Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kleopatra

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kleopatra, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Turecko - Kleopatra

Město Alanya, ležící na jižním pobřeží Turecka (Turecká riviéra), patří k oblíbeným letním destinacím mnoha turistů z celého světa. Nabízí totiž širokou škálu jednak zajímavostí k vidění a jednak aktivit, které lze v místě provozovat. Vedle řady historických památek, jakými jsou například středověký hrad s opevněním, Červená věž, kostely a mešity, středověké hostince nebo rozvaliny antických měst, jsou to také pláže, které lákají zdejší návštěvníky.

Jednou z hlavních pláží letoviska Alanya je právě ta, které se říká Kleopatra či Kleopatřina. Samotná egyptská panovnice se prý totiž právě zde koupala v moři a díky této události získala pláž i své jméno.

Pláž

Pláž Kleopatra (také zvaná Damlatas díky nedaleké stejnojmenné jeskyni Damlatas ) patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším na jižním tureckém pobřeží, zatímco v samotné Alanyi je prý tou úplně nejlepší. Skoro by se dalo říci, že vypadá tak dokonale a čistě, že ji lze přirovnat k luxusnímu hotelovému bazénu. Nachází se v západní části poloostrůvku, na němž město spočívá a kde se rozděluje na dvě části.

Oproti jiným plážím kolem Alanye je Kleopatřina pláž pokryta jemným pískem bez významné přítomnosti kamenů či kamínků. Na druhou stranu je dlužno podotknout, že oplátkou za jemnější písek je více svažitý terén. Pro rodiny s dětmi a méně sebejisté plavce se doporučuje využít spíše Východní pláže či některé z dalších v okolí, u jejichž břehů je delší mělčina. 

Kleopatřina pláž, dlouhá cca 3,5 kilometru, je oblíbena jak u zahraničních turistů, tak místních a je otevřena široké veřejnosti. K dispozici jsou slunečníky a lehátka za poplatek, ale také toalety a sprchy. Pláž je pravidelně udržována a v blízkosti lze také zakoupit lahodné občerstvení.

Turistická vybavenost a aktivity v letovisku Kleopatra

Město Alanya je všestranné letovisko, které má něco pro úplně každého. Sportovní a adrenalinoví nadšenci určitě rádi využijí možnosti vodních radovánek, ale i suchozemských aktivit. Příznivci poznávání, zejména přírody a historie, si také přijdou na své, neboť celá Alanya a její široké okolí je doslova poseta řadou pamětihodností. Milovníkům koupání a slunění nic nebrání ve vychutnávání pravé letní dovolené plnými doušky.

V bezprostřední blízkosti pláže i v celém městě se nachází dostatek hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení, které svou nabídkou uspokojí každého dle chuti či finančních možností.

Výlety

Kleopatřina pláž leží v blízkosti jeskyně Damlatas, která ukrývá krápníky a pyšní se jedinečnou atmosférou, jež má mimo jiné blahodárné účinky na dýchací ústrojí. Další zajímavosti, které lze v Alanyi zhlédnout, jsou doslova na dosah ruky – hrad, opevnění, Červená věž, Atatürkův dům, kostel, mešity a další. V nedalekém okolí pak lze navštívit středověké hostince (Středověký hostinec Kargi nebo Středověký hostinec Sarapsa Caravanserai), které připomínají malé pevnosti, nebo pozůstatky antických měst z doby Říma či Byzance. Neméně lákavé jsou potom výlety do hor. Zdejší pohoří Taurus skýtá mnohá údolí a prameny řek, z nichž některé vtékají do moře právě v Alanyi. U jejich sladkovodních břehů lze odpočívat, udělat si piknik nebo zažít nevšední oběd či večeři v restaurační zahrádce postavené přímo v korytu řeky.

Tipy na hotel v letovisku Kleopatra

Kleopatra Atlas

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 50 m od hotelu Kleopatra Atlas - Centrum města Alanya cca 1 km - Autobusová zastávka cca 50 m - Letiště Antalya cca 130 km

1.

Güngör Suite

Klienty velmi oblíbený hotel Güngör Suite je situován přímo na Kleopatřině pláži. Hotel s rodinnou atmosférou je znám svou vyhlášenou kuchyní, unikátní polohou 1 km od tepajícího srdce města Alanya. V okolí se nachází široká škála obchodů, restaurací a barů. Je skvělým výchozím bodem pro návštěvu známé zříceniny hradu Kale nebo výletu do Damlatašských jeskyní. Tento jednoduchý, čistý hotel je vhodný pro klienty, kteří upřednostní rodinnou atmosféru hotelu před rozlehlými hotelovými resorty.

2.

Kleopatra Golden Beach od 10 390 Kč se všemi poplatky

3* hotel Kleopatra Golden Beach se nachází v oblasti Alanye přímo na známé Kleopatřině pláži. Přibližně 2 km od centra města Alanya, kde naleznete mnoho obchůdků, restaurací a barů. Hotel leží cca 130 km od mezinárodního letiště v Antalyi, cca 132 km od centra města Antalya.

3.

Villa Sun Flower od 11 290 Kč se všemi poplatky

Villa Sun Flower se nachází v centru letoviska Alanya jen 1,5 km od Kleopatřiny pláže. Centrum letoviska je vhodné k večerním procházkám za nákupními možnostmi, můžete si zajít do typických restaurací nebo kaváren. V letovisku Alanya se nachází archeologické muzem a aquapark. Kleopatřina pláž, na kterou hosté hotelu docházejí, je velmi známá a turisticky oblíbená pro písečný vstup do moře. V okolí najdete historické centrum letoviska. Mezinárodní letiště Antalya se nachází cca 130 km od hotelu.

4.

Blue Star

Hotel Blue Star se nachází 1,5 km od centra města Alanya, Kleopatřina pláž. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 118 km.

5.

Ozcan Kleopatra od 9 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Ozcan*** je menší, rodinný hotel, který se nachází cca 1,5 km od centra města, kde se nabízí plno restaurací, barů a obchodů. Slavná Kleopatřina pláž je vzdálená pouze 50 m od hotelu. Hotel má celkem 5 pater a 40 pokojů, které nabízejí výhled na horu nebo na moře. Letiště Antalya je vzdálené od hotelu 120 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 22. 7. 2018 UZASNE MISTO NA DOVOLENOU,MOHU VSEM JEN DOPORUCIT,

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---