Bezpečnost v Turecku

Odhadovaná doba čtení: 1 min.

Bezpečnost a politika v Turecku

Většina turistů, kteří navštívili Turecko, byli velmi mile překvapeni nevšední vlídnou a pohostinnou povahou Turků. Turecko je opravdu přátelská země, je bezpečné asi jako Evropa nebo severní Amerika.

Ale i zde se můžete setkat s nějakou nepříjemnou událostí. Zejména ve velkých městech jako je Istanbul, Ankara nebo Izmir a v místech hojně navštěvovaných turisty byste si měli dávat pozor na kapsáře a hlídat si své věci, nenosit kabelku nebo batoh volně přes rameno, ale přes prsa, abyste nepřišli o svou peněženku nebo jiné cenné věci. Zloděj Vám může rozříznout Váš batoh a v okamžiku přijdete o své peníze, aniž byste si čehokoli všimli.

Platí zde stejné zásady jako ve všech velkých městech světa, hlídejte si své věci, fotoparáty, kamery, šperky, hodinky, zejména pokud se pohybujete na místech, kde je kolem Vás spousta lidí, např. v autobuse, metru, na tržišti, v obchodě apod. Loupežná přepadení jsou vzácná, policie se snaží v nejvíc oblíbených turistických oblastech používat nejnovější metody k prevenci zločinu.

Pokud je to možné, snažte se nechodit nikam sami. S mnohem menší pravděpodobností se stanete obětí zlodějů nebo podvodníků.

Čtěte také: Turecké lázně