Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Obagöl

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Obagöl, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Obagöl

Oblast zvaná Obagöl je součástí známého dovolenkového letoviska Alanya a je vzdálena od jeho centra jen asi 3,5 kilometru. Podobně jako celé město leží čtvrť v blízkosti modrého pobřeží Středozemního moře na Turecké riviéře, omývána teplou vodou z jedné strany a obklopena pohořím Taurus ze strany druhé. Nechybí dostatek zeleně a celkově příjemné prostředí ke strávení poklidné dovolené, vhodné zejména pro rodiny, i početnější, a to s dětmi nebo bez nich. Letovisko Obagöl naáleží do oblasti Alanya.

Pláž

Pláž v Obagöl je dlouhá asi 150 metrů a má písečný povrch, který se pozvolna svažuje do moře, a tak je zdejší pobřeží vhodné i pro méně zkušené plavce a malé děti. Na pláži jsou k ideálnímu odpočinku připraveny slunečníky a další servis. Není však nutné se soustředit pouze na jednu lokalitu, neboť jen nedaleko můžete navštívit další pláže, které přináleží k letovisku Alanya.

Turistická vybavenost, aktivity

V Obagölu funguje řada kvalitních hotelů, které poskytují celou škálu služeb – bazény jak pro dospělé, tak pro ty nejmenší, včetně brouzdališť a skluzavek, dále restaurace a bary, obchody, služby kadeřníka, fitness centra, sauny, turecké lázně, kulečník, tenis, stolní tenis, plážový volejbal a další sportovní zázemí. Standardem jsou klimatizované pokoje s televizí, vlastním sociálním zařízením a minibarem, často také s balkonem. Některá zařízení nabízejí apartmány s vlastní vybavenou kuchyňkou a možností vaření, což využijí především rodiny. Stále populárnější je však forma stravování tzv. all inclusive, kdy se hosté nemusejí o nic starat a pohodlně si užívají lahodných pokrmů a nápojů po celý den.

Výlety okolo Obagöl

Jedním z populárních výletů je procházka či vyjížďka do centra Alanye vzdáleného asi 3,5 km.  Kdo se rozhodne nejít po svých, může využít pravidelných autobusových linek, které zaváží turisty přímo do města. Tam se dá dobře nakoupit v marketech, obchůdcích nebo na tržišti a také výborně najíst v některé z restaurací. Vedle nákupů a ochutnávání místních dobrot se nabízí pěší túry do blízkých hor, rybaření, cyklistika, horolezectví, surfování, potápění, golf či jízda na koni. Z druhé strany je pak kousek letovisko Kestel.

Výhodou Obagölu je, že se rozkládá v oblasti takzvané Turecké riviéry, která patří k nejoblíbenějším tureckým destinacím. Celé jižní pobřeží navíc skýtá obrovskou škálu nejrůznějších zajímavosti, ať už přírodních nebo historických. Téměř na každých několika kilometrech naleznete pozůstatky dávných civilizací či nějaký přírodní úkaz. Milovníky historie potěší starověké památky, především antická města, z nichž některá jsou velmi pěkně dochována, ale také středověké pevnosti či hostince pro poutníky a obchodníky. Z přírodních krás jmenujme vodopády, kaňony, národní parky plné rostlin a zvířat či mohutné hory a zelená údolí.

Tipy na hotel v letovisku Obagöl

Atlas

Hotel Atlas se nachází 2 km od centra města Alanya, oblast Obagol. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 125 km.

1.

Polaris

Hotel Polaris o celkové rozloze 4.000 m2, který disponuje celkem 92 pokoji s kapacitou 200 lůžek, se nachází 2 km od města Alanya a 125 km od letiště Antalya.

2.

Mesut od 10 090 Kč se všemi poplatky

Hotel Mesut se nachází 1,5 km od centra města Alanya, oblast Obagöl. Mezinárodní letiště je vzdáleno 130 km.

3.

Emir Fosse Beach

Hotel Emir Fosse Beach se nachází 2,5 km od centra města Alanya, oblast Obagöl. Mezinárodní letiště je vzdáleno 130 km.

4.

Obastar

Hotel Obastar se nachází 2 km od centra města Alanya, oblast Obagöl. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 110 km.

5.

Saritas od 14 090 Kč se všemi poplatky

Turecko - Alanya - Obagöl. Udržovaný komplex 3 budov obklopený palmami a datlovníky se nalézá asi 2 km od centra Alanye. Z útulně zařízených pokojů se naskýtá pěkný výhled většinou do zahrady nebo na moře. Pláž se nalézá jen pár kroků od hotelu a je přístupná přes komunikaci.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---