Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Güvercinlik

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Güvercinlik, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Güvercinlik

Güvercinlik je kouzelné místečko v kraji Bodrum v jižní oblasti Egejské riviéry, které spojuje jednotlivé prvky zdejší nekonečně krásné přírody do jedné úchvatné mozaiky – blankytně modré nebe, rozlehlé kopce porostlé zelení, moře hýřící odstíny modře a zlatavé písečné břehy.

Jako vůbec první vesnice regionu, tedy vybudovaná ještě před vznikem samotného města Bodrum, si dnes vydobývá svou pozici jednoho z menších dovolenkových resortů. Její devizou jsou příjemné prostředí a uzavřená zátoka s přilehlým ostrůvkem Salih. 

Pláž/pláže

Kulisou zdejší pláže je mohutná skála šedobílé barvy, zatímco břeh omývají zpěněné vlny Egejského moře. To je čisté, stejně jako samotná pláž. Neutuchající slunce tu láká k příjemnému slunění a teplá mořská voda ke koupání a vodním hrám či sportům, například vodnímu lyžování.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

V resortu Güvercinlik se můžete ubytovat v některém z menších hotelů či v penzionu. Nechybí tu ani restaurace, kde se dá posedět a ochutnat něco z místní kuchyně.

Výlety v okolí Güvercinlik

Güvercinlik je ideální výchozí bod, pokud se během svého pobytu rozhodnete vyrážet na poznávací výlety či za objevováním dalších pláží, historických památek, přírodního bohatství a jiných zajímavostí, kterých je v celém regionu bezpočet.

V nedalekém Bodrumu na Vás čeká hned několik turistických atrakcí – jednak středověký hrad s muzeem, které vystavuje potopené vraky lodi a předměty z nich vyzdvižené, dále větrné mlýny, Ottomanova věž a loděnice, antické divadlo, pozůstatky slavného mauzolea (Mauzoleum v Halikarnassu) nebo starověká brána Myndos, kterou se pokusil pokořit i sám Alexandr Veliký. O trochu vzdálenější je pak starověké město Efesos s monumentálním amfiteátrem a ruinami vzácných budov. A jestliže Vás lákají spíše přírodní skvosty, zajeďte do Pamukkale, kde Vás přivítá nádherná skalní kaskáda připomínající sněhový hrad s rampouchy a malými jezírky. Na chvíli ale můžete i vycestovat z Turecka a podívat se na některý z řeckých ostrovů – Kos nebo Rhodos.

Tipy na hotel v letovisku Güvercinlik

Lujo od 36 401 Kč se všemi poplatky

Hotel Lujo vystavěný ve svahu nad krásnými plážem s naveženým bílým pískem, 15 km od letiště, 20 km Bodrum, 4 km od centra Güvercinlink. Okolí hotelu je velmi klidné, za nákupy a procházkami je nutné vyrazit do centra Bodrumu.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---