Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Bogazkent

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Bogazkent, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Turecko - Bogazkent

Menší turistické středisko zvané Bogazkent se nachází v malebné oblasti Turecké riviéry (ještě je i Egejská riviéra), asi 13 km (tj. asi 20 minut cesty autem) od známého luxusního letoviska Belek. Dominantou a hlavním lákadlem zdejšího kraje je bohatá příroda, dlouhé písečné pláže a teplé Středozemní moře. Nechybí však ani kvalitní turistické vybavení, včetně rozmanitých možností ubytování, či mnohé aktivity, zejména golf a vodní sporty. Poklidná atmosféra provoněná citrusy, piniemi a mořem je ideální pro rodiny s dětmi, páry v každém věku a všechny ostatní, kteří touží po odpočinku a soukromí bez davů turistů a přeplněných pláží.

Pláže

Pláže v Bogazkentu jsou lemované tyrkysovým mořem z jedné a pohořím Taurus z druhé strany. Pobřežní pásy dosahují délky 6 kilometrů a jsou pokryté příjemně hebkým pískem, místy oblázky. Vstup do moře je jen mírně svažitý, a tak je vhodný i pro ty, kteří neholdují hloubkám a náročným plaveckým výkonům. Právě díky bezpečnosti jsou místní pláže vhodné pro rodiny s malými dětmi. O své však nepřijdou ani milovníci adrenalinu. K dispozici je celá řádka vodních sportů: windsurfing, jachting, potápění, jízda na vodních lyžích, kiting, parasailing či rybaření.

Klidnější povahy a ti, kdo si chtějí odpočinout po aktivním dni, si dosyta užijí romantické posezení či podvečerní procházky při svitu zapadajícího slunce nad mořskou hladinou. Na pláži lze příležitostně zahlédnout mořské želvy, které využívají pobřeží jako místo ke kladení vajec. V takové chvíli je samozřejmě nutné být maximálně ohleduplní a živočichy nerušit.

Některé hotely v Bogazkentu mají vyhrazeny úseky pláže pouze pro své hosty a obvykle také poskytují vlastní lehátka a slunečníky k dokonalému pohodlí.

Turistická vybavenost letoviska Bogazkent

Bogazkent je stále se rozvíjející resort. Dosud vybudované ubytovací kapacity však již plně dostačují k tomu, aby poskytly veškerý servis všem typům návštěvníků – jak náročným hostům požadujícím luxus, tak těm, jež hledají levnější alternativu. Nabízí se tak na jedné straně velké hotelové komplexy s restauracemi, sportovními zařízeními a bazény, na druhé pak úspornější apartmány.

Ve větších hotelích si můžete dopřát řadu služeb a zábavy, jako např.: zajít ke kadeřníkovi či kosmetičce, zapůjčit si vůz z půjčovny aut, rozměnit peníze ve směnárně, dojít si k lékaři, když je potřeba, cenné věci uložit do bezpečnostní schránky, dětem dopřát spoustu zábavy a legrace v dětském klubu, oddat se masáži nebo vířivce, zahrát si minigolf, stolní či klasický tenis, fotbal, basketbal, šipky, kulečník nebo bowling, najmout si sportovního trenéra, po dlouhém dni dát tělu oddych v tureckých lázních a mnohé další.

Příznivce golfu potěší, že nedaleko od letoviska bylo zbudováno golfové hřiště Gloria Golf Club.

V Bogazkentu můžete zavítat do útulných tradičních restaurací a okusit něco z místní kuchyně. Pakliže máte raději klasiku, k mání jsou podniky servírující známější pochoutky z mezinárodního jídelníčku. Za nákupy vyrazte do centra. Po dobré koupi můžete posedět v baru, kavárně nebo čajovně.

Výlety

Resort Bogazkent má skvělou polohu, pokud jde o výlety do okolí. Celá oblast je velmi pestrá, plná krásné přírody, ale také památek či dalších letovisek a městeček, která stojí za návštěvu. Jestliže Vás tedy tak trochu omrzí pobyt na pláži v Bogazkentu nebo zkrátka jen zatoužíte podívat se někam dál, vydejte se do Beleku (cca 13 km), letoviska s možnostmi zábavy a nakupování, do Antalye (cca 50 km), velmi známého tureckého střediska s krásnými památkami a jedinečnou atmosférou, nebo do antických měst Aspendos, Perge a Side. Mezi jednotlivými místy funguje hromadná doprava, případně lze využít taxi služby.

Tipy na hotel v letovisku Bogazkent

Crystal Paraiso Verde Resort

Hotel Crystal Paraiso Verde Resort se nachází 2 km od centra města Bogazkent, oblast Serik. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 40 km.

1.

Limak Atlantis od 17 490 Kč se všemi poplatky

Hotel Limak Atlantis se nachází 1 km od města Bogazkent, oblast Serik. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 40 km.

2.

Alva Donna Exclusive od 15 490 Kč se všemi poplatky

Luxusní hotel ze sítě Alva Donna leží přímo na široké písečné pláži u letoviska Belek v části Bogazkent. Belek je světově proslulý pro svá vynikající golfová hřiště. Metropole Turecké riviéry Antalya s letištěm je vzdálená asi 40 km, starobylé antické Side 20 km a letovisko Alanyia 80 km. Nejbližší nákupní možnosti v Beleku, cca 7 km od hotelu.

3.

Crystal Family Resort od 13 090 Kč se všemi poplatky

Hotel Crystal Family Resort se nachází 1 km od města Bogazkent, oblast Serik-Bogazkent. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 40 km.

4.

Sherwood Dreams Resort od 15 990 Kč se všemi poplatky

Rodinný hotel Sherwood Dreams Resort se nachází přímo na oblázkovo-písečné pláži se strmým vstupem do moře. Do centra města Belek se dostanete po cca 5 km.

5.

Siam Elegance Hotels & Spa

Hotel Siam Elegance Hotels & Spa se nachází 1 km od města Bogazkent. Mezinárodní letiště v Antalya je vzdáleno 40 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---