Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Oblast Thrákie

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Oblast Thrákie, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Region Thrákie 

Thrákie je historické území nacházející se na Balkánském poloostrově. Dnes se tato oblast rozkládá na území Bulharska, Řecka a také Turecka. V Turecku se toto území nazývá též Rumelie a jedná se o jedinou část Turecka, která se nachází na území Evropy.  Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku Turecka je poměrně nížinatý. Značná část turistů však  Thrákii nevěnuje mnoho pozornosti a bez zastávky pokračuje monotónní dálnicí k Istanbulu.

Thrákie by se dala nazvat branou do Orientu. Úlohu pomyslného klíče od dveří turecké Thrákie plní město Edirne. Po příjezdu z Bulharska vás Edičně přivítá jako první městečko. Dříve se nazývalo Hadrianopolis podle císaře Hadriána, který město nechal přestavět. Nejkrásnější památky pocházejí z doby nadvlády Otomanů. Tehdy Edičně soupeřilo svoji krásou i s Bagdádem Tisíce a jedné noci. V tu dobu Edičně zdobilo 300 mešit a sto fontán. Ještě v 18. století bylo jedním ze sedmi největších evropských měst.

Další město Thrákie, Sarköy, se může pochlubit třináctikilometrovou pláží z jemného písku, která zároveň patří mezi nejdelší pláže celého Turecka. Po svém vyčištění byla ohodnocena Modrou vlajkou. Na rozdíl od rovin centrální Thrákie tady pobřeží lemuje hřeben hor, kde se výtečně daří olivám a hlavně vínu.

Někteří turisté se rozhodnou navštívit nové letovisko Kumbag, kde přibývají stále nové penziony a apartmánové domy.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---