Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Diamond Beach od 12 090 Kč se všemi poplatky

Hotel Diamond Beach se nachází 50 km od letiště v Antalyi a 10 km od města Side.

1.

Acanthus and Cennet Barut Collection od 29 022 Kč se všemi poplatky

Hotel Acanthus and Cennet Barut Collection se nachází přímo u pěší promenády, který ho odděluje od písčité pláže. Do centra Side cca 1 km po promenádě.

2.

Seher Sun Palace Resort & Spa od 11 790 Kč se všemi poplatky

Hotel Seher Sun Palace Resort & Spa se nachází cca 6 km od centra Side a cca 10 km od Manavgatu. Vzdálenost od letiště v Antalyi cca 55 km.

3.

Holiday City od 10 090 Kč se všemi poplatky

Hotel Holiday City se nachází v oblasti Side, pouze 3 km od samotného centra Side  a cca 600 m od nejbližší písečné pláže. Letiště se nachází 65 km od hotelu. Hotel nabízí svým klientům moderní a komfortní budovu s krásným výhledem do krajiny.

4.

Kamelya Fulya od 14 990 Kč se všemi poplatky

Moderní hotel přímo na pláži Colakli v Manavgat, který je součástí hotelového komplexu Kamelya World společně s hotely Selin a Kamelya Holiday Village. Hotel prošel kompletní renovací v roce 2008. Součástí komplexu je i aquapark. Hotel Fulya je vhodný pro všechny věkové kategorie a nabízí skvělé možnosti pro relaxační i aktivní dovolenou. Hotelový komplex se nachází 55 km od mezinárodního letiště v Antalyi a 8 km od turistického a historického centra města Side. Komplex Kamelya World se rozprostírá na celkové ploše 240.000 m2.

5.

Merve Sun od 11 890 Kč se všemi poplatky

Merve Sun Hotel se nachází v oblasti Side, cca 4 km od starého města Side. Cca 7 km je vzdálen Manavgat a letiště Antalya je daleko 65 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 8. 8. 2019 Krásné město s historickým duchem, nádherná Marina, krásné noční procházky, skleněná podlaha v centru přes kterou jde vidět původní složení kanalizace, historických památek. Spousta historie k vidění.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---