Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kestel

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kestel, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Kestel

Kestel je velmi klidné místo, které se nachází asi 15 minut (cca 5 km) jízdy pravidelnou autobusovou linkou od známého turistického střediska Alanya na jižním pobřeží Turecka, přesněji mezi městem Alanya a vesnicí Mahmutlar. Celá oblast v okolí Kestelu vyniká krásnou a čistou přírodou, včetně nádherných pláží. Přesto je tu však dobře vyvinuta infrastruktura, která funguje v symbióze s životním prostředím – silniční síť, nedaleké letiště v Gazipase a blízkost větších měst, kde se soustředí více možností k nákupům i zábavě.

Kestel patří ke klidnějším venkovským místům v regionu (Oblast Alanya, Turecká riviéra), a tak je ideální pro ty návštěvníky, kteří vyhledávají relaxaci a odpočinek, ale současně chtějí mít na dosah příležitosti k živějšímu vyžití, nakupování či jinému povyražení.

Pláž

Pláž v Kestelu se nachází jen několik desítek metrů od zdejších hotelů při pobřeží. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, drobné vodní sporty a občerstvení. Některé části pláže jsou soukromé a přináleží konkrétním hotelům.

Kestel - turistická vybavenost a aktivity

V místě funguje dostatečné množství ubytovacích kapacit. Hotely o čtyřech až pěti hvězdičkách, které jsou vzdáleny nedaleko od pláže, disponují veškerým komfortem, jako jsou bazény, sauna, fitness centra, sportovní zařízení (tenis, volejbal, stolní tenis, kulečník). Některá zařízení vycházejí velmi vstříc rodičům s těmi nejmenšími a nabízejí hlídání dětí za poplatek, kluby a hry nebo dětská brouzdaliště a bazény. Všem bez výjimky pak slouží kadeřnictví, lékař, půjčovna aut, konferenční místnosti k pronájmu nebo čistírna.

Výlety a okolí letoviska Kestel

Kestel leží v blízkosti přírodních zajímavostí – pohoří Taurus, údolí a řeka Dim, horské pláně a mnohé další. V oblasti můžete zažít pravou atmosféru tureckého venkova, a to v tradičním prostředí obepnutém horami, kde se rozkládají zelená údolí a pramení průzračné řeky.

Rozhodně si nenechte ujít návštěvu města a přístavu Alanya, který je od Kestelu vzdálen jen několik kilometrů. Čeká na Vás řada historických památek – středověký hrad, několikapatrová Červená věž při pobřeží, rozsáhlé hradby, muzea a také obchůdky, kde lze zakoupit upomínkové předměty a další zboží. V širším okolí pak lze zhlédnout rozvaliny antických měst z doby římské a byzantské, případně hostince, jež pochází z doby středověku a připomínají malé pevnosti.

Tipy na hotel v letovisku Kestel

Sunset Beach

Hotel Sunset Beach se nachází 5 km od centra města Alanya, oblast Kestel. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 130 km.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---