Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Egejská riviéra

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Egejská riviéra, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Egejská riviéra

Na jihozápadě Turecka, při pobřeží Egejského moře se nachází Egejská riviéra. Kultura je zde propletena jak tureckými prvky, tak i vlivem blízkého Řecka, se kterým dodnes nemá zcela vyjasněné územní nároky na některé z okolních ostrovů. Blízké řecké ostrovy jsou také jedním z mnoha výletních cílů, které lze podniknout při pobytu na  Egejské riviéře. Například na ostrov Kos, který je vzdálený pouhých 30 km po moři, se pravidelně vyplouvá z Bodrumu.

Kam na Egejskou riviéru

Mezi nejnavštěvovanější střediska Egejské riviéry patří Bodrum, Marmaris, Kusadasi a Fethiye.

Bodrum, je nejvyhledávanějším místem Egejské riviéry. Kulisu přístavního města dotváří hrad, ve kterém se nachází expozice podmořské archeologie. I svým písčitým a oblázkovým plážím s pestrou nabídkou vodních sportů vděčí za velkou oblibu a to nejen u zahraniční klientely. Místní akvapark je příjemným zpestřením nejen pro rodiny s dětmi.

Marmaris, je letovisko, které se nachází mezi stejnojmenným městem Marmaris a městem Iclemer. Své návštěvníky láká především nicneděláním na písčitých plážích, které po setmění vystřídá zábava v barech, nočních klubech a diskotékách.

Kusadasi je malé přístavní městečko s písčitou pláží, které se postupem času mění v plnohodnotné rekreační středisko. Svou polohou je výborným výchozím bodem při výletu za jedním ze sedmi divů světa, který se nachází v nedalekém Efesu.

Fethiye  je letovisko s poklidnou atmosférou, obklopené krásnou přírodou a s oblíbenou pláží Calis. Nedaleko, zhruba 15 km od Fethiye se nachází středisko Ölüdeniz, které díky své pláži s lagunou, která patří k těm vůbec nejhezčím na celém světě, stojí zcela jistě za návštěvu.

Pláže Egejské riviéry

Naleznete zde kilometry dlouhé pláže, ale také malé skryté plážičky v naprostém soukromí, písčité i oblázkové, pláže s veškerým komfortem a nabídkou vodních sportů. Více o plážích  na Pláže v Turecku.

Památky a okolí

Egejská riviéra jako taková je výborným výchozím bodem mnoha výletů nejen za koupáním, ale také za historií. Pamukkale, Efes, hrobky v Tlosu, to je jen malý výčet toho, kam mohou směřovat vaše cesty za poznáním. Vyznavačům přírodních krás nabízí vysoká pohoří, množství zeleně, tyrkysové moře, skalní kaňon Saklikent a nebo želvami Caretta Caretta oblíbenou pláž Iztuzu.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---