Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Istanbul - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Istanbul - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Istanbul

Moderní metropole dvou kontinentů s neuvěřitelnou koncentrací pamětihodností, v historii známá jako Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad je jedním z největších měst Turecka a je považována za velmi významnou obchodní křižovatku a současně za bránu Orientu. Oba kontinenty jsou zde spojeny a zároveň i rozděleny úžinou Bospor, přičemž na památky z dob byzantské i římské říše je bohatá právě evropská část tohoto města. Město samotné je rozděleno na 39 samostatných správních obvodů.

Historie Istanbulu sahá až do antiky, kdy tato malá osada s názvem Byzantion byla až teprve Konstantinem l. Velikým přebudována na slibně rozvíjející se metropoli východořímské říše. V prvopočátku byla pojmenována názvem Nova Roma – Nový Řím, nicméně následně si ji Konstantin l. přejmenoval po sobě na Konsantinopol – Konstantinopolis.  Město se stalo centrem řecké kultury a pravoslavné církve a začaly zde vznikat první křesťanské budovy. Nejznámější a v té době největší stavbou tohoto druhu byla Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti. Další významné pamětihodnosti jsou: Modrá mešita, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Konstantinův sloup, Palác Topkapi, Palác Dolmahabance, Jerebanské cisterny a Bazary. Za návštěvu zcela jistě stojí i i Archeologické muzeum se sbírkou antického umění.

Tipy na hotel v letovisku Istanbul - město

Zurich

Hotel Zurich se nachází v centru Istanbulu cca 15 km od letiště. Snadno odtud můžete prozkoumávat turistické a historické atrakce jako Velký trh, Sultanahmet s Modrou mešitou.

1.

Best Western Senator

Hotel Best Western Senator se nachází na uliici Gencturk Caddesi Sirvanizade Sokak No:7/ Metro: Cistern, 4* superior hotel Best Western Senator leží ve starém centru Istanbulu a je dobře dostupný všem památkám a atrakcím.

2.

Park Hyatt

Tento hotel můžeme doporučit i nejnáročnějším návštěvníkům Istanbulu. Je ze světově rozšířeného řetězce Hyatt, velmi luxusní, se službami na nejvyšší úrovni. Hotel Park Hyatt se nachází v krásné budově v rezidenční a obchodní čtvrti v blízkosti centra města.

3.

Richmond Istanbul

Centrum města je vzdáleno necelých 500 metrů pěšky od hotelu. Je jediným hotelem v ulici Istikal, která je centrem zábavy, kultury a nákupů v Istanbulu. Tato ulice těsně přiléhá k hlavnímu náměstí Taskim, přímo v historickém centru města. Najdeme zde množství památek, např. Atatürk kulturní centrum, slavnou historickou pasáž Cicek Pasaj s nepřeberným množstvím restaurací, hospůdek a obchodů, museum Osmanské Divan literatury a palác Dolmabahce, největší palác v Turecku. Vše uvedené se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu. Další historické památky jako je Modrá mešita, věž Galata či mešita Hagia Sophia se nachází 10 minut pěšky od hotelu.

4.

Dark Hill

Všeobecně jeden z nejžádanějších a nejlepších hotelů ve čtvrti Laleli. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který za dobu své existence proslul pod jménem Cara Vám nabízí veškerý komfort, a to nejen díky své nedávné rozsáhlé rekonstrukci. Jeho součástí není pouze relaxační centrum (turecké lázně, jakuzzi, apod.), ale také vnitřní bazén s volným vstupem.

5.

Hamidiye

Hotel Hamidiye se nachází v jednom z historických míst v Istanbulu Sehzadebasi, je velmi blízko obchodních center a pěkných historických a turistických míst např. mešita Sultanahmet, Topkapı Palác, Hagia Sofia. Letiště je od hotelu vzdáleno cca 8 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---