dá klidně jen brouzdat při břehu nebo zaplavat si bez obav z hloubky.

Ti, co naopak rádi nasytí svůj krevní oběh dávkou adrenalinu, se jistě rádi vrhnou do zkoušení nejrůznějších vodních sportů. Nabízí se windsurfing, jízda na vodních lyžích, potápění nebo paragliding.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Gümbet se může pochlubit velkým výběrem ubytovacích možností. Především hotelů je zde velké množství, takže stačí jen zvolit ten správný dle svého gusta. Některé z nich patří přitom k těm vůbec nejoblíbenějším v celém regionu.

Věhlas však Gümbet získal obzvláště díky svému nočnímu životu. Nedaleko pláže i přímo na pláži se pořádají diskotéky, grilování a večírky, v barech pak taneční večery plné hudby a zábavy a dlouhé party až do ranních hodin. 

Výlety

Pokud je libo výlet, není nic snazšího. Komu se nechce cestovat příliš daleko, může zajít alespoň na hrad v Bodrumu, kde najde výstavu potopených vraků lodí a předmětů z nich vytažených. Dále je možno podívat se na místo, kde kdysi stával jeden z divů světa – tzv. Mauzoleum v Halikarnassu.

Jestliže se Vám zachce vyrazit někam dál od Gümbetu, využijte městské  hromadné dopravy, lodí, zapůjčeného vozu či jachty a vydejte se do blízkých či vzdálenějších koutů kraje. Navštívit lze třeba město Antalya, mnoho antických měst, jež jsou rozeseta při celém jižním pobřeží, národní parky, vodopády, jeskyně a další vysoce zajímavá místa.

Při pobytu zde na jihozápadě Turecka se můžete vydat na výlet také do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem z Turecka pořádají celkem pravidelně.

Tipy na hotel v letovisku Gümbet

Colossus

Hotel Colossus se nachází cca 250 m od pláže v pěší vzdálenosti od centra střediska s množstvím zábavy. Centrum Bodrumu je vzdáleno asi 3 km (spojení místní dopravou – dolmuši), letiště cca 40 km.

1.

Club Hotel Arinna

Hotel Club Hotel Arinna se nachází 3 km od Bodrumu, v blízkosti centra rušného střediska Gümbet s bohatým nočním životem. Vzdálenost od pláže je cca 150 m.

2.

Eken Resort

Hotel leží v klidné části letoviska Gümbet, 100 m od písečno-oblázkové pláže a 3 km od Bodrumu. Letiště je vzdáleno 45 km od hotelu.

3.

Club Virgin Bodrum

Turecko - Bodrum - Gümbet. Prázdninová vesnička na velmi dobré úrovni se rozkládá v krásné zahradě ve svahu nad mořem v oblasti Gümbet, jež je vyhledávaná hlavně pro svoji polohu poblíž centra Bodrumu, které je od hotelu vzdáleno necelé 2 km. Centrum je lehce dostupné místními autobusy, tzv. dolmuši nebo taxi. Hotel je určen pouze dospělým. Nelze ubytovat děti do 18 let.

4.

Samara

Hotel Samara umístěný v zahradě se nachází 8 km od centra Gümbetu, kde jsou obchody, restaurace a bary. Vzdálenost od letiště je 50 km.

5.

Sami Beach

Standardní pokoj ve vedlejší budově: individuálně ovladatelná klimatizace, telefon, TV se satelitním příjmem, minibar, vlastní sociální zařízení (koupelna, vysoušeč vlasů, WC), trezor na recepci (za poplatek), balkon nebo terasa

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---