Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Bitez

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Bitez, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Bitez

Bitez je plážový resort, jenž se nachází přibližně 7 km od města Bodrum a který se rychle stává jedním z nejpopulárnějších letovisek při březích Egejského moře, respektive na Egejské riviéře. Obklopeno ničím jiným než horami a mořem, je středisko perfektním místem k relaxaci. Stejnojmenná zátoka je pak oblíbenou destinací jak pro rodiny s dětmi, tak vyznavače vodních sportů. Zatímco rodiče se svými ratolestmi určitě ocení jemnou písčitou pláž pomalu se svažující do mělkého moře, stín slunečníků a poklidnou atmosféru, sportovci mohou využít služeb jednoho z nejlepších klubů pro plachtění a windsurfing. Letovisko Bitez patří do turecké Oblasti Bodrum

Pláž/pláže

Písčito-oblázková pláž v zátoce Bitez je perfektním místem, kde si děti bezstarostně hrají, zatímco jejich rodiče na ně dohlížejí z lehátek pod slunečníky. Pobřeží je lemováno nesčetnými kavárnami a bary, jež jsou připraveny kdykoliv nabídnout příjemné osvěžení. Speciálně plážová oblast Poyraz je naprosto skvělou lokalitou s dostatkem písku ke stavění hradů a mělkým mořem, v němž se mohou děti donekonečna vyřádit.

Turistická vybavenost, turistické aktivity

Dovolená v resortu Bitez znamená pobyt ve velice příjemném prostředí s klidnou atmosférou, sluncem zalitými plážemi a širokou paletou sportovních zařízení, především pak těch určených pro vyznavače vodních aktivit.

Bitez má také celou řadu výborných restaurací. Některé lemují promenádu a ty vůbec nejluxusnější nabízejí překrásný výhled na celou zátoku. Naopak v klidných zahradách pod citrusy zase najdete ty nejromantičtější. Všechny restaurace ale v každém případě podávají nepřeberné množství pokrmů a jídel pro všechny mlsné jazýčky.

Za nákupy je nejlépe zajít do centra oblasti. V okolí hlavní mešity najdete obchůdky s prakticky vším – od klasických suvenýrů po luxusní klenoty. Samozřejmě nezapomeňte smlouvat a nenechte si tak ujít jeden z nejzajímavějších zážitků spojených s nakupováním v Bitez a v Turecku vůbec.

Večerní zábavu poskytují především velké hotelové komplexy. Pro ty, co hledají ještě více noční zábavy, je pak doporučováno navštívit noční bary a kluby v nedalekém Bodrumu nebo Gümbetu.

Výlety

Nedaleko letoviska Bitez najdete hned několik míst, kam lze vyrazit na výlet. Například vodní park Dedeman nabízí spoustu atrakcí – od skluzavek a toboganů až po umělé vodní kanály s divokými proudy. Z jiného soudku je pak starověký Bodrum, který leží jen asi 7 km od letoviska Bitez. Tam naleznete krom mnoha starověkých památek i středověký hrad a námořní museum. Po náročném dni nebo noci mnozí jistě ocení možnost návštěvy tureckých parních lázní. Nedaleko Bodrumu se pak nachází ruiny starověkého Efesu, druhého po slavnějších Pompejích, které může ukázat památky a vzpomínky dokonale zakonzervovaného římského života.

Tipy na hotel v letovisku Bitez

Costa 3S Beach od 12 190 Kč se všemi poplatky

Standardní pokoj s bočním výhledem na moře: klimatizace, telefon, TV se satelitním příjmem, minibar (prázdný), trezor (za poplatek), vlastní sociální zařízení (koupelna, vysoušeč vlasů, WC), balkon nebo terasa

1.

Ambrosia

Oblíbený hotel leží přímo na dlouhé pláži s hrubým pískem v zátoce Bitez. Na elegantní promenádě se můžete procházet podél celého zálivu. Restaurace a bary cca 50 m od hotelu. Centrum města Bodrum cca 7 km a centrum letoviska Bitez 500 m.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---