Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ortakent

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ortakent, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Turecko - Ortakent

Místo zvané Ortakent je jakýmsi pomyslným středem dlouhého členitého pobřeží, které se táhne podél jižních břehů Bodrumského poloostrova (jižní část Egejské riviéry). A samo jméno městečka je toho důkazem – znamená totiž „Prostřední město”. Od samotného Bodrumu je vzdáleno jen cca 7 kilometrů a představuje ideální výchozí bod, pokud chcete vidět co nejvíce ze zdejšího kraje a současně si užívat odpočinku a poklidné atmosféry. Mezi jednotlivými letovisky a městy funguje hromadná doprava a taxislužba, takže není problém se kamkoliv dostat v kteroukoliv denní dobu. To samé platí i o okolních střediscích, kterými jsou Gümbet, Bitez a Turgutreis.

Pláž

Pláž v Ortakentu potěší nejvíce ty, kteří mají rádi písek, o něco méně však už ty, kdo čekají mělčinu a málo svažitý terén. Dno je tu totiž poměrně strmé a přechází rychle do hloubky. Přesto je pláž navštěvována i rodinami s dětmi. Na své ratolesti je ale v každém případě třeba dávat dobrý pozor, neboť opatrnosti není nikdy nazbyt. Obecně je pláž doporučována spíše zkušenějším plavcům. 

Písečné pobřeží v Ortakentu je poměrně rozlehlé, široké a dlouhé. Rekreantům jsou k dispozici lehátka a slunečníky, které ochrání před přímým sluncem. V blízkosti pláže poslouží k potřebnému občerstvení bary a kavárny, které nejsou na rozdíl od jiných, turisticky populárnějších resortů tak drahé. Odvážnější jedinci rádi vyzkouší některé z plážových a vodních sportů, jako jsou windsurfing nebo různé druhy plavby a řádění na moři, které umožňuje chladivý vítr, jenž krom pohonu plavidel poskytuje úlevu při velkých letních vedrech.

Dalšími plážemi jsou Yahsi a Bagla. Na druhé jmenované, které se též říká Velbloudí pláž, můžete přijít k nevšednímu zážitku při jízdě na velbloudech po písečném povrchu.

Ortakent - turistická vybavenost, aktivity

V Ortakentu naleznete především hotely nižších tříd, tedy spíše tříhvězdičkové, ale najde se i vyšší standard v podobě hvězdiček čtyř. Většina hotelů přesto nabízí řadu služeb a bývá vybavena vlastními bazény. Kdo však raději zakusí něco dobrodružnějšího, může přebývat ve zdejším kempu.

Pokud budete cokoliv při svém pobytu potřebovat, městečko Vám vyjde vstříc. Mají tu supermarkety, také soukromá pekařství a řeznictví, pochopitelně kadeřnictví a dokonce krejčovskou dílnu. Nechybí ani drogerie, několik restaurací a barů nebo pravidelné trhy.

Příznivci zeleného sportu mohou využít menšího golfového hřiště v pěkném prostředí kousek od letoviska s možností příjemného občerstvení přímo v místě. Kdo naopak preferuje poněkud bláznivější vyžití, nechť zavítá do nedalekého aquaparku, dokonce největšího v celé oblasti. Atrakce a tobogany milují hlavně děti, a i dospělí zde najdou odpočinek a relaxaci.

Dalšími aktivitami jsou jízda na koni či v motokárách, kino nebo trampolíny.

Výlety

Přímo v samotném Ortakentu vyzývá návštěvníky k procházce krásné úrodné údolí, známé pěstováním exotických plodin, jakými jsou třeba olivy, fíky nebo citrusy. Na vlastní oči tak můžete spatřit produkci mandarinek a dalších plodů, které u nás nerostou.

Když se rozhodnete vyrazit dále od Ortakentu, vydejte se do nedalekého Bodrumu na návštěvu hradu, muzea s exponáty z potopených vraků lodí, zbytky mauzolea nebo antické divadlo. Při dovolené na jihu Turecka lze také zajet zcela mimo turecké území, a to na řecké ostrovy, které jsou vzdáleny co by kamenem dohodil. Navštívit tak můžete třebas ostrov Kos nebo ostrov Rhodos.

Tipy na hotel v letovisku Ortakent

Summer Sun Beach Hotel

Jednoduchý hotel v podobě třípatrové budovy se nachází v oblasti Ortakentu; s mnoha bary; obchody a restauracemi. Soukromá pláž se nachází jen pár kroků od hotelu a pohodlně k ní dojdete cestou pro pěší. Hlavní restaurace se nachází přímo na pláži. Příjemná alternativa pro nenáročné cestovatele; kteří chtějí strávit dovolenou u moře a v dosahu centra.

1.

Moonstar

Hotel s živou atmoférou se nachází v centru prázdninového letoviska Ortakent. Nákupní možnosti, restaurace a bary se nacházejí v centru města Bodrum, které je cca 12 km od hotelu. Vzdálenost letiště od hotelu je cca 45 km.

2.

Sardunya & Petunya

Příjemný hotelový komplex Sardunya & Petunya se nachází v atraktivní poloze přímo u písečno-oblázkové pláže Yahsi Yalisi asi 3 km od centra menšího střediska OrtakentBodrum s možností zábavy a nákupů je vzdálen přibližně 12 km (spojení místní dopravou – dolmušem), letiště cca 45 km.

3.

STS

Hotel STS se nachází v letovisku Ortakent - Yahşi, přímo u písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, od které je oddělen pobřežní promenádou. V okolí hotelu se nachází množství restaurací, barů, taveren a obchůdků. Do města Bodrum je to cca 12 km (zastávka místního autobusu se nachází v blízkosti hotelu) a na letiště cca 50 km.

4.

Petunya Beach

Hotel Petunya Beach se skládá z hlavní budovy a několika vedlejších budov, nachází se přímo u písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Do centra města Bodrum je to cca 11 km (spojení zajišťují místní minibusy) a na letiště cca 47 km. Nejbližší obchůdky, restaurace a bary jsou cca 2 km.

5.

Magic Life Bodrum

Resort; sestávající se z hlavní; několika menších budov a spadající do luxusní hotelové sítě Magic Life; leží v krásné zátoce uprostřed zeleně a svým vybavením a službami nabízí strávení nezapomenutelné a bezstarostné dovolené. Komplex je vystavěn v osmanském stylu a leží u krásné zlatavé lehce se svažující pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---