Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Konyaalti

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Konyaalti, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Konyaalti

Konyaalti, jehož název byl odvozen z faktu, že celá provincie Antálie, pod kterou tato oblast patří, byla v osmanském období ve zprávě státu Konya se nachází západním směrem, přímo pod starým městem Antalya a spadá tak do regionu Turecké riviéry.

Pláž

V Konyaalti naleznete velké množství písčitých i oblázkových pláží s čistou, nicméně poněkud osvěžující vodou. Jelikož se zde do moře vlévá podzemní říčka, voda se v těchto místech ochlazuje. Fakt, že je zde chladnější koupání se uprostřed horkých letních dnů, kdy rtuť teploměru šplhá do závratných výšek stává spíše ceněnou předností. Hlavní a bezmála 6 kilometrů dlouhá písečná pláž skýtá dostatek místa nejen k odpočinku, ke koupání, nebo k procházkám podél pobřeží, ale je zde k dispozici i nepřeberné množství sportovního vyžití. Samozřejmostí jsou lehátka se slunečníky, sprchy a občerstvení v podobě plážových barů.

Konyaalti  – turistická vybavenost, aktivity

Poloha střediska přímo pod starým městem Antalya, které je jako stvořené k příjemným procházkám v malebných uličkách, nebo v přístavu je nespornou výhodou a přidává Konyaalti na jeho oblíbenosti. V samotném letovisku se nachází park, restaurace i menší obchůdky. Příjemným zpestření může být návštěva nedalekého aqvaparku, který se nachází u východní pláže Lara, asi 10 kilometrů od města Antalya. Tento výlet lze bez potíží absolvovat místním autobusem, nebo dolmušemi.

Tipy na hotel v letovisku Konyaalti

Rixos Downtown

Hotel Rixos Downtown se nachází 1 km od centra města Antalya na známé pláži Konyaalti. Je situován v exotické zahradě a nabízí pohled na Středozemní moře a pohoří Taurus. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 18 km.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---