Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tekirova

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Tekirova, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Turecko - Tekirova

Tekirova je prázdninové letovisko v oblasti Kemer na jihu Turecka (Turecká riviéra). Ač jde o menší vesničku, dokáže svými službami a vybavením vyhovět všem, kteří se právě zde rozhodnou strávit svůj volný čas. V posledních letech sem byly vloženy rozsáhlé investice a vybudována řada hotelů, kam pravidelně směřují turisté z celého světa. Tato skutečnost značně přispívá k rozvoji celé obce.

Resort Tekirova leží asi 15 kilometrů na západ od letoviska Kemer, které je známo krásnou přírodou a dostupností mnoha historických památek.

Pláž

Pobřeží kolem malebné zátoky v letovisku Tekirova je pokryté oblázky a omýváno krásně tyrkysovou a průzračnou vodou Středozemního moře. Okolí krášlí přírodní piniové lesy a mohutné hory utvářejí příjemnou kulisu. K mání jsou vodní sporty, jako surfování, jízda na šlapadlech nebo na kánoi.

Turistická vybavenost letoviska Tekirova

V Tekirově funguje několik hotelů. Ti nejnáročnější se mohou těšit až na úroveň pěti hvězdiček, kde hosty hýčkají pestrou paletou služeb, včetně bazénů, tenisových kurtů, wellness služeb, all inclusive stravování, barů a restaurací, party a diskoték, kin, organizovaných skupinových sportů (aerobik, vodní gymnastika) a večerních programů.

Obec se počíná přizpůsobovat turistickému ruchu, a tak v některých obchůdcích naleznete prázdninové a turistické zboží a suvenýry.

Výlety

V blízkosti střediska spočívají již po tisíciletí antická města Phaselis a Olympos. Druhý jmenovaný nese totožné jméno jako národní park, který láká na pěší túry a poznávání divoké přírody. Cestou možná natrefíte na podivné ohně. Jde o tzv. Chiméru, tedy místo, kde unikající plyn vytváří ohnivé fontány. Dále od Tekirovy je možné navštívit Antalyi, centrum celé oblasti, kde se dá nakoupit vše, na co si jen vzpomenete, pobavit se v některém z klubů nebo se podívat na pěkné památky. Po celém kraji jsou navíc rozesety nesčetné pamětihodnosti starověkého světa – antická města, ruiny obranných zdí a bran či dalších monumentů.

Tipy na hotel v letovisku Tekirova

Rixos Tekirova

Hotel Rixos Tekirova se nachází 5 km od města Kemer, oblast Tekirova. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 73 km.

1.

Marti Myra od 15 790 Kč se všemi poplatky

Turecká riviéra - Kemer - Tekirova. Exkluzivní hotel, který se skládá z 2–3 patrových vilek rozmístěných v nádherné zelené zahradě, se nachází mezi antickými městy Olympos a Phaselis. Z jedné strany je obklopený pláží oceněnou modrou vlajkou za čistotu, z druhé strany údolím Tahtali. Hotel doporučujeme rodinám s dětmi a klientům vyhledávajícím aktivní dovolenou a kvalitní služby.

2.

Rixos Premium Tekirova od 17 090 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Rixos Tekirova se nachází na okraji pohoří Taurus v oblasti Tekirova, poblíž antického města Phaselis a města Olympos. Nákupní centrum se nachází pouhých 10 min. pěší chůze od hotelu. Konmplex je vzdálen 17 km od centra Kemeru, 60 km od centra Antalye a 73 km od mezinárodního letiště v Antalyi.

3.

Amara Dolce Vita

Hotel Amara Dolce Vita se nachází 2 km od centra města Tekirova a 18 km od centra města Kemer. Mezinárodní letiště Antalya je vzdáleno 75 km.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---