Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gümbet

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gümbet, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Gümbet

Turistický a dovolenkový resort Gümbet, který se vyčlenil jako samostatná čtvrť z okraje města Bodrum, patří dnes k velmi lákavým a mezi návštěvníky Turecka, hlavně pak mezi mladými, k jedněm z vůbec nejoblíbenějších, a to jak na úrovni kraje, tak v zemi jako celku. I když je rozlohou nevelký, přivádí rekreanty z celé oblasti kolem Bodrumu, aby zde mohli zažít jedinečnou atmosféru a temperament tohoto živého letoviska. 

Od centra Bodrumu je pláž a rekreační oblast Gümbet vzdálena asi 3 kilometry, takže všude se dá pohodlně dojít po svých.

Pláž/pláže

Pláž Gümbet je dlouhá asi jeden kilometr, snadno přístupná a pokrytá převážně pískem, voda je čistá, průzračná a teplá, slunce a party téměř nekonečné. To dělá z této pláže společně s linií hotelů, restaurací a barů doslova turistickou atrakci. K maximálnímu pohodlí rekreantů je zajištěna obsluha přímo na pláži, a samozřejmě nechybí ani slunečníky a lehátka, a to zdarma v případě, že konzumujete nápoje či pokrmy z přilehlého občerstvení. 

Dno Egejského moře je při březích letoviska Gümbet jen mírně svažité, a tak se rodiče nemusejí obávat o své potomky a málo zkušení plavci či neplavci o svůj život ani bezpečí. Zkrátka se dá klidně jen brouzdat při břehu nebo zaplavat si bez obav z hloubky.

Ti, co naopak rádi nasytí svůj krevní oběh dávkou adrenalinu, se jistě rádi vrhnou do zkoušení nejrůznějších vodních sportů. Nabízí se windsurfing, jízda na vodních lyžích, potápění nebo paragliding.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Gümbet se může pochlubit velkým výběrem ubytovacích možností. Především hotelů je zde velké množství, takže stačí jen zvolit ten správný dle svého gusta. Některé z nich patří přitom k těm vůbec nejoblíbenějším v celém regionu.

Věhlas však Gümbet získal obzvláště díky svému nočnímu životu. Nedaleko pláže i přímo na pláži se pořádají diskotéky, grilování a večírky, v barech pak taneční večery plné hudby a zábavy a dlouhé party až do ranních hodin. 

Výlety

Pokud je libo výlet, není nic snazšího. Komu se nechce cestovat příliš daleko, může zajít alespoň na hrad v Bodrumu, kde najde výstavu potopených vraků lodí a předmětů z nich vytažených. Dále je možno podívat se na místo, kde kdysi stával jeden z divů světa – tzv. Mauzoleum v Halikarnassu.

Jestliže se Vám zachce vyrazit někam dál od Gümbetu, využijte městské  hromadné dopravy, lodí, zapůjčeného vozu či jachty a vydejte se do blízkých či vzdálenějších koutů kraje. Navštívit lze třeba město Antalya, mnoho antických měst, jež jsou rozeseta při celém jižním pobřeží, národní parky, vodopády, jeskyně a další vysoce zajímavá místa.

Při pobytu zde na jihozápadě Turecka se můžete vydat na výlet také do Řecka. Ostrov Kos nebo ostrov Rhodos jsou jen kousek a výlety se sem z Turecka pořádají celkem pravidelně.

Tipy na hotel v letovisku Gümbet

Sunway

Hotel Sunway leží v centru města Gümbet, 35km od letiště.

1.

Palm Garden Gümbet

Hotel Palm Garden Gümbet sestávající z několika budov se nachází v mírném kopci ve středisku Gümbet, centrum města je vzdáleno cca 3 km, letiště cca 42 km.

2.

Turihan

Nově zrekonstruovaný hotel se nachází v západní části střediska Gümbet u pláže, cca 500 metrů od rušného centra, 3 kilometry od střediska Bodrum a 45 kilometrů od letiště Milas.

3.

Art

Hotel Art se nachází 40 km od letiště, 3km od centra města.

4.

Lambiance Resort

Hotel Lambiance Resort leží cca 35km od letiště Bodrum, cca 1 km od střediska Bodrumu.

5.

Litera Laluna

Hotel Litera Laluna se nachází přibližně 50 metrů od pláže letoviska Gümbet. Centrum střediska je v pěším dosahu. Vzdálenost od centra Bodrumu je přibližně 3 km (spojení dolmuši), od letiště cca 45 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---