Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Side

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Side, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Side

Side je letovisko vzdálené asi 75 km východně od Antalye (leží zhuba uprostřed mezi dvěma velmi známými letovisky Antalya a Alanya), jednoho z největších tureckých měst. Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově, který je lemován magickými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Moderní architektura turistického střediska se všemi vymoženostmi, které uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka, ostře kontrastuje s rozvalinami starověkého centra Side. Jinými slovy – dovolená v Side, to je slunce, moře, písek, perfektní servis, a to vše na kulisách antických ruin. To jsou jen některé z důvodů, proč toto místo na Turecké riviéře každoročně láká návštěvníky z celého světa, především pak rodiny s dětmi, i když zdaleka nejen je.

Pláže

Side má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova, a dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Resort a jeho pobřeží kromě křišťálově čisté vody také nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům, které potěší všechny aktivní jedince. Bary a restaurace, jež se nacházejí v blízkosti, pak poskytnou osvěžení těm, kteří hledají spíše odpočinek pod slunečníkem.

Turistická vybavenost, turistické aktivity v Side

Jak již bylo řečeno, Side je populárním letoviskem jednak u rodin s malými ratolestmi, ale stejně tak i mezi vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené. Posledně jmenované jistě potěší stopy starověké římské přítomnosti, kouzelné prostředí starého městského centra, úzké uličky a romantická zákoutí podél vždy rušného přístavu. Zkrátka Side má něco pro každého.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou jsou bezesporu též nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Přes noc se prakticky celý střed města mění v rušné obchodní mraveniště s nepřebernou nabídkou, kde je slyšet smlouvání na každém kroku a nakupování se stává turistickou atrakcí.

Z restaurací, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty. Oblíbené jsou i pokrmy z rýže. V letovisku Side samozřejmě najdeme také řadů nočních barů a diskotéky, kde se tančí až do rána. To vše patří ke kvalitní turistické vybavenosti letoviska Side.

Výlety okolo Side

Návštěvu si v letovisku Side zaslouží především starověké ruiny. Některé ze zdejších antických památek se řadí k těm nejpozoruhodnějším v celé Malé Asii. Patří mezi ně hlavně římské lázně a divadlo Aspendos, jehož hlediště pojme až na 15 tisíc lidí. Dále si nenechte ujít starověké svatyně a impozantní akvadukt. Více info viz. Oblast Side.

Tipy na hotel v letovisku Side

Nerton od 20 790 Kč se všemi poplatky

Elegantní hotel Nerton leží přímo na písečné pláži cca 800 m od centra Side, kde se nachází spousta obchodů a ruiny antického města. Vzdálenost od letiště cca 65 km. 

1.

Crystal Sunset Luxury Resort & Spa od 14 690 Kč se všemi poplatky

Moderní Crystal Sunset Luxury Resort & Spa Je rájem pro všechny věkové kategorie, ale přímo ideální je pro rodiny s dětmi. Rozkládá se na ploše 25.000 m2 a najdete zde opravdu vše, co si jen přejete - skvělé ubytování, aquapark, nádhernou zahradu, milý personál, Spa a wellness a mnoho jiného. Hotel se nachází v oblíbeném středisku Side, v části Kumköy, jehož centrum je vzdáleno 5 km a pohodlně se tam dostanete taxíkem nebo dolmuši. Od mezinárodního letiště Antalya je vzdálen asi 70 km.

2.

Side Premium od 13 290 Kč se všemi poplatky

Hotel Side Premium se nachází v oblasti Side, 45 km od letiště v Antalyi. Vzdálenost hotelu od písečné pláže je cca 250 m. Nákupní možnosti cca 500 metrů, centrum Kumköye 1 km a centrum Side 8 km.

3.

Leda Beach od 9 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Leda Beach se nachází u moře, ve velmi klidné části Side, jen pár minut chůze od nákupního centra. Hotel je obklopen starověkými zříceninami. Letiště Antalya (65 km), Side (100 m), Manavgat (8 km), Antalya ( 75 km).

4.

Corolla od 21 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Corolla se nachází v oblasti Kumkoy - Side, 4 km od centra letoviska Side s kterým je pravidelně spojen minibusy, 7 km od Manavgatu a 70 km od letiště. Nákupní možnosti v Kumkoy cca 1 km od hotelu. Písečná pláž je cca 300 m od hotelu.

5.

Venus od 14 699 Kč se všemi poplatky

Hotel Venus se nachází v letovisku Side v části Sorgun, 7 km od centra, cca 300 m od písečné pláže a 65 km od letiště v Antalyi.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 8. 8. 2019 Krásné město s historickým duchem, nádherná Marina, krásné noční procházky, skleněná podlaha v centru přes kterou jde vidět původní složení kanalizace, historických památek. Spousta historie k vidění.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---