Akvaparky v Turecku

Odhadovaná doba čtení: 3 min.

Turecko - akvaparky (Waterpark, Aquapark)

Menší či větší areál s akvaparkem má v Turecku celá řada hotelů, takže pokud si vystačíte jen s několika atrakcemi jako bývají skluzavky, tobogány nebo umělé řeky, nemusíte nikam jezdit. Pokud jste však náruživí milovníci vodních hrátek a chcete atrakcí co nejvíce, také to není problém. Akvapark nebo vodní park má téměř každé letovisko. Protože jako samostatná letoviska uvádíme třeba i větší a známější pláže, v následujícím přehledu akavaparků shrneme vždy sousedící letoviska dohromady podle oblastí. Mezi letovisky obvykle funguje velmi dobře hromadná doprava, často akvaparky i nabízí z okolních letovisek zdarma svoz.

Akvaparky podle oblasti


Akvaparky v oblasti Alanya

Oblast Alanya zahrnuje letoviska Alanya, Incekum, Karaburun, Kargicak, Kestel, Kleopatra, Konakli, Mahmutlar, Obagol, Okurcalar a Türkler a akvaparky jsou zde:

Akavapark a delfinárium Alanya Akvapark Water Planet

Akvaparky v oblasti Antalya

Oblast Antalya zahrnuje letoviska Antalya, Belek, Bogazkent, Kumkoy, Konyaalti, Kündu a Lara

Akvapark a delfinárium Antalya Dedeman Akvapark
Troy Akva Park

Akvaparky v oblasti Bodrum

Všechna letoviska v oblasti Bodrum jsou vlastně součástí širšího bodrumského okolí, takže to tam budeme mít blízko z míst Bodrum, Bitez, Gümbet, Güvercinlik, Ortakent i Turgutreis.

Akvapark Dedeman Bodrum Delfinárium a akvapark

Fethyie

Oblast Fethyie ja malá, náleží sem vlastně jen město/letovisko Fethyie a letoviska Calis a Ölüdeniz. Přesto zde jsou akvaparky nejméně dva.

Akvapark a delfinárium Sultan's Akva City

Istanbul

U Istanbulu letoviska moc nejsou, v zásadě se tam z ČR jezdí převážně do míst Beyazit a Sultanahmet, které jsou vlastně jen městské části.

Akva Klub Delfín

Akvaparky v okolí Izmiru

V oblasti Izmir, kam náleží letoviska Izmir, Cesme, Kusadasi a Özdere, je akvaparků hned několik. Spokojený s výběrem by zde měl být každý. 3 akvaparky náleží stejnému provozovateli.

Kusadasi Akvapark Adaland Akvapark a delfinárium Cesme
Akvapark a delfinárium Kusadasi Kusadasi - Akva Fantasy
Akvapark a delfinárium Izmir

Kemer - akvaparky a vodní centra

V oblasti Kemer, kam náleží letoviska Kemer, Beldibi, Camyuva, Göynük, Kiris nebo Tekirova, jsou akvaparky minimálně dva.

Akvapark a delfinárium Kemer Akvapark hotelu Güral

Akvaparky u Marmaris

V oblasti Marmaris moc letovisek není, vlastně jen dvě - Marmaris a Icmeler. V obou ale akvapark najdete.

Akvapark Marmaris Akvapark Icmeler

Side - akvaparky a vodní světy

Oblast Side je na akvaparky celkem bohatá. Jsou tu jak parky samostatné, tak i velké vodní světy u hotelů. Letoviska, ze kterých můžete tyto akvaparky pohodlně navštívit, jsou Side, Colakli, Kizilagac, Kizilot, Manavgat a Sorgun.

Akvapark Side - Alibey Akvaparak Manavgat
Akvapark a delfinárium Manavgat