Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Mahmutlar

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Mahmutlar, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Mahmutlar

Mahmutlar, malé městečko ležící asi 10 kilometrů východně od známého letoviska Alanya, patří k těm menším a klidnějším resortům v oblasti jižního pobřeží Turecka (Turecká riviéra). Ač tu najdete širokou nabídku ubytování od levnějších penzionů po luxusní komplexy, zachovává si místo svůj relaxační a poklidný charakter. Většina rekreantů sem přijíždí především za sluncem a odpočinkem na pláži spojeným s koupáním ve Středozemním moři, a to zejména během hlavní letní sezony, tj. od brzkého jara do podzimu. To město čítá až na 60 tisíc lidí. V zimě se jejich počty snižují až na zhruba třetinu. Přesto si resort nemůže na chladné období roku stěžovat. Nedaleko lze totiž naskočit na lyže a sjíždět kopce pohoří Taurus.

Pláž

Pláž v Mahmutlaru má tu výhodu, že nebývá tak přeplněná jako některé jiné pláže v oblasti. Proto tu najdete vždy dostatek prostoru a určitě naleznete své místečko, kde můžete rozložit deku či lehátko a skrýt se před horkými paprsky pod slunečníkem. Během celého dne i večera se pak lze občerstvit v některém z plážových barů a stánků.

Turistická vybavenost, aktivity

Ve městě jsou dostupné veškeré standardní služby, jako je banka, obchody, restaurace, pošta a samozřejmě řada ubytovacích kapacit od levnějších, dokonce včetně možnosti kempování, až po ty komfortnější, jež zajišťují dokonalý luxus. Většina hotelů ale leží v blízkosti pláže, a tak nebudete nikdy příliš daleko od vodních radovánek. V posledních letech navíc proběhla poměrně rozsáhlá rekonstrukce na mnoha místech obce, a tak si návštěvníci mohou užívat procházek po dlážděných chodnících lemovaných palmami, zdobených květinami a fontánami. Nechybí ani parky a hřiště pro děti. A právě pro ty nejmenší je připraveno množství dalších atrakcí, jako dětské kluby s programem nebo aquaparky v blízkém okolí. Dospělé, především ty mladší věkové kategorie, zase lákají noční podniky a diskotéky. Ta s názvem Klas, která funguje až do brzkých ranních hodin, patří k vyhlášeným. Klidnější návštěvníci si naopak raději vychutnají večerní grilování na pláži a úchvatný pohled na moře a romantické západy slunce.

Výlety

Mahmutlar je ideálním výchozím bodem v případě, že se rozhodnete pojmout svou dovolenou jako poznávací či zkrátka ji trávit aktivněji a vyrazit na nějaký ten výlet. V místě fungují cestovní agentury, které Vám jistě rády doporučí ty nejoblíbenější trasy. Pokud máte rádi divokou přírodu, budete doslova nadšeni množstvím a charakterem zdejších národních parků. Najdete v nich kaňony s divokými řekami, kde se dá i raftovat nebo vydat se na lov zvěře či rybolov, vodopády s okouzlující okolní scenérií nebo tajemné jeskyně plné krápníků a dalších vzácných geologických úkazů. Jestliže preferujete horské prostředí, nenechte si ujít pohoří Taurus, jehož vrcholy ční nad dva tisíce metrů. V létě nabízejí kopce možnost lyžování, v létě horskou turistiku. Na opačné straně, kde se rozlévá Středozemní moře, můžete ze člunu pozorovat delfíny nebo objet celé pobřeží. K mání jsou ale i delší výlety, například za mnohými historickými památkami a dalšími zajímavými místy Turecka, třeba Pamukkale či Kappadokia.

Tipy na hotel v letovisku Mahmutlar

Best Holiday Hotel

Tento menší jednoduchý 3* hotel se nachází v Mahmutlaru 250 metrů od pláže, 13 km od centra Alanye, 130 km od mezinárodního letiště v Antalyi.

1.

Doris Aytur

Hotel Doris Aytur se nachází 12 km od centra města Alanya, oblast Mahmutlar. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 145 km.

2.

Drita

Hotel Drita se nachází 16 km od centra města Alanya, oblast Mahmutlar. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 140 km.

3.

Galaxy Beach

Hotel Galaxy Beach se nachází 14km od centra města Alanya, oblast Mahmutlar. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 135km.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---