Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Lake & River Side Hotel & Spa od 15 519 Kč se všemi poplatky

Krásný stylový hotel Lake & River Side se nachází mezi jezerem Titreyen a řekou Manavgat, 7 km od centra Side, 65 km od letiště v Antalyi. Pláž je vzdálena 750 m. Hotel zajišťuje pravidelnou dopravu na pláž (v závislosti na počasí). Hotel Lake & River Side se rozkládá u řeky Manavgat; která je při dolním toku splavná. Vydejte se na projížďku výletní loďkou (za poplatek; v závislosti na počasí).  Do nedalekého centra Side (7 km) se dostanete místními minibusy; tvz. dolmuši nebo taxi.

1.

Side Royal Style od 25 490 Kč se všemi poplatky

Zcela nový hotel Side Royal Style, který má za sebou úspěšnou první sezónu jako Luxury a do druhé vstupuje s výstižnějším přívlastkem Style. Špičkové služby, gastronomické zážitky, elegantní prostory, nápadité animační programy, důraz na detaily a komfort hostů jsou společným jmenovatelem pro sesterský Side Royal Palace, s nímž sdílí část areálu a některé prostory. Krásná písčitá pláž je lemována promenádou. Od historické části Side hotel dělí 7 km, letiště v Antalyi je vzdáleno 60 km. Navzdory své krátké existenci jsou oba hotely velmi populární a proto s rezervací ubytování dlouho neváhejte!

2.

Sunberk od 11 549 Kč se všemi poplatky

1 km od centra Side, 65 km od letiště v Antalyi

3.

Nerton od 20 790 Kč se všemi poplatky

Elegantní hotel Nerton leží přímo na písečné pláži cca 800 m od centra Side, kde se nachází spousta obchodů a ruiny antického města. Vzdálenost od letiště cca 65 km. 

4.

Sayanora od 11 490 Kč se všemi poplatky

Velmi oblíbený rodinný hotel se nachází blízko krásné písečné pláže a nedaleko centra malebného letoviska Side. Pokoje se nachází ve dvou hlavních hotelových budovách a také v několika bungalovech (část Sayanora Park). Všechny jsou příjemně a vkusně zařízeny, s klimatizací a s vlastním sociálním zařízením. V areálu najdete sladkovodní bazén s dětským brouzdalištěm a zahradní restaurací. Na nedalekou pláž projdete sousední zahradou. Písečná pláž s pozvolným vstupem je vhodná pro děti. V nedalekém Side je příjemná promenáda s mnoha obchody a pěkný přístav, kde můžete po dni stráveném na pláži odpočívat v příjemné a živé atmosféře tureckého městečka. Hotel je vhodný pro všechny klienty a nabízí dobrý poměr mezi kvalitou a cenou.

5.

Side Breeze od 17 371 Kč se všemi poplatky

Turecká riviéra - Side. Název hotelu Side Breeze je odvozen od známého osvěžujícího středomořského vánku. Nově rekonstruovaný hotel nabízí svým hostům klidné a přívětivé prostředí, služby na dobré úrovni a pohostinnost, tolik typickou pro tuto destinaci. Hotel Side Breeze se nachází asi 250 m od nádherné široké písečné pláže a v blízkosti obchůdků i historických památek.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 8. 8. 2019 Krásné město s historickým duchem, nádherná Marina, krásné noční procházky, skleněná podlaha v centru přes kterou jde vidět původní složení kanalizace, historických památek. Spousta historie k vidění.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---