Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Istanbul - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Istanbul - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Istanbul

Moderní metropole dvou kontinentů s neuvěřitelnou koncentrací pamětihodností, v historii známá jako Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad je jedním z největších měst Turecka a je považována za velmi významnou obchodní křižovatku a současně za bránu Orientu. Oba kontinenty jsou zde spojeny a zároveň i rozděleny úžinou Bospor, přičemž na památky z dob byzantské i římské říše je bohatá právě evropská část tohoto města. Město samotné je rozděleno na 39 samostatných správních obvodů.

Historie Istanbulu sahá až do antiky, kdy tato malá osada s názvem Byzantion byla až teprve Konstantinem l. Velikým přebudována na slibně rozvíjející se metropoli východořímské říše. V prvopočátku byla pojmenována názvem Nova Roma – Nový Řím, nicméně následně si ji Konstantin l. přejmenoval po sobě na Konsantinopol – Konstantinopolis.  Město se stalo centrem řecké kultury a pravoslavné církve a začaly zde vznikat první křesťanské budovy. Nejznámější a v té době největší stavbou tohoto druhu byla Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti. Další významné pamětihodnosti jsou: Modrá mešita, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Konstantinův sloup, Palác Topkapi, Palác Dolmahabance, Jerebanské cisterny a Bazary. Za návštěvu zcela jistě stojí i i Archeologické muzeum se sbírkou antického umění.

Tipy na hotel v letovisku Istanbul - město

Lalei Gonen

Kvalitní tříhvězdičkový hotel, který se nachází v centrální části Istanbulu. Je vynikající volbou při kombinaci kvality s velmi příznivou cenou. Hotel leží v části Starého města a má ideální polohu, uprostřed oblasti proslavené nákupy Laleli, v jejíž blízkosti se nachází mimojiné slavný Grand bazar, Modrá mešita, a další populární turistická centra. Letiště Ataturk je od hotela vzdáleho přibližne 15 km, Historický polostrov 1,5 km, nádraží 2 km, tramvajová zastávka 100 m, pošta 450 m, banka 100 m, trh 50 m, Grand Bazar 800 m, Egypt Bazar 2 km.

1.

Richmond Istanbul

Centrum města je vzdáleno necelých 500 metrů pěšky od hotelu. Je jediným hotelem v ulici Istikal, která je centrem zábavy, kultury a nákupů v Istanbulu. Tato ulice těsně přiléhá k hlavnímu náměstí Taskim, přímo v historickém centru města. Najdeme zde množství památek, např. Atatürk kulturní centrum, slavnou historickou pasáž Cicek Pasaj s nepřeberným množstvím restaurací, hospůdek a obchodů, museum Osmanské Divan literatury a palác Dolmabahce, největší palác v Turecku. Vše uvedené se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu. Další historické památky jako je Modrá mešita, věž Galata či mešita Hagia Sophia se nachází 10 minut pěšky od hotelu.

2.

Park Hyatt

Tento hotel můžeme doporučit i nejnáročnějším návštěvníkům Istanbulu. Je ze světově rozšířeného řetězce Hyatt, velmi luxusní, se službami na nejvyšší úrovni. Hotel Park Hyatt se nachází v krásné budově v rezidenční a obchodní čtvrti v blízkosti centra města.

3.

Linda

Jeden z nejoblíbenějších hotelů zaujme nejen svou výhodnou polohou, ale také úžasným výhledem na vody Istanbulu. Útulný a čistý interiér podporuje i ta skutečnost, že celková rekonstrukce tohoto velmi slušného tříhvězdičkového hotelu proběhla před třemi roky .

4.

Taksim Gonen

Moderní hotel Taksim Gonen se nachází v části Taksim v srdci Istanbulu centrum pro podnikání, umění a zábavy. Také je v blízkosti historických památek. Hotel se nachází 25 km od mezinárodního letiště.

5.

Mid Town

Moderní šestipatrový hotel v centru města 200m od Taksin, v okolí kavárny, restaurace a bary. Vzdálenost od letiště 35 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---