Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kusadasi

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kusadasi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Turecko - Kusadasi

Kusadasi (čti Kušadasi) je středně velké přímořské městečko ležící u tureckých břehů Egejského moře. Svým četným návštěvníkům nabízí kouzelné panorama typického pobřežního letoviska s přístavištěm jachet, tyrkysem obarvenou vodní hladinou a řeckým ostrovem Samos na horizontu. Resort leží cca 90 km od známého letoviska Izmir, necelých 30 km od národního parku Dilek a pouhých 20 km od slavné památky Efez, starověkého města světového významu. Kusadasi je tak ideálním startovním bodem k poznávání tohoto exotického kraje (Oblast Izmir). 

Ačkoliv Kusadasi spočívá na pevnině, respektive na jednom z poloostrovů západního pobřeží Turecka, jeho název znamená „Ptačí ostrov”. Toto označení letovisko převzalo od dvou nedalekých ostrůvků; prý proto, že ze strany od moře připomíná poloostrov ptačí hlavu. Na jednom z ostrůvků se nachází menší osmanská pevnost Genoese. Přilehlý park je pak oblíbeným místem zdejších mladých lidí, kteří se tu scházejí k večernímu posezení a zábavě.

Podnebí v Kusadasi je povětšinou příjemné. Nejtepleji je samozřejmě v létě, nicméně vzduch se vyznačuje nižší vlhkostí než jinde v Turecku a obvykle je přítomný i mírný vánek, který osvěží. 

Pláže v Kusadasi

Pláží je v Kusadasi a jeho okolí hned několik. V blízkosti centra najdou milovníci vodních radovánek Palm Beach se vstupem zdarma. Je nejdostupnější a vždy takříkajíc „po ruce”. Tou nejoblíbenější je ale jiná – Ladies Beach, dlouhá asi kilometr, která poskytuje veškeré vybavení, tj. slunečníky, lehátka, převlékací kabinky, WC a občerstvení. Z centra se lze na pláž dostat pěknou 20minutovou procházkou, nebo se rovnou ubytovat v některém z hotelů v bezprostředním okolí pobřeží. Je však třeba mít na paměti, že jde o skutečně velmi oblíbenou pláž, a to i mezi místními, kteří ji o víkendech, obzvláště pak v neděli, zcela zaplní.

Dalšími plážemi jsou: Papaz Beach (pláž nacházející se na Hadím poloostrůvku jen asi 10 minut chůze od centra, je pokrytá kameny, k dispozici jsou lehátka, slunečníky a občerstvení), Long Beach (6 km dlouhá pláž s čistou vodou a možností vodních sportů; leží asi 15 minut jízdy od Kusadasi),  Diamond/Gold Beach (nachází se v nedalekém letovisku Aydin), Silver Sand Beach, Paradise Beach (nabízí slunečníky, lehátka, občerstvení, restaurace a bary), Love Beach, pláž Kustur (čistá, kilometr dlouhá pláž vzdálená asi 3 km od Kusadasi; patří k nejoblíbenějším v oblasti; k dispozici jsou lehátka, slunečníky, sprchy, toalety, občerstvení a hřiště pro plážový volejbal; pláž je ideálním místem k pozorování nádherného západu slunce), 3 pláže v národním parku Dilek (vzdálené asi 30 km od Kusadasi; do místa jezdí autobusy; jedna z pláží je písčitá a nabízí piknikové stoly, sprchy, toalety, lehátka a občerstvení, další dvě pláže jsou oblázkové a poskytují podobné vybavení), pláž Baradan (vzdálena asi 25 km od Kusadasi; na místo je nejlépe se dostat lodí – cesta trvá asi hodinu, nebo autobusem za cca 30 min.; pláž je obklopena skalisky a piniovými kopci), pláž Pamucak (leží cca 10 km od Kusadasi, je pokryta pískem, široká asi 80 m; v nabídce jsou jízdy na koních nebo velbloudech), Zelená pláž (menší pláž, která leží asi 5 min. jízdy od centra Kusadasi a je pokryta pískem). 

Většina pláží má mírně svažitý povrch a nízké vlny, a tak je vhodná i pro malé děti a méně zkušené plavce.

Turistická vybavenost

Hlavním odvětvím letoviska Kusadasi jsou služby turistického ruchu. Ačkoliv šlo původně o rybářskou vesničku, místo brzy objevili turisté, jejichž přítomnost započala éru výstavby a rozšiřování infrastruktury. O důležitosti turismu pro Kusadasi svědčí skutečnost, že v době hlavní sezony narůstá zdejší populace z běžných cca 60 tisíc na neuvěřitelných půl milionu lidí, kdy se resort zaplní nejen turisty, ale také pracovníky restauračních a hotelových zařízení, turistických služeb, dopravy a stavebnictví. Lze proto tušit dostatek ubytovacích zařízení, hotelů, barů, kaváren a pohostinství vůbec, zkrátka všeho ke spokojenosti rekreantů. Je možné využít hostelů, penzionů a levnějších variant ubytování. Luxusního ubytování je méně než jinde.

Po setmění se městečko rozzáří mozaikou barevných neonů a nastává noc plná bujarého veselí. K zábavě vybízí řada barů a klubů. 

Pokud jde o nákupy, suvenýry je možné zakoupit v přilehlých uličkách nedaleko pláže. Tyto uličky doslova žijí čilým smlouváním v obchůdcích s upomínkovým zbožím a dárky. Ostatní sortiment najdete ve spoustě dalších obchodů po celém městě, v nákupních centrech a na trzích. Mezi nakupujícími jsou populární koberce, šperky, keramika, oblečení, zelenina, ovoce a koření.

Aktivity, výlety a okolí andb co v Kusudasi

V samotném městečku Kusadasi se můžete projít po pěkném nábřeží s přístavištěm, prohlédnout si středověký hostinec pro karavany ze 17. století, městské hradby s jednou zbývající bránou, mešity, historické domy z doby Osmanské říše, nebo jen tak brouzdat kouzelnými uličkami s jedinečným charakterem.

V celém okolí rekreačního střediska jsou k mání zajímavá místa, která stojí za podívání, například vesničky Sirince (obec s tradičním rázem tureckého venkova a možností ubytování, ležící cca 10 km od města), dále Davutlar, Güzelcamli, Kirazli (tradiční turecká vesnička vzdálená asi 12 km od Kusadasi), Pamucak nebo Özdere.

Řecký ostrov Samos se nachází jen cca 20 km od Kusadasi, a tak se jeho návštěva přímo nabízí. Cesta pravidelnou trajektovou linkou trvá něco přes hodinku.

Zajímavým zážitkem se může stát výlet k poutnímu místu Mareymana, kde údajně zemřela Panna Marie, matka Ježíše Krista. Legenda říká, že zde vyvěrají léčivé prameny.

Z historických památek si nenechte ujít starověká města Efez, Didim, Milet a Selcuk či kostel v Kadikalesi (asi 10 km od Kusadasi, pocházející z doby benátské a byzantské), z přírodních skvostů pak národní park Dilek (asi 28 km od Kusadasi; krajina s dominantou v podobě 1000 m vysoké hory Samsun a zachovanou přírodou, plná divokých zvířat; možnost koupání v moři), jeskyně v Güzelcamli a „ledová” terasovitá jezírka Pamukkale.

Děti i jejich rodiče jistě ocení, že v okolí Kusadasi bylo zbudováno několik akvaparků s bazény, kluzavkami a bláznivými atrakcemi. 

Tipy na hotel v letovisku Kusadasi

Palmin Sunset Plaza

Hotel Palmin Sunset Plaza se nachází v oblasti Kusadasi, 5 km od centra. 100 m od hotelu je zastávka autobusu.

1.

Grand Blue Sky od 17 890 Kč se všemi poplatky

Příjemný hotel se nachází u písečné pláže ohodnocené modrou vlajkou a necelé 2 km od centra Kusadasi, kam se lze pohodlně dostat dolmuší.

2.

Batihan od 17 290 Kč se všemi poplatky

Hotel Batihan leží přímo u široké písečné pláže 6 km od letoviska Kusadasi a 150 km od letiště v Bodrumu.

3.

Ephesia Beach Holiday Village od 17 990 Kč se všemi poplatky

Prázdninový komplex leží v rozlehlé zahradě a je vystaven v moderním stylu. Příjemnou dovolenou v klidném prostředí s možností různých aktivit; ale i zábavy v nedalekém centru Kusadasi zde jistě stráví veškerá klientela. Centrum Kusadasi je lehce dostupné místními autobusy; tzv. dolmuši nebo taxi. Vzdálenost od letiště: 112 km - vzdálenost od centra: 7 km (Kusadasi) - vzdálenost od nákupních možností: 200 m.

4.

Ephesia od 15 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Ephesia leží v zahradě přímo u písečné pláže v letovisku Aydin, 7 km od Kusadasi a 150 km od letiště. V blízkosti hotelu jsou obchody a restaurace.

5.

Aqua Fantasy Hotel od 21 590 Kč se všemi poplatky

Turecko - Egejská riviéra - Kusadasi/Selcuk. Rozlehlý moderní komplex Aqua Fantasy Hotel skládající se z hlavní budovy a klubové části se nachází u soukromé písčité pláže oceněné modrou vlajkou. Jeho součástí je největší aquapark v Turecku; do nějž je vstup pro hotelové hosty zdarma. Hotel doporučujeme klientům vyhledávajícím aktivní dovolenou a rodinám s dětmi.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 16. 2. 2018 Super destinace

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---