Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Alanya centrum

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Alanya centrum, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Obecně o městě Alanya

Město Alanya na jižním pobřeží Turecka, tedy na takzvané Turecké riviéře, vyniká v mnoha ohledech. Jednak jde o krásný historický přístav, kudy doslova procházely dějiny, které jsou patrné z mnoha zdejších památek. A ani příroda nebyla k tomuto malebnému místu skoupá. Pobřeží obepíná pohoří Taurus s mnoha údolími a horskými planinami, do moře vtékají průzračné říčky a ve skalách kolem mořských břehů se ukrývají tajuplné jeskyně. Pokud Vás tato oblast zajímá více, můžete se podívat na obecný popis Oblast Alanya

Jednou z hlavních turistických atrakcí, kterou se Alanya může pochlubit, jsou její pláže. Je jich tu dokonce několik, z nichž většina hrdě nosí ocenění Evropské unie za kvalitu v podobě tzv. modré vlajky. Stejně tak je tomu u pláže, která se nazývá Alanya – centrum neboli také Východní pláž, Begonville či Keykubad.

Pláže u letoviska 

Pláž Alanya – centrum se nachází ve východní části letoviska, proto se jí také někdy přezdívá Východní. Měří zhruba 3 kilometry, a tak je dostatečně dlouhá, aby pojala všechny příchozí, ať už rekreanty, milovníky slunění, plavce i neplavce, děti i dospělé. Pokud však hovoříme o délce, je třeba zmínit, že tato pláž vlastně nekončí v samotném letovisku, ale prakticky pokračuje až daleko za město. Táhne se totiž po celé délce jižního tureckého pobřeží až do města Gazipasa, které je vzdáleno asi 40 km.

Alanya – centrum je jednou z pláží, která vyniká takovou čistotou a kvalitou, že jí byla udělena tzv. modrá vlajka EU označující vysoký kvalitativní standard. Její povrch je pokryt pískem, jen v některých částech se mohou objevovat kameny. Oproti druhé hlavní pláži letoviska Alanya, Kleopatřině (často bývá označována jako samostatné letovisko Kleopatra), je Východní pláž alias pláž Alanya – centrum vhodnější i pro méně zkušené plavce a ty nejmenší, protože mořské dno se zde svažuje do hloubky jen velmi zvolna.

Pláž je volně přístupná veřejnosti, jen za slunečníky a lehátka je třeba zaplatit drobný poplatek.

Turistická vybavenost a aktivity

Celé okolí pláže Alanya je pěkně udržované, čisté, s dostatkem zeleně i květů a příjemnou promenádou se spoustou laviček, kde se dá jen tak posedět a odpočinout. V noci je promenáda osvětlena pouličními světly. Při pláži nechybí potřebné občerstvení.

Výlety aneb co zde

 V samotném městě Alanya je možné navštívit celou řadu zajímavých historických památek. Hlavní dominantou je zdejší hrad a tzv. Červená věž. Kolem břehů se pak táhne dlouhé původní opevnění, které chránilo pevninu před loupežnými nájezdníky.

Možnosti v nejbližším okolí

Pokud chcete poznat nejbližší okolí, je ideální vydat se na organizovanou plavbu na člunu či lodi. Ty Vás provezou kolem těch nejzajímavějších míst – podél hradeb, středověké loděnice a tajemných jeskyní. Pěšky pak můžete dojít až na hrad či navštívit některé ze čtyř místních muzeí.

Vzdálenější místa

V širším okolí lze poznávat jednak přírodní krásy – hory, řeky, horské planiny – a jednak spoustu historických skvostů, především rozvaliny starých antických sídel či středověkých staveb.   

Tipy na hotel v letovisku Alanya centrum

Kleopatra Fatih od 11 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Fatih má kapacitu 52 pokojů a leží 100 metrů od Kleopatřiny pláže, která je od hotelu oddělena místní komunikací. Hotel se nachází na okraji města Alanye, což poskytuje klid a zároveň dostupnost všech vymožeností města v pěším dosahu. Svou unikátní polohou je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nejbližší nákupní možnosti jsou v dosahu 100 metrů a Luna park je vzdálen 450 metrů. Mezinárodní letiště v Antalyi leží 120 km od hotelu.

1.

Sealine

Tříhvězdičkový hotel Sealine nacházející se cca 500 m od centra Alanye na pobřeží Turecké riviéry, známé pro své nádherné pláže a délku slunečního svitu. Hotel nabízí tradiční tureckou pohostinnost, zkušený personál, příjemně a komfortně zařízené pokoje.

2.

Sun Flipper Side

Hotel se nachází cca 150 m od známé Kleopatřiny pláže v centru Alanya. Hotel o kapacitě 100 pokojů doporučujeme zejména klientům, kteří vyhledávají ruch města, noční život a nádhernou pláž. Poblíž hotelu se nachází velký aquapark. Vzdálenost od letiště 140 km.

3.

Sealine Bonapart od 10 490 Kč se všemi poplatky

Oblíbený městský hotel Sealine Bonapart se nachází cca 600 m od centra města Alanye. Je vhodný zejména pro klienty, kteří mají rádi noční život a rušnější centrum, ale i pro rodiny s dětmi, neboť v bezprostřední blízkosti hotelu není rušno. Centrum Alanye je známé díky nákupním možnostem, krásné pláži a nočnímu životu, který naleznete v okolí přístaviště. Letiště je vzdáleno cca 120 km. 

4.

Club Mirabell

Club Mirabell hotel se nachází cca 6 km od centra Alanye. Mezinárodní letiště je vzdálené 120 km. Hotel je vhodný pro rodinny s dětmi, v hotelu se nachází skluzavky pro děti a je vzdálén pouze cca 100 metru od pláže. Hotel byl rekonstruován naposledy v roce 2007.

5.

Bonapart Sealine od 10 390 Kč se všemi poplatky

Tento krásný 3* hotel, který v roce 2011 prošel kompletní renovací, se nachází pouhých 800 metrů od centra města Alanya, kde se nachází spousta barů, restaurací s místními specialitami a samozřejmě množství obchodů se suvenýry. Hotel je vzdálený 120 km od letiště v Antalyi a leží 300 metrů od písčité pláže. Hotel ocení jak páry, tak rodiny s dětmi.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---